POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

MTR

Član
ovdje pocinju problemi , izgleda da je taj strucnjak sto je radio auto prije mene pokusao da ga slajfa i vidio je da se malo zezno' , ostavio je posao na pola i vjerovatno je namazao auto sa onim pastama u boji da bi sakrio sranje

gepek poslije jednog prelaza

PICT3947.jpg


nije mi se svidjelo kako je ispalo pa sam uzeo IPA ( isopropil alkohol 50:50 sa vodom ) i uklonuo polir i masnocu koja je pocela da izlazi tokom poliranj , onda sam ga presao sa 1500/2000/2500/4000 i ponovo polirao , rezultat extra

ljevo vrata uradjena , desno ne

PICT3956.jpg

PICT3962.jpg




presao sam na haubu , da ne bi radio dva puta kao na gepeku odmah sam poceo da cistim sa IPA i jaoooo majko , pa ja bi tog debila koji je radio sve po glavi

na ovoj slici se vidi gornji lijevi ugao poslije jednog prelaza a ostatak haube :icon_rolleyes:...... boga pitaj sta je taj radio , poslije ciscenja alkoholom su ostale neke spure ne znam kako da ih nazovem , slicno kao kad prospete mlijeko pa ostanu one fleke

PICT3968.jpg

PICT3970.jpg

PICT3973.jpg


za pola haube mi je trebalo oko sat vremena :icon_eek:

PICT3976.jpg

PICT3977.jpg


vec se smrklo' napolju a kod mene aparat sad blica sad ne blica :D

PICT3981.jpg
 
Član
odlicno ti ovo radis MTR svaka ti cast :cool:
tek ovako kad se zavrsi auto ustvari skontas koliko je lak bio u losem stanju
 

MTR

Član
hauba gotova idemo dalje

problem sa Renaultom je sto ima plasticne blatobrane pa se mora biti malo pazljiviji

PICT3982.jpg


desno uradjeno , lijevo ne

PICT3985.jpg




i na kraju , nisam imao puno vremena jer se ovom glavonji zurilo , inace za ovakva ostecenja treba dva dana rada po 9-10 sati minimum , et' ja sam ga spicio od juce ujutro oko 9 pa do 10:30 sinoc :D

jos nisam nabavio bolji aparat pa se na ovim slikama bas i ne vidi ono kako treba al ev ga na kraju prije nanosenja voska , nakon voska stvarno nisam imao vremena da slikam al je za jos 50 % veci sjaj i dubina boje , crna je inace najbolja i gladna je voska u 2-3 sloja , kad poslije pogledas u lak kao da ima jedno 3 cm debljinu :D

PICT3991.jpg

PICT3998.jpg

PICT3999.jpg

PICT4001.jpg

PICT4002.jpg

PICT4003.jpg

PICT4004.jpg
 
Administrator
uuu al se sjaji... svaka cast... odlicno obavljen posao...:cool::cool:

al je taj bio velemajstor prije tebe... pravo ga je ispoliro:icon_mad:
 

MTR

Član
pioneer_09 je napisao(la):
uuu al se sjaji... svaka cast... odlicno obavljen posao...:cool::cool:

al je taj bio velemajstor prije tebe... pravo ga je ispoliro:icon_mad:

hvala puno drug , inace ja ne mogu nikako skontat ovaj narod kad su ove stvari u pitanju , pa ja ne bi dao auto nekom levatu da mi ga usere nema tih para .

danas svaka druga praonica nudi poliranje za 20-50 KM , pitam se kakvo je to poliranje i sa kakvim sredstvima rade ? hajd stara auta natrljat i gotovo , ali kad su skuplja auta u pitanju 10-20-30 pa i od 150 hiljada KM kako ces dat nekom da ti to radi .

nedavno sam radio BMW-a i trebalo mi je oko 2,5 dana da ga zavrsim , covjeku je bilo cudno zasto toliko , kada je vidio auto skontao je :icon_biggrin:

za sve ostale , kad vam neko kaze da moze auto zavrsit za 2,3,5 sati ne radite , jer nema sanse da ga uradi kvalitetno a da nesto ne zajebe , meni npr. treba samo za pranje oko sat vremena minimum , za Clay bar mi treba do 2 sata , znaci 3 sata da samo pripremis auto za poliranje , da zastitis sve na autu ti treba minimum 45 minuta do sata i to ako si brz .

