Pomoć i pitanja u vezi sa kupovinom prvog automobila

Pomoć i pitanja u vezi sa kupovinom prvog automobila

Član
OggyBoy je napisao(la):
Ako si suzio na ova 3, odma' izbaci Gnojfa, najstariji je od njih, najlošija oprema i ružniji u svakom pogledu. Megane je lijep, ali slabo su mi nešto opremljeni i ne sviđa mi se tabla komandna, prazna nekako i ružna. Ako su ova 3 u opticaju, definitivno 308, dobro izgleda, opreme ima najviše od ponuđenih, to je sigurno, još samo nađi šta ti odgovara sa cijenom i uživaj. Nećeš biti trkač ni sa jednim 1.6, ali neće puno ni trošiti, nije skup za održavanje i nema nekih falinki motor. Bar je iznutra lijep i imaš lijep osjećaj za volanom. Megane nisam probao, ali jesam ova 2 i Gnojf pored 308 nema šta da traži, čak je i 307 možda bolji od njega.;)

Baš ono izbacim golfa npr. pa prođe pored mene lijep primjerak pa onda ga opet vratim....
xxfmanxx je napisao(la):
ja se ne bih slozio da je 1.6 16v slab motor za auto tipa megane, 308 itd. ja imam taj motor u svom meganu i ide sasvim dobro. ja i jos tri putnika 200 kmh na autoputu bez problema.

edit

evo ti drug npr. jedna dobra ponuda za megana

http://www.pik.ba/artikal/3690090/renault-megane-3/


ima ovde na forumu jedan clan sto je uzeo ovakvog megana novog, pa mozda se on javi da ti fino napise sve o tom autu, ne mogu se sjetit koji mu je nick. ja ne predlazem ovog megana zato sto ja imam renaulta pa da sad nesto forsiram to auto, al bez pretjerivanja mislim da je najbolji omjer ulozeno dobiveno. pogotovo ako ces placat kesom, onda na svaku ovu cijenu mozes sigurno skinut do 2000 maraka.

Je je platit ću u kešu, znači mogla bi se i cjena spustit pofino....ne mora 2k ali hiljadu niže bi bilo super, eto registracije i zimski guma ;)

emir_89 je napisao(la):
og1 je nick, a evo link teme ;)

http://www.bhtuning.com/reno-megane-iii-1-6-16v-slike-t-66086.html

Hvala ti;)


Razmišljam napravit tabelu pa sa sa "+ i - " dobiti dobitnu kombinaciju :lol:


Kako koje auto drži cijenu? Odnosno koliko gube na vrijednosti za 2-3 godine? Uzeo bi i to u obzir.
Danas-sutra moram nazvat ovlaštene servise da provjer s njima koliko košta taj opšti pregled auta (dijagnostika i sl. sranja), da ga odvučem prije kupovine i da vidim da li mogu utvrditi stvarnu kilometražu da me niko ne sjebe.Mada ću gledat s tom servisnom knjižicom...


PS: Gdje pogledati auta osim pik.ba? Da l ijoš negdje ima? Da li imaju još one autopijace u TK negdje?
 
BHT Ovisnik
bmw svakako,al tesko da ce naci mlađe kao ova za te novce,a jos da je slabije,tesko za naci,vecinom bi mu predpostavljam bila gradska voznja,ovo se ipak mora malo procepiti cesce:D
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/3519179/renault-megane-1-6-dynamique/

2009 godina
35 000 kilometara
svi prozori el.
retrevizori
autom. klima
komande pri volanu
tempomat
digitalni sat
Dynamique je paket opreme

4 nove zimske gume + ove ljetne

za 17 000 KM ili eventualno 16 500 ovo ti je idealno auto da ga vozas godinu dvije da ga prodas haman za iste pare
sto se tice svega voznih karakteristika udobnosti auto je jako dobro tih je udoban lijep za vozit . . . neces se pokajat
 
Član
Nekako mi se čini da ću i uzet megana....ponov je dosta,malo prešao,kupljen u BiH, dosta ih ima i garanciju još uvijek,imaju dobru-dobru dodatnu opremu....za sad sam najbliže njemu ali vidjet ćemo još.
 
Član
Da priupitam jo nešto: Kako ide ta tehnička strana kupovine auta ugovor,notar,prevod? Da li to ja plaćam sve kao kupac ili to plaća prodavac ili popola/dogovor...kak ide to sve?
 
