Pomoć i pitanja u vezi sa kupovinom prvog automobila

Pomoć i pitanja u vezi sa kupovinom prvog automobila

Član
cogent_boy je napisao(la):
druze ovdje na forumu skoro svi mrze golfove
ja bih od svih ovih preporucio golf 5
1.9 tdi 105 PS
taj motor se najbolje pokazao kod golfa ove generacije
ako nekad budes zelio jace samo ga cipujes...nema nikakvih problema sa tim
mali potrosac
a benzinca ne bih ni dzaba da mi ga neko pokloni
imao sam jednom 1.1 benzin i nenormalno trosio a molio ga da ide
i svaki benzinac trosi puno vise od dizela

ja znam da je benzinac startniji ali nisu kod nas putevi kao u njemackoj da se ti imas gdje puno trkati....ima i dizela koji hoce da povuku bas dobro :D
gledaj malo dijelove,uzmes peugeot tesko naci dio...moras ovlasteni zvati i kaze ti da je jedan far 400 KM
a za golfa nadjes na otpadu u extra stanju za 50 KM....
stari skoro imao havariju na golf 4 i sve nasao polovno...mozes li vjerovati kad ti kazem da je far platio 30 KM kao nov,extra cist bez parnice i 100% ispravan sa maglenkom :)
cijena ce najmanje golfu opasti
moj savjet nikad ne uzimaj nijedno auto prve serije...mislim golf 5 krece od 2003 godine....ja ne bih preporucio nista ispod 2006 godine...
jer kad postoje neki problemi oni se potrude da to otklone....bar svaka firma bi to trebala...

Sad bih ja prvo sebi pucao u koljeno, ali neću, ne isplati se.
Drugo, sve si sam rekao za benzince ovim riječima koje sam boldovao.
Uzmi malo jačeg benzinca, provozaj se, pa vidi da li toliko troši ili ne, uporedi sa dizelom, uporedi cijene dijelova za dizel i benzin, šta se kvari na dizelu, a šta na benzinu, pa se onda javi.
Ovo za Peugeot ne želim ni da komentarišem, provalio si se kao provala oblaka.
Živ bio i živio sretno sa takvim predrasudama i ispranom pameti.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ako prodavac već ima registrovan auto, i neće isteći neki duži period, ne isplati ti se predvoditi saobraćajnu na sebe, jer odmah moraš novu registraciju raditi. Uradi kupoprodajni ugovor, i uzmeš punemoć ili se dogovoriš sa vlasnikom kada istekne da odete odjaviti auto i onda na sebe registruješ i to je to.

Nije tačno. Vrate ti pare od osiguranja za period koji je ostao, samo doplatiš malo i imaš punu registraciju.
A ko će još dati da neko vozi auto na njegovo ime?

Ja sam dao, što ne bih? I ovako su meni rekli u osiguranju kada sam htio da prodam, vjerovatno da ne uzmem te pare. A što bogati ne bi neko vozao na moje ime?
 
Član
mara- je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ako prodavac već ima registrovan auto, i neće isteći neki duži period, ne isplati ti se predvoditi saobraćajnu na sebe, jer odmah moraš novu registraciju raditi. Uradi kupoprodajni ugovor, i uzmeš punemoć ili se dogovoriš sa vlasnikom kada istekne da odete odjaviti auto i onda na sebe registruješ i to je to.

Nije tačno. Vrate ti pare od osiguranja za period koji je ostao, samo doplatiš malo i imaš punu registraciju.
A ko će još dati da neko vozi auto na njegovo ime?

Ja sam dao, što ne bih? I ovako su meni rekli u osiguranju kada sam htio da prodam, vjerovatno da ne uzmem te pare. A što bogati ne bi neko vozao na moje ime?

Uzmeš ti te pare, a ako registruješ kod iste osiguravajuće kuće, oni ti obračunaju i samo doplatiš.
A šta ja znam, kazne, kamere, radari i ostalo, niko neće da se bakće sa tim.

B.M - Floyd je napisao(la):
Ogi malo previše sebi dopuštaš na ovom forumu :icon_smile:

:icon_question:
 
Član
ogy je totalno upravu. kad se sve sabere i oduzme, tu je to u 5 deka. opet se sve svede na to koliko ko prelazi i na licni ukus. ovo govorim iako nisam neki pretjerani ljubitelj benzinaca, ali su velike sanse da ce naredno auto koje budem uzimao biti benzinac...
 
