polo 1.4 tdi problem

polo 1.4 tdi problem

Član
jos jedno pitanje u vezi tih j.... vrata,danas je nekim cudom proradilo,kad otvorim vozaceva vrata upali se svjetlo,sad mogu gore u krovu upaliti,samo mi ne radi kad otvaram suvozaceva vrata,pa me zanima da li trebam uzeti mikroprekidac samo za desna vrata odn suvozaceva?ili se mora sve komplet promijeniti (napomena opet ne radi centralna brava)mozda ne radi zbog tog prekidaca?
 
Pa promijenis mikroprekidac samo na vratima na kojima ne radi. Koliko sam te razumio samo ti ne radi sijalica kad otvoris suvozaceva vrata, dakle samo na tim vratima mijenjas mikroprekidac. ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Pa promijenis mikroprekidac samo na vratima na kojima ne radi. Koliko sam te razumio samo ti ne radi sijalica kad otvoris suvozaceva vrata, dakle samo na tim vratima mijenjas mikroprekidac. ;)

druze do jucer mi nije nista radilo,znaci nisam mogao upaliti svjetlo gore u krovu ni rucno i kad se vrata otvore,medjutim jucer samo proradilo,mogu ga i rucno paliti i kad se otvore vozaceva vrata,ali nece sama da se pale kad se suvozaceva otvore,znaci samo promijeniti prekidac na onim vratima na kojima ne rade,hvala
 
marshal je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Pa promijenis mikroprekidac samo na vratima na kojima ne radi. Koliko sam te razumio samo ti ne radi sijalica kad otvoris suvozaceva vrata, dakle samo na tim vratima mijenjas mikroprekidac. ;)

druze do jucer mi nije nista radilo,znaci nisam mogao upaliti svjetlo gore u krovu ni rucno i kad se vrata otvore,medjutim jucer samo proradilo,mogu ga i rucno paliti i kad se otvore vozaceva vrata,ali nece sama da se pale kad se suvozaceva otvore,znaci samo promijeniti prekidac na onim vratima na kojima ne rade,hvala

Za pocetak samo promijeni na suvozacevim vratima. ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
marshal je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Pa promijenis mikroprekidac samo na vratima na kojima ne radi. Koliko sam te razumio samo ti ne radi sijalica kad otvoris suvozaceva vrata, dakle samo na tim vratima mijenjas mikroprekidac. ;)

druze do jucer mi nije nista radilo,znaci nisam mogao upaliti svjetlo gore u krovu ni rucno i kad se vrata otvore,medjutim jucer samo proradilo,mogu ga i rucno paliti i kad se otvore vozaceva vrata,ali nece sama da se pale kad se suvozaceva otvore,znaci samo promijeniti prekidac na onim vratima na kojima ne rade,hvala

Za pocetak samo promijeni na suvozacevim vratima. ;)

hehehe dobar si ;) nasao sam na piku neki lik ima na otpadu prodaje mi za 50 km pa cu uzeti i promijeniti
 
To sto ti nije svjetlo radilo nikako pa sad proradilo, vjerovatno je negdje slab kontakt... pregledaj kontakte na samom prekidacu svjetla kabine... i ja sam imao problema sa tim prekidacima na vratima, sve sam ih zamijenuo.. uzeo od novijeg audija i sad jedva cekaju da otvorim vrata da se upali :lol:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
To sto ti nije svjetlo radilo nikako pa sad proradilo, vjerovatno je negdje slab kontakt... pregledaj kontakte na samom prekidacu svjetla kabine... i ja sam imao problema sa tim prekidacima na vratima, sve sam ih zamijenuo.. uzeo od novijeg audija i sad jedva cekaju da otvorim vrata da se upali :lol:

kazem ti ni jedno svjetlo mi nije radilo,kad slucajno na autoputu upalim proradile cudom :D a uzet cu ovu drugu bravicu desnu pa cu vidjeti,al jos uvijek mi ne gori ona crvena svjetla u samim vratima :D
cekaj dok i ja zamijenim pa ce i kod mene jedva cekati da se otvore i da svijetle :lol:
 
Član
209odu9.jpg
da osvjezim temu,jos uvijek nisam rijesio problem oko ovog svjetla u krovu i centralne brave,kad ga spojim na dijagnostiku samo mi izbaci ovu gresku,pa ako neko zna u cemu je problem da mi pomogne....
large_e0sg2d.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Nece ti ni izbaciti gresku, posto imas VCDS idi u mjerne blokove kanal 46 i vidjeces da ti prikazuju da su zatvorena vrata iako ih otvoris, znaci otisli su ti mikroprekidaci, nema tu greske tu se gledaju parametri u mjernom bloku
 
Član
evo isao sam u mjerne blokove,i prikazuje kad su vrata otvorena i kad su zatvorena
34np4eq.jpg



i kad su otvorena

k0o5d4.jpg
 
Član
suvozaceva nisam ni otvarao nikako,samo vozaceva,kome god sam otisao da pogleda niko mi nije znao rijesiti problem..vise sam ne znam sta da radim,jer kontam da je do mikroprekidaca ne bi mi na bordu pokazivao da su vrata otvorena kontas,
 
Član
Pa dobro druze jel ti tesko otvoriti suvozaceva vrata da pogledas hocel promijeniti status vrata da dijagnostici....
 
Član
ma nije tesko kontam nije potrebno,ev oticu sad da vidim,ako bude promijenio status znaci nije do prekidaca,ako ne promjeni onda je do prekidaca jel tako
 
Top