Poskupljuje gorivo u cijeloj BiH

Poskupljuje gorivo u cijeloj BiH

Početnik
Jel i dalje furamo politku "ma nije skupo, ja opet za cenera naspem" :D

Gorivo ove sedmice poskupljuje u cijeloj BiH. Kako je kazala Lela Glibo, šefica Odsjeka za cijene u federalnom Ministarstvu trgovine u FBiH, doći će do poskupljenja benzina BMB 95 za pet feninga.

“Dobili smo zahtjeve za novim cijenama BMB 95 koji će se prodavati po 2,40 KM po litri dok je dosadašnja cijena bila 2,35 KM. Zahtjeva za promjenom cijene benzina BMB 98 i eurodizela nismo imali”, kazala je Glibo.

Kao što je i najavljeno ove sedmice doći će do promjene cijene goriva u Republici Srpskoj.

“Gorivo će poskupjeti u prosjeku od osam do deset feninga”, kazao je za Oslobođenje Vojin Mitrović, predsjednik Udruženja vlasnika benzinskih pumpi u RS-u.

Prema njegovim riječima, do poskupljenja je moralo doći zbog za osam do deset feninga viših cijena u rafinerijama, počev od Bosanskog Broda preko Siska do Rijeke.

“Također, posljednjih dana povećana je i cijena nafte na svjetskim tržištima, tako da se poskupljenje nije moglo izbjeći”, naglasio je Mitrović.

Inače, na pumpama u Republici Srpskoj za litar benzina se prije poskupljenja moralo izdvojiti od 2,30 do 2,35 KM, a za eurodizel od 2,35 do 2,40 KM. Bez obzira na povećanje cijena, vozači u BiH ne plaćaju najskuplje gorivo. Naime, prema podacima Udruženja naftnih kompanija Srbije, benzin najskuplje plaćaju Grci, čak 1,70 eura za litar, dok za dizel najviše izdvajaju Mađari 1,54 eura a najmanje Makedonci 1,14 eura. Prosječna cijena benzina (BMB 95) u Srbiji iznosi 1,31 euro za litar, što je jeftinije nego u Grčkoj, Mađarskoj, Crnoj Gori, Hrvatskoj, ali i skuplje nego u BiH.

c/p sa bhportal.
 
Administrator
nije skupo nikako...

Ne znam šta papci porede nas sa nekim drugim državama, kad su kod nas najmanje plate i kad smo najslabije rangirani...


Dok je ovaca biće i vune za šišanje:icon_mad: I u Tuzli je dizel odavno 2,50 KM, ako poskupi još tih 10 feninga je*i ga onda:icon_mad:
 
Početnik
Bgm ovo je za plakanja,jadan ovaj narod i ova drzava. :icon_cry:
Dok neko ne napravi puc sve ce biti samo gore i gore i skuplje i skuplje dok nedodjemo do trenutka kad ljudi krenu umirat od gladi :icon_cry:
 
BHT Ovisnik
***** im mamu lopovsku,vec 2 tjedna je na omw-u i EP 2.40 95-ca,jos oni govnari na EP ostavili da pise 2.35km,a na automatima pise 2.40:icon_mad: ja posao na OMW kao uvijek kad vidim 2.40,rekoh ajd da vidim na EP kad tamo 2.35,hajd rekoh necu odmah tociti,bio u zurbi sutra cu,odem idalje ista cijena,rekoh daj 30km,necu puno kao cekam jednu šemu,kad on poče sipat,tamo pise 2.40,ja jos veci glupan šutim i tako naredna 3-4 dana pisalo 2.35,a toce po 2.40:icon_mad::icon_mad:
i sta je sa onim zakonom da moraju najaviti 4 dana unaprijed ? poskupljenje bili samo najavili dan prije u RH i sutra dan poskupilo i na OMW-u,nigdje nikakve najave do evo ovoga sada,i kada se to poskuljeno poskupljenje onda ocekuje,za vrijeme citanja ?:icon_mad:
 
Član
lagano da predje "granicu" od 2.50KM, pa prema 3 sigurnim koracima...

valjda nece biti; prodajem/mjenjam ljetni set 16" za neke 13" sa fabie junior :icon_rolleyes:
 
Administrator
tu imamo anketu i dosta komentara
http://www.bhtuning.com/hrvatskoj-planiraju-bojkotirati-benzinske-pumpe-22-02-da-t-68875.html

Normalno, nekima to nije skupo, a mene se vala itekako tiče, jer sam student i svakim poskupljenjem goriva raste i cijena javnog prevoza, hrane i ostalog.
 
Član
Ma boli me ***** nek bude i 10Km litar goriva, drzava nas jebe u zdrav mozak, sve zivo poskupljuje, sve vise siromasnih, nezaposlenih, a mi i dalje sjedimo i drkamo *****. Treba se ugledat na grke, rumune, njemce pa i srbe do prije par godina kad su haos po beogradu pravili.

treba im izlupati sve institucije pa ce se zapitati, gdje ovo vodi.
narod zadnjim sljamom od politike zavadili na sve 3 strane i povukli se u kancelarije, vina se ispijaju, nova auta vozaju, kurave karaju, a narod ko jebe.

sami smo krivi;)
 
Član
Ma ovo je stvarno bezobrazluk, cijene prelaze svaku psiholosku granicu. Ne samo goriva, nego svega.
Ne znam sta ce samo sa ovi ljudi biti........:icon_confused:
 
Top