BHT Ovisnik
imao sam i jedno i drugo,samo benzin dolazi u obzir,prelazim u prosjeku 20 000+km godisnje,al opet samo benzin,aBd ovih dana turbo benzin,ne ravnajte dizel vs benzin po golfu 2,uporedite novija auta:icon_biggrin:
sto se tice prevoda,prevedi auto na sebe,imat ces i reg. i sve,ako je auto iz RS-a onda moras placati ovamo ponovo,a to se ne isplati nego prevesti tek kad istekne,ovako se nemoj peglat oces-neces nego prevedi odmah i miran si;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
imao sam i jedno i drugo,samo benzin dolazi u obzir,prelazim u prosjeku 20 000+km godisnje,al opet samo benzin,aBd ovih dana turbo benzin,ne ravnajte dizel vs benzin po golfu 2,uporedite novija auta:icon_biggrin:
sto se tice prevoda,prevedi auto na sebe,imat ces i reg. i sve,ako je auto iz RS-a onda moras placati ovamo ponovo,a to se ne isplati nego prevesti tek kad istekne,ovako se nemoj peglat oces-neces nego prevedi odmah i miran si;)

Stativa.;)

O ovome sam i pričao nekad, može se auto registrovati i RS - FBiH i obrnuto bez da se plaća opet sve ponovo. Treba samo vidjeti u agenciji i osiguravajućoj kući da li postoji isto osiguranje i koja osiguranja priznaju u oba entiteta. Kasnije samo pošalješ tablice čovjeku, on odjavi auto, a ti si već sredio papire i samo odeš po tablice. Ja sam vozio kolegu u Sarajevo da kupi auto i uredno je registrovao u Banjaluci isti auto po ovom principu.
 
BHT Ovisnik
ja i rođak smo nedavno isli u bijeljinu po auto,bilo je neko osiguranje nezz ni ja,mozda kolega menjic zna,on je bio s nama,dosli ovamo u triglav/zovko rođak ostavio auto,kad je dosao ono morao platiti nesto bruku para,a auto skoro godinu dana registrovano:icon_biggrin:
e sad dal ima neko osigranje i koje to neznam,ako znas tko priznaje napisi nek se zna
 
Član
Da je našao to isto osiguranje u Mostaru (a što je malo vjerovatno) ne bi morao platiti toliko...inače se mora.
 
Član
Kenno je napisao(la):
Da je našao to isto osiguranje u Mostaru (a što je malo vjerovatno) ne bi morao platiti toliko...inače se mora.

;)

Što se tiče osiguranja, nigdje i ne piše da mora biti iz istog grada, bitno je da ima u oba entiteta.
 
BHT Ovisnik
da,zato pitam,znate li mozda inace koja osiguranja imaju oba entiteta da se zna unaprijed
 
Član
CoL3 je napisao(la):
da,zato pitam,znate li mozda inace koja osiguranja imaju oba entiteta da se zna unaprijed

Može, jbg, kod nas je moglo, a i zašto ne bi ako je ista kuća u pitanju. Eto, da znaju i ostali, prvo se raspitaju prije kupovine registrovanog auta ima li osiguranje, pa da se unaprijed raspitaju kako i šta će za dalje.
 
Član
Ko o čemu aministracija u BiH....izmislili i kantone i entitete da mogu pare uzimat majku im....
Dobro da je netko spomenuo ovo jer bi mogao riknut dodatnu registraciju bez potrebe.

Ja bi papire (prometnu i to) sredio odma da se ne sikiram. Što je moje moje je:lol: valjda neću morati puno doplaćivati.
 
Član
Da i ovo pitam i neću vas više smarat:icon_rolleyes:
Trebaju mi servisi/majstori za auta, znači neovlašteni (tako ste mi vi preporučili) u Tuzli ili u blizini za Renault, VW, Peugeot zavisi šta uzmem.
Znači trebaju mi iskusni dobri mehaničari sa tom dijagnostikom i novom opremom....
 
Član
po tom pitanju bez ovlastenog nemas nista bolje ti je provjeriti auto u ovlastenom dati malo vise para za pregled i biti miran nego ovamo se zafrakvati...
 
Top