Ponovih se i ja, Fiat Punto 1.2 8v

Ponovih se i ja, Fiat Punto 1.2 8v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo mali REFRESH

Primjetih da mi auto loshe koci, te da u brdu rucna ne djeluje bash najbolje. Kad stisnem kocnicu do kraja cuje se krckanje kao kad rastezete zahrdjale federe i to me uzasno nerviralo i vec rano ujutro se zaputim kod majstora ...
Evo jedna fotka u 8-15 ujutro... rossa po autu..sorry na malo losijoj fotografiji Kad imam sta vidjet, pakni skoro da vise nema, doslo do zeljeza i u mehanizmu puno prasine :icon_confused: ev majstora na djelu i bio je josh jedan , Izgleda kao da prijasnji vlasnik nikad ih nije ni zamjenio ... ccc :icon_redface:

Onda fino narucim novo sve i za pola sata je stiglo iz magacina.


unutra se sve ocistilo,podmazalo ii sad montiralo :icon_smile:


Sada auto naravno puno bolje koci, neuporedivo :icon_smile::icon_smile:
 
Početnik
odlican punto posebno mi se boja svida..steta sto ima 4 vrata nego
kad je rijec o K&N filteru sto nebi probao uzeti npr CDA dinamic box (filter sa kucistem od carbona)
priblizna cijena samo sto carbon je materijal koji se teze ugrije i sam imam uraden usis sa simota carbonskim filterom..moj savjet da nades takav filter..sa carbonskim kucistem.i postavis ga tacno tamo gdje najvise svijezeg zraka moze uvuci..samo pazi ...treba naci adekvatno mjesto..
http://www.puntopower.com/images/puntopower/myairconduct_02.jpg

srtno u svakom slucaju :)
 
Član
samy je napisao(la):
odlican punto posebno mi se boja svida..steta sto ima 4 vrata nego
kad je rijec o K&N filteru sto nebi probao uzeti npr CDA dinamic box (filter sa kucistem od carbona)
priblizna cijena samo sto carbon je materijal koji se teze ugrije i sam imam uraden usis sa simota carbonskim filterom..moj savjet da nades takav filter..sa carbonskim kucistem.i postavis ga tacno tamo gdje najvise svijezeg zraka moze uvuci..samo pazi ...treba naci adekvatno mjesto..
http://www.puntopower.com/images/puntopower/myairconduct_02.jpg

srtno u svakom slucaju :)

zatvorit cu mu zadnja vrata,tj zatvorit cu steke i otvarat ce se na dugme,a gdje bi mogao uzet taj CDA dinamic box, vidio sam to cudo na netu kod nekih osoba al' ne znam gdje se ima uzet i koliko para dodje?

Gdje si ga ti sebi nabavio ?
 
Super Moderator
sto su dobre ove stare kocnice bile, steta sto ih skide :p
neka vala treba ima kocnice dobre :D
 
Član
bolji je punto sa četvora vrata onaj sa troja je tjesan pozada
a nije mi to ništa čudno za kočnice,auto se i prodaje kad se šta
treba mjenjati,i na mom su autu mjenjane pakne čim je uzeto :D
 
Početnik
Nelle_G je napisao(la):
samy je napisao(la):
odlican punto posebno mi se boja svida..steta sto ima 4 vrata nego
kad je rijec o K&N filteru sto nebi probao uzeti npr CDA dinamic box (filter sa kucistem od carbona)
priblizna cijena samo sto carbon je materijal koji se teze ugrije i sam imam uraden usis sa simota carbonskim filterom..moj savjet da nades takav filter..sa carbonskim kucistem.i postavis ga tacno tamo gdje najvise svijezeg zraka moze uvuci..samo pazi ...treba naci adekvatno mjesto..
http://www.puntopower.com/images/puntopower/myairconduct_02.jpg

srtno u svakom slucaju :)

zatvorit cu mu zadnja vrata,tj zatvorit cu steke i otvarat ce se na dugme,a gdje bi mogao uzet taj CDA dinamic box, vidio sam to cudo na netu kod nekih osoba al' ne znam gdje se ima uzet i koliko para dodje?

Gdje si ga ti sebi nabavio ?

ovako imam jos bolju opciju za to..
direktno naruciti je preskupo taj usis CDA bi te kostao oko 600 km
tj..140 eura usis sa filterom i 150 DHL..zalosno ali istinito..
ja sam htio da narucim i onda sam procackao malo oglase u hr i naletim na simota carbon..platim 150km i prezadovoljan sam sad sa tim.
bas se osjeti da je drugaciji zvuk i da je malo popravilo performanse..naravno uz izduv..
ideja sa stekama je odlicna..i ja imam namjeru na proljece da to radim sa svojim puntacom...
ajde samo lagano cuvam ti fige da sve uspije iz prve..
;)

evo ti link pa vidi kako funkcionise takav jedan filter...
isti princip je i simota.
http://www.motorsportworld.co.uk/frame-detail.asp?PAGE=/bmc-cda-filters.htm
 
Član
Ja sam isto (kad sam kupio auto) prvo zamijenio sta se trebalo mijenjat...
Nista od tuninga i stylinga ako ti nesto ne radi :)
 
Član
Pozdrav,evo mali update... :)
Kupio sam FK univerzalni visokoprotocni lonac i stavio na putaca :)







i evo ga finish ...




Auto je dobio pravo mocan i dobar zvuk ...:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top