povlastica ?

povlastica ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
povlastica kod nas je 500KM

2 prethodna passata su mi bila na povlasticu

pise ti u saobracajnoj u napomeni to da je zabranjeno ali smotas zeleni karton tamo i niko i ne zagleda
izvadis punomoc i to je to


jedno vrijeme ( prije 3-4 godine ) policija je pravila sranja
nekima cak i oduzela auta


i sad ima neka caka sa povlasticama
 
Član
Marex, nije moguce da samo taj na kome je auto smije da ga vozi! To mi bas zvuci ne logicno.
Mislim da uz ovjerenu punomoc, druga lica mogu voziti to auto.

Antrax, planiram mozda sebi uzeti W204 C klassu, negdje 2007godiste. Iz tog razloga mi se ne isplati placati carinu i pdv. Pa ukoliko budem odlucio se za to, raspitat cu se,pa da kupim povlasticu od nekog. Ako bude sta,prvo se tebi javljam,da znas :cool::cool::cool:
 
Član
VLASNIK vozila ne smije otuđiti vozilo u periodu od 3 godine zbog obaveza prema državi. VLASNIK vozila može otići u BIHAMK sa korisnikom vozila, platiti 25 KM za međunarodnu dozvolu a u vezi korištenja vozila i prelaska granice sa istim. I za tu dozvolu moraju se ponijeti putne isprave vlasnika i korisnika vozila. Ništa komplikovano, ni policija ni granična policija neće praviti probleme. Samo moraš naći nekog poštenog vlasnika povlastice da ne bi te tužio i tražio povrat vozila jer ipak je vozilo u njegovom vlasništvu 3 godine. Sretno šta god da odlučiš.
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ukinute su carine davno, kao jedan od uslova prikljucenja EU

Ljudi ovo nije istina!!!!
Carine su ukinute na uvoz novih automobila!!! Prije 2 mjeseca sam uvezo Pezo-a 307, 2006godiste, za prijatelja, placeno 3,880KM carine i pdv-a. Ukoliko imas Euro1 obrazac carina se umanjuje za 1,5%. Pa bude umjesto 15%, 13,5%...
da je tako, da nema carine na polovnim automobila, davno bih nesto drugo uvezao...

Drebo, hvala na jako lijepom objasnjenu. to mi je trebalo. Pozdrav
 
Član
upravo tako coca cola. ljudi pricaju gluposti i sire dezinformacije a nisu u potpunosti informisani. carine su ukinute SAMO na NOVA vozila, dok za stara ostaje isto...
 
BHT Ovisnik
tko je reko da vlasnik samo smije voziti auto,mi smo prodali povlasticu i sve fino tamo potpises ti i kupac i samo se na tebe auto vodi,al zakonski je od njega
 

BiT

Član
Death_beat je napisao(la):
ukinute su carine davno, kao jedan od uslova prikljucenja EU

Carine su ukinute na NOVA auta, a na POLOVNA je samo smanjena.
Ja ne razumijem gde ljudi zive kada ne znaju neke stvari koje se njih ticu.
Jos je ova prica o carinama prezvakana 1000 puta, nekoliko godina prije smo poceli da raspravljamo i iscekujemo kad ce doci taj dan:D(kao sto sad cekamo da vidimo sta ce biti sa starosnom granicom za uvoz:icon_twisted:).
 
Početnik
a sta ce bit sa onim da se mogu uvest auta starija od 7 godina ako imaju euro 3 normu?? to su rekli valjda od 1 .oktobra ..jer umene stara hoce golfa 4 da uveze pa ceka taj oktobar da vidi sta ce bit:icon_question:

izvinite na of topicuuu
 
Član
Neispravno što pišete za povlastice vezano za prodaju u roku 3 godine...

Izvadiš punomoć i voziš gdje hoćeš... izvadiš na koga god hoćeš iz familije... mogu biti dvije punomoći i td... nebitno je... i normalno ideš gdje hoćeš preko granica. To je u redu...

Što se tiče prodaje neispravno ste rekli ili ste slabo informisani... ako u roku te 3 godine dođe do nečeg nepredviđenog pa budete primorani da auto prodate... fino odete na carinu i auto carinite i platite na njega porez i carinu normalno i prevedete ga na sebe, i prodate... to možete uradit drugi dan nakon što ga uvezete preko povlastice... ;)

I da, malo je 500 km povlastica... toliko ima troškova osoba dok je izvadi...
 
BHT Ovisnik
nema troskova tokom vađenja povlastice nista,za dan dva gotovo bude,samo potrebne papire doneses
 
Član
CocaCola je napisao(la):
Marex, nije moguce da samo taj na kome je auto smije da ga vozi! To mi bas zvuci ne logicno.
Mislim da uz ovjerenu punomoc, druga lica mogu voziti to auto.

Antrax, planiram mozda sebi uzeti W204 C klassu, negdje 2007godiste. Iz tog razloga mi se ne isplati placati carinu i pdv. Pa ukoliko budem odlucio se za to, raspitat cu se,pa da kupim povlasticu od nekog. Ako bude sta,prvo se tebi javljam,da znas :cool::cool::cool:

Auto moze voziti samo osoba na kojoj se vodi!
Ti mozes voziti samo u prisistvu vlasnika vozila,nikakve punomoci tu ne pomazu!
Evo primjer,komsja ima hondu na povlasticu i neko vece sin mu se vracao sa posla ustavi ga policija i nisu mu dali voziti dok stari nije dosao po auto!:lol:
 
moja greska. ;) ukinuta carina za nova vozila, a za polovna je smanjenja odredjen procenat pa ce se postepeno smanjivati narednih godina, nisam ni razmisljao kad sam pisao ono..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top