Član
Napravis ugovor koji je malo para, kad izađe registracija prebacujes prometnu na sebe, i nove tablice. To je od 50-80 km zavisi...;)
 
Član
Natural je napisao(la):
Da priupitam jo nešto: Kako ide ta tehnička strana kupovine auta ugovor,notar,prevod? Da li to ja plaćam sve kao kupac ili to plaća prodavac ili popola/dogovor...kak ide to sve?

Obično to sve plaća kupac, ukoliko nije drugačije dogovoreno.
 
Član
OK, znači sve ja plaćam:D nije skupo dobro je.
Znači odem pogledam auto, odvezem ga u ovlašteni servis, odatle odemo notaru sa svim papirima od auta napravimo ugovor,potpišemo itd. , odatle u banku dam novac čovjeku on meni ključeve, svrnemo u kafanu po jednu ljutu i onda ja doma:123:
Znači prometna dozvola će biti na njegovo ime sve dok ne istekne registracija a onda ja odem sa kupoprodajnim ugovorom i svim i registrujem ga na sebe??
Ne mogu odma prebacit prometnu na sebe?
 
Član
Natural je napisao(la):
OK, znači sve ja plaćam:D nije skupo dobro je.
Znači odem pogledam auto, odvezem ga u ovlašteni servis, odatle odemo notaru sa svim papirima od auta napravimo ugovor,potpišemo itd. , odatle u banku dam novac čovjeku on meni ključeve, svrnemo u kafanu po jednu ljutu i onda ja doma:123:
Znači prometna dozvola će biti na njegovo ime sve dok ne istekne registracija a onda ja odem sa kupoprodajnim ugovorom i svim i registrujem ga na sebe??
Ne mogu odma prebacit prometnu na sebe?

Odma' to prebaciš na sebe.
 
Član
naravno da mozes odmah. zasto nebi. svejedno ti je hoces li novu saobracajnu placati odma, ili kasnije kad istekne. ja bih sve odma zavrsio i boli te djon ;)
 
Član
Ako prodavac već ima registrovan auto, i neće isteći neki duži period, ne isplati ti se predvoditi saobraćajnu na sebe, jer odmah moraš novu registraciju raditi. Uradi kupoprodajni ugovor, i uzmeš punemoć ili se dogovoriš sa vlasnikom kada istekne da odete odjaviti auto i onda na sebe registruješ i to je to.
 
Član
mara- je napisao(la):
Ako prodavac već ima registrovan auto, i neće isteći neki duži period, ne isplati ti se predvoditi saobraćajnu na sebe, jer odmah moraš novu registraciju raditi. Uradi kupoprodajni ugovor, i uzmeš punemoć ili se dogovoriš sa vlasnikom kada istekne da odete odjaviti auto i onda na sebe registruješ i to je to.

Nije tačno. Vrate ti pare od osiguranja za period koji je ostao, samo doplatiš malo i imaš punu registraciju.
A ko će još dati da neko vozi auto na njegovo ime?
 
druze ovdje na forumu skoro svi mrze golfove
ja bih od svih ovih preporucio golf 5
1.9 tdi 105 PS
taj motor se najbolje pokazao kod golfa ove generacije
ako nekad budes zelio jace samo ga cipujes...nema nikakvih problema sa tim
mali potrosac
a benzinca ne bih ni dzaba da mi ga neko pokloni
imao sam jednom 1.1 benzin i nenormalno trosio a molio ga da ide
i svaki benzinac trosi puno vise od dizela
ja znam da je benzinac startniji ali nisu kod nas putevi kao u njemackoj da se ti imas gdje puno trkati....ima i dizela koji hoce da povuku bas dobro :D
gledaj malo dijelove,uzmes peugeot tesko naci dio...moras ovlasteni zvati i kaze ti da je jedan far 400 KM
a za golfa nadjes na otpadu u extra stanju za 50 KM....
stari skoro imao havariju na golf 4 i sve nasao polovno...mozes li vjerovati kad ti kazem da je far platio 30 KM kao nov,extra cist bez parnice i 100% ispravan sa maglenkom :)
cijena ce najmanje golfu opasti
moj savjet nikad ne uzimaj nijedno auto prve serije...mislim golf 5 krece od 2003 godine....ja ne bih preporucio nista ispod 2006 godine...
jer kad postoje neki problemi oni se potrude da to otklone....bar svaka firma bi to trebala...
 
Top