povlastica ?

povlastica ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
ne,susjed npr. jos nije dobio skrb,jos je na komisiji,al moze izvaditi povlasticu,prije 3 dana je prvi put izvadio i prodao vamo nasoj kumi;)
 
Član
teretanas je napisao(la):
CocaCola je napisao(la):
Marex, nije moguce da samo taj na kome je auto smije da ga vozi! To mi bas zvuci ne logicno.
Mislim da uz ovjerenu punomoc, druga lica mogu voziti to auto.

Antrax, planiram mozda sebi uzeti W204 C klassu, negdje 2007godiste. Iz tog razloga mi se ne isplati placati carinu i pdv. Pa ukoliko budem odlucio se za to, raspitat cu se,pa da kupim povlasticu od nekog. Ako bude sta,prvo se tebi javljam,da znas :cool::cool::cool:

Auto moze voziti samo osoba na kojoj se vodi!
Ti mozes voziti samo u prisistvu vlasnika vozila,nikakve punomoci tu ne pomazu!
Evo primjer,komsja ima hondu na povlasticu i neko vece sin mu se vracao sa posla ustavi ga policija i nisu mu dali voziti dok stari nije dosao po auto!:lol:

Kad ljudi nemaju pojma o zakonu i njihovim pravima i treba ih tako levatit, svaka cast tom murijaku.
taj sin vjerovatno nije imao punomoc,jer logicno,auto mu je od oca. Pa ono sta ce mu. Ali sa odgovarajucom punomoci, imas pravo ZAKONSKI voziti auto koje nije na tebi.
Nek policajac meni da po kojem zakonu, tj clan taj i taj, ja ne smijem upravljati vozilom, za koje imam odgovarajucu punomoc.
On ako je policajac,ne kroji on zakon. On ga samo primjenjuje...
 
Član
CocaCola je napisao(la):
teretanas je napisao(la):
CocaCola je napisao(la):
Marex, nije moguce da samo taj na kome je auto smije da ga vozi! To mi bas zvuci ne logicno.
Mislim da uz ovjerenu punomoc, druga lica mogu voziti to auto.

Antrax, planiram mozda sebi uzeti W204 C klassu, negdje 2007godiste. Iz tog razloga mi se ne isplati placati carinu i pdv. Pa ukoliko budem odlucio se za to, raspitat cu se,pa da kupim povlasticu od nekog. Ako bude sta,prvo se tebi javljam,da znas :cool::cool::cool:

Auto moze voziti samo osoba na kojoj se vodi!
Ti mozes voziti samo u prisistvu vlasnika vozila,nikakve punomoci tu ne pomazu!
Evo primjer,komsja ima hondu na povlasticu i neko vece sin mu se vracao sa posla ustavi ga policija i nisu mu dali voziti dok stari nije dosao po auto!:lol:

Kad ljudi nemaju pojma o zakonu i njihovim pravima i treba ih tako levatit, svaka cast tom murijaku.
taj sin vjerovatno nije imao punomoc,jer logicno,auto mu je od oca. Pa ono sta ce mu. Ali sa odgovarajucom punomoci, imas pravo ZAKONSKI voziti auto koje nije na tebi.
Nek policajac meni da po kojem zakonu, tj clan taj i taj, ja ne smijem upravljati vozilom, za koje imam odgovarajucu punomoc.
On ako je policajac,ne kroji on zakon. On ga samo primjenjuje...

Kad je u pitanju povlastica punomoc ne vrijedi fino ti pise u saobracajnoj sta i kako kad se registruje auto.
Prije 2 mijeseca jednom poznaniku takodje oduzeli A6 u Novom gradu!
 
Član
RE: povlastica ? - bhtuning.com

Pise, zabrana prenosa vlasnistva do kojeg datuma... A ne pise, zabrana upravljanja vozilom,drugim licima.
 
Član
RE: povlastica ? - bhtuning.com

CocaCola je napisao(la):
Pise, zabrana prenosa vlasnistva do kojeg datuma... A ne pise, zabrana upravljanja vozilom,drugim licima.
Punomoc ti samo vrijedi kada vozis u prisustvu vlasnika,provjereno!
 
BHT Ovisnik
RE: povlastica ? - bhtuning.com

pa onda bi sa mojim tetkom koji ide svaki tjedan za njemacku italiju,asutriju neznam ni ja trebao sa njim ici moj djed,jer je uzeo touran-a na povlasticu od djeda,mi smo isto prodali povlasticu,nikada nikakvih problema
 
Član
RE: povlastica ? - bhtuning.com

nije sve ljudi tako kao sto pisete
teoretski jeste ali slabo da je u preksi tako

5-6 godina su nam auta bila na povlasticu ( niti je covjek bio rod, niti komisja)
i zaustavljala je policija i islo se preko granica i nikada nista i nikakvih problema
ako i prigovori policajac 10-20KM sredi stvar

ja mislim da covjek mora biti dobar levat da mu policajac oduzme auto zbog povlastice...
eto :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top