Opel Corsa 1.2i mala priča.....

Opel Corsa 1.2i mala priča.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozzz ljudi već dugo sam na ovom forumu i nisam htio da nista započinjem dok nisam sredio auto po mom ukusu. Ispričat ću vam priču kako je sve počelo pa ako mozete odvojiti koji minut biće mi drago... ;)

Volim Opel i član sam Opel Team-a i moje prvo auto je Corsa A 1.2i. 91 god.

Sve je počelo od mog oca koji je davno imo corsu A i jako mi se svidjela mada nisam htio nista na njoj da radim zato sto nije moja.
Skupio sam nesto love i kupio sam sebi Corsu i pripremo da je uradim za svoju dušu.
Kad sam je kupio ona je bila malo u lošijem stanju nekad neko prije mene imao je udes pa je naprijed ona bila loša do bola (limarija), kad sam je uzeo samo sam joj stakla zatamnio i stavio sportski protočni lonac koji sam kupio kod "Barbića".


ona je izgledala ovako.




Napravio sam malu pauzu dok neskupim sta love jer joj nije ginulo farbanje i limarija generalno, jer neko prije mene farbo je samo do pola a ovo ostalo je sve koroziralo, nakon nekog izvjesnog verema rijesio sam da odustanem od nje i da kupim sebi nesta jače i novije jer lakše je srediti novije autozato što lakše naći tuning djelove, i onda sam na ovom forumu vidio da Tarik prodaje Fiestu XR2i, ja sam poludio za tim autom gledo sam je 10 puta i vozo i sve, dignem kredu i samo je jos ostalo da prodam Corsu i da odem po Fiestu, Prodavo sam Corsu i prodavo ali nista, nigdje mušterije ni za živu glavu, onda malo razmislim i odlučim da ostavim Corsu u svom vlasništvu i da je za te pare sto sam skupio sredim sve generalno.
Odvuko sam je majstoru i dogovorili se da mi uradi čitavu limariju i ofarba u komori sve, evo i par slikica kad sam je počeo raditi:





Nakon 14 dana rada otiso sam po Corsu, čekala me ispred kuće :p.....



Posle toga nabacio sam joj opet onaj stari lonac od Barbića i felge 14" petokrake.


i ona sad izgleda ovako:





Ovo je sto se tiče vanjskog izgleda, ostalo mi je jos samo da nadjem čepove za felge, tu će leći i neki pragovi, mali spoeler na gepeku, kao i nastavak na karambolku prednju, malo ću je kleknut naprijed i to je to u suštini, a što se tiče mahaničkog djela promjenio sam joj sve filtere, ulje, dikove, disk poločice, lamela set čitav, i jos neku siću.. Sad se dvoumim dali bi osvježio ovaj motor ili bi ubacivo drugi malo jači.... tu se dvoumim. Eto to je mala priča što se tiče moje Corse vi prosudite dali valja, meni je super :D..... Pozzz
 
Član
dobro si je uradio samo mi za oko zape sto onu lajsnu iznad tablice ne ofarba
sto se tice motora ne znam sta da ti kazem jer ako kupis jaci motor moras i njega servisirat
 
Član
arminnn je napisao(la):
dobro si je uradio samo mi za oko zape sto onu lajsnu iznad tablice ne ofarba
sto se tice motora ne znam sta da ti kazem jer ako kupis jaci motor moras i njega servisirat



Ova lajsna ide u mat crnu zajedno sa retrovizorima i stekama jer nisam htio da mi sve bude crveno nekako monotono :p hvala ;)
 
Član
extra corsica...a dosta je i 1,2,jos i,ja ponekad uzmem od mame vw pola 1,1,karb,ide fino...dovoljan motor za toliko auto;)
 
Član
poznata mi ta priča,tako i ja prodavao svoje auto nisam prodo i pošo lagano uređivati :D
svaka čast na projektu nek je sa srećom ;)
 
Član
Danas sam naso sjedišta od GSI Kadeta biće male preprake, i našo sam mjenjač sa 5 brzina to se uskoro ugrađuje mada je ovo ispalo sasvim slučajno :p pozzz
 
Član
lijepo ispala...jedino mozda taj motor je malo slab (45 konja, ako se ne varam)...ona 1.2 S (54) je dosta zivahnija...mada, jebes to, neces se trkat s njom...
znam dobro kakvo je auto, jer burazerovo vozam stalno...(vidi projekat Corsa A 1.2 S, od tito_i_partija)
5. brzina ce ti dobro doci, zbog potrosnje, ubacis je u 5. vec na 80-90 i lagano...
mogo bi jeftino nac i kakve amortizere, da je spustis malo...;)
sretno dalje...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
lijepo ispala...jedino mozda taj motor je malo slab (45 konja, ako se ne varam)...ona 1.2 S (54) je dosta zivahnija...mada, jebes to, neces se trkat s njom...
znam dobro kakvo je auto, jer burazerovo vozam stalno...(vidi projekat Corsa A 1.2 S, od tito_i_partija)
5. brzina ce ti dobro doci, zbog potrosnje, ubacis je u 5. vec na 80-90 i lagano...
mogo bi jeftino nac i kakve amortizere, da je spustis malo...;)
sretno dalje...

Da u pravu si 45 konja, jbg nije neki jak motor, za sada malo je prestajem raditi jer ova recesija ubija samo sam sjedista uzeo da mi ne umaknu, a aBd u skorije vrijeme bice izmjena mozda legne i novi motor ako izleti kakav dobar, zasada moj budžet ne podnosi vise nikakve update preko 50 KM :lol:
pozzz i hvala svima na čestitkama....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top