znaci 3-4 sata pripreme je minimum da bi sve islo kako treba , jer ja ne zelim da mi neko zrno prasine podleti pod masinu i da napravim havariju jer rotaciona se vrti na 1200-1500 obrtaja i nema oscilacije , samo jedan prelaz sa nekom prljavstinom u spuzvi i eto ti belaja , citaj : lakiranja :D
 
Na mojoj Ibizi je lak u slicnom stanju.
Koliko bi doslo da ga ti odradis (vremenski i kesa) i koliko dana se moram prijaviti unaprijed?
 

MTR

Član
Vedran87 je napisao(la):
Kako neko moze i pomisliti da za 50 KM moze dobiti kvalitetno poliranje

ima ima , i najgore je sto padaju na te fore ;)

powerstrip je napisao(la):
Na mojoj Ibizi je lak u slicnom stanju.
Koliko bi doslo da ga ti odradis (vremenski i kesa) i koliko dana se moram prijaviti unaprijed?

javnes se 5 dana ranije i ako je lak ujeban to te dodje oko 130 - 150 KM , s tim da auto bude kod mene 2 dana , jer se radi kako valja ;)
 
Član
offtopic, jedno pitanje jer mi se cini da ovdje mogu dobiti odgovor.
Naime,polirao sam far na autu, isao prvo sa 800,zatim 1000,2000, 2500 i na kraju polir pasta ABRO neka.
Sve je radjeno rucno.
Eh sad problemi, ja nekim dijelovima fara idalje se vidi jedva primjetni risevi,kao magla slicno. Cak sam mislio da je iznutra jer na mogu nikako shvatiti odakle sad to,ali nije iznutra.
Danas sam ponovo uzeo 2500,i kvasio stalno, zamaglio ga opet,i polirao ponovo sa nekom grubljom,pa finijom opet ABRO pastom,ali opet isti risevi,na istom mjestu,kao da nisam ni prelazio sa 2500.
Najbolje se vide kad se gleda niz povrsinu fara,a kad se gleda direktno gotovo nikako,samo malo kao maglice.
E sad imas li ideju kako i zasto se to pojavilo.
Hvala unaprijed.
Usput laik sam i ne znam nista o poliranju,osim sto sam procitao na netu:icon_biggrin:
 

MTR

Član
@Dumpros : sve si dobro odradio sa granulacijom , samo sto ne smijes previse kvasit , tek kad vidis ono bijelo da izlazi tada papir radi svoje , Abro ti ne moze sklonut tragove slajfanja , kupi jacu pastu na grame , odes u prodavnicu lakova i kupi 50-100 grama 3M-a al najjace , to ti je oko 5-10 KM , onda trljaj :D
 
Član
MTR je napisao(la):
@Dumpros : sve si dobro odradio sa granulacijom , samo sto ne smijes previse kvasit , tek kad vidis ono bijelo da izlazi tada papir radi svoje , Abro ti ne moze sklonut tragove slajfanja , kupi jacu pastu na grame , odes u prodavnicu lakova i kupi 50-100 grama 3M-a al najjace , to ti je oko 5-10 KM , onda trljaj :D
Uh hvala drug, mozes li samo pojasniti koju jacu traziti. Danas sam nasao 3M-ovu na decu se moze uzeti,oko 10KM,ali nisam uzao jer je to najfinija,a vec sam kao bio skontao da mi treba grublja. Ima li neka oznaka granulacije, znamm da gnjavim:icon_sad:
 

Fap

Član
zanima me ja imam ovo
http://cgi.ebay.de/NANO-GLOSS-AUTO-POLITUR-VERSIEGELUNG-LACKREINIGER-/110453773670?pt=Autopflege_Wartung&hash=item19b78ed566

moze se nanjeti na plastiku i na staklo i lim i jako je ljepo :p

zanima me sta vi mislite sta je bolje rucno trljat ili pomocu masine ako da masine na sta trebam gledat kad budem kupovao prvenstveno cu ovo koristit za moje auto i jarana mi a za dalje cemos e dog :p
 
Top