Pomoc!!!Auto do 7500-8000 KM

Pomoc!!!Auto do 7500-8000 KM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja kad bi birao izmedju golfa 4 ili 307 izabrao bi 307....prvenstveno jer je ljepše auto,komfornije,a za manje para dobijes novije auto....
 
Član
ja bi uzeo alfu , 147 ili gt :)
ali to tebi ne treba, tvoje kriterije najbolje ispunjava leon, a uz to je i jako lijep auto za razliku od golfa 4, i malo mu treba da izgleda jako dobro :cool:
 
GreenDevil je napisao(la):
ja znam da ces ti kupit golf mk4 tdi sa 90 ili 101 ks da se dzabe ne zamaramo:lol:

Jest da je favorit,ali ozbiljno razmisljam o 307-ci, Leon-u. Jer su malo jeftiniji, a super auta! Niko mi nije preporucio Focusa...sta mislite o njemu?
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja znam da ces ti kupit golf mk4 tdi sa 90 ili 101 ks da se dzabe ne zamaramo:lol:

Jest da je favorit,ali ozbiljno razmisljam o 307-ci, Leon-u. Jer su malo jeftiniji, a super auta! Niko mi nije preporucio Focusa...sta mislite o njemu?

Sva su ta auta dobro, Golf 4, 307, Focus, Leon...

Stvar šta hoćeš i koje će pare dat i koje će auto koliko ponudit za iste... Focus nije loš, jedina mana kontrolna tabla, motori pouzdani, limarija ne truhne... 1.8tdci, CR motor, ko i u mene samo što je 2.0, nema nekih mana, kod mene troši 5.3, dobro ide, ima lanac, mada je rijetkost da se počne čut... Tdci ima plivajući, tddi nema. Tdci je common rail motor, tddi je sa direktnim ubrizgavanjem, tdci ima varijabilnu turbinu, tddi nema. Tdci ima 2 pumpe goriva, jedna u rezervaru, a druga u motoru, tddi ima bosch pumpu... Tddi jest jednostavniji i izdržljiviji motor, mada ja i sa tdci nemam nikakvih problema, ide na lož ulje već 30k km...
 
Super Moderator
Sva ova nabrojana auta se NE isplate dovlaciti iz vana jer te na kraju izidju isto para ili skuplje. Auta koja su skuplja, novija, se isplate dovuci iz vana, onda malo ustedis i uglavnom dobijes bolje auto ;)

sad ako ti smeta sto je karavan jbg

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-focus-1-6-tdci-90cv-s-w-roma/169045327.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=73&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=20&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&negativeFeatures=EXPORT
 
Član
Mani se golfa,govorim iz iskustva,jedno od najneudobnijih auta u svojoj klasi,bar meni... za te pare imas puno boljih auta,mladjih,a golfovi svi su presli 5xxx xxx xxxxxxx KM
 
Član
allroad je napisao(la):
Sva ova nabrojana auta se NE isplate dovlaciti iz vana jer te na kraju izidju isto para ili skuplje. Auta koja su skuplja, novija, se isplate dovuci iz vana, onda malo ustedis i uglavnom dobijes bolje auto ;)

sad ako ti smeta sto je karavan jbg

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-focus-1-6-tdci-90cv-s-w-roma/169045327.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=73&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=20&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&negativeFeatures=EXPORT

Plus mimo svih davanja za uvoz, treba mu jos 1000 km da ga sredi :icon_smile:
 
Super Moderator
Eto treba da ofarba karambolku i 2 blatobrana 1000 KM :) al ovakav isti da nije malo zagreban je skuplji 1000 eura pa ti vidi
 
Nekako mi za oko zapade ovo: http://www.pik.ba/artikal/7061709/seat-leon-2003-tdi-81kw/ Je li auto poznato nekome? U kakvom je stanju?
 
BoB_MarleY je napisao(la):
bitno je i spomenuti da je 307 za golf 4 izmislio auto...nisu price rekla kazala, imao sam oba auta i razlika je drasticna (golfa sam imao 5 godina, 307 3 godine)...passat je vec druga klasa tako da se ne moze porediti...ali prostor koji nudi 307 unutra je veci od cak nekih auta vece klase..i naravno obavezno 2.0 HDI 66 kW i to je to...

potpis na ovo..:) za vozit prije svega , mada ja licno sam vw fan..ali :D
imao sam(izmedju ostalih vw vozila) i golfa 4 (na 16" 215-55) a sada vozim 307 (na 17" 215-45) i prije svega udobnost kod peugota je 10x veca, prostor u pugu je mnogo veci, komforniji(pogotovo u izvedbi sa 3 vrata), osjecaj u voznji mnogo bolji..
uglavnom posto su golf 4 i peugot 307 u nekom rangu...cijena odrzavanja je ista..samo peugot je vjeruj mnogo bolji izbor (u sustini i jedni i drugi imaju svoje mane i prednsoti..pa sve opet zavisi sta nadjes i kakvo stanje bude)
i dodao bih da ako ciljas na sto nizu potrosnju sa nekim motorom solidnih performansi..imas opciju 1.4 HDI i potrosnja je 4.3-4.5 prosjek..sto bude jako lijepo kad zaboravis kad si zadnji put sipao..ali naravno sve u svemu 2.0 je mnogo jaci, izdrzljiviji i podnijet ce opterecenja mnogo bolje..ali potrosnja je onda 5.7 - 6.5 cca
naravno da neko ne pomisli da se huli golf 4, vec samo u poredjenju ova dva auta peugeout nudi vise gledano ulozeno dobiveno :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top