Oldschool limited

Oldschool limited

Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FERRARI TESTAROSSA Monospecchio

ovaj FERRARI TESTAROSSA Monospecchio sam vidjeo u Beogradu parkiran, isti kao sa slike, prava rijetkost!
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FERRARI TESTAROSSA Monospecchio

Nedostajala mi je ova tema nekako :icon_smile::icon_smile:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FERRARI TESTAROSSA Monospecchio

jao mercedesa, razbolio sam se kako je dobar :(
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FERRARI TESTAROSSA Monospecchio

Predpostavljam da niko nije postavljao pa ako ne pripada ovoj temi neko ce vec obrisati

Zastava 101 Special proizvedeno 1500 komada, 1978-1980

P1020820.jpg


101 special motor 128 ac 000(1298 ccm 73 ks),
felge od lake legure crommodora 13x4,5j gume 175/70 13,
halogeni farovi,
na instrument tabli dva velika kruzna instrumenta brzinomjer i obrtomjer
desno u pepeljari dva manja pritisak ulja i temperatura vode,
pepeljara se nalazi u konzoli ispred rucice mjenjaca
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FERRARI TESTAROSSA Monospecchio

trizex je napisao(la):
jao mercedesa, razbolio sam se kako je dobar :(

Ovakav mecan je jedno vrijeme dolazio koni jednoj :D
AMG prosireni, nekakav svabo bio, volio auto vise neg konu :D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FERRARI TESTAROSSA Monospecchio

Ova 101-ica u svakom slučaju pripada temi, kao i svi rijetki automobili bez obzira na marku i porijeklo.;)
Do sada se moglo vidjeti, držim se 70-ih i 80-ih i dijelom 90-ih godina - ZLATNE GODINE AUTOMOBILIZMA.


@ Smajke i ostale kolege - u vezi Mercedesa - ta kona bi morala biti miss svijeta da zasjeni ovog Mercedesa :lol:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FERRARI TESTAROSSA Monospecchio

trizex je napisao(la):
jao mercedesa, razbolio sam se kako je dobar :(

pretpostavljao sam da je o ovome rijec i fkt je bolest :icon_eek:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -

FORD MUSTANG McLaren M81 (1980.)

mcmustang1.jpg


mcmustang5.jpg


mcmustang4.jpg


mcmustang2.jpg


mcmustang3.jpg


Ford je 1980. godine osnovao odjel SVO ( Special Vehicle Operations ) i njegova namjena je bila razvijanje specijalnih cestovnih i trkaćih verzija njihovih automobila.
Tih godina je bila aktualna i suradnja McLaren Ford u F1.
Mnogi bi očekivali da će se zbog svega ovoga razviti cestovni automobil koji doslovno "ždere" sve na cesti. Ali proizvod je po mom skromnom mišljenju - mizeran i čudan. Evo zašto:

Izgled ovoga Mustanga je moćan i stvara dojam pravog trkaćeg automobila ali ispod lima i plastike se krije nešto baš neočekivano.

redni 4 sa 2300ccm + turbo
snage 130 do 175ks ovisno o tlaku turbine (ima ručno podešavanje od 0.3 do 0.8 bara)
najveća brzina: oko 180km/h

ubrzanje: zanemariva stavka

Ipak, rijedak je, neobičan je i ima mjesto u ovoj temi.

Prvi plan je bio napraviti 250 primjeraka, ali spominje se broj 10 + 1 prototip.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FORD MUSTANG McLaren M81

Na ovu temu mogu samo reci jedno: Koji auti u picku materinu.
 
Legend
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FORD MUSTANG McLaren M81

premocan mustang , a cudno za amere ....samo 4 cilindra i 2.3l motor .....koliko sve vole XXL

a kao uvijek reci cu svaka cast za azurnost i temu druze ;)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FORD MUSTANG McLaren M81

u americi su nastali ti auti sa 4 klipa kada je gorivo poskupilo osamdesetih,., i onda zaratise i ponovo vratise karbas i 8 klipova
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - FORD MUSTANG McLaren M81

sema911 je napisao(la):
u americi su nastali ti auti sa 4 klipa kada je gorivo poskupilo osamdesetih,., i onda zaratise i ponovo vratise karbas i 8 klipova

Nije dugo trajalo :D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

MERCEDES E500 Limited (1994.-1995.)

e500lim1.jpg


e500lim3.jpg


e500lim2.jpg


e500lim4.jpg


e500lim5.jpg


Poznato je da je E500 ili 500E vrhunska sportska limuzina koja je napravljena u suradnji sa Porscheom. Proizvodnja je počela 1991. u Porscheovim pogonima u Zuffenhausenu a svaki primjerak je ručno sklapan i za to im je trebalo 18 dana po komadu.
500E je već predstavljen u ovoj temi ali bez obzira na njegovu izrazitu rijetkost (10479 primjeraka) i unutar te serije postoji limitirana serija.

Ovaj E500 Limited je ustvari facelift model i pravili su ga samo 1 godinu u specijalnoj seriji od 500 primjeraka.
Ima posebne evoII alu felge od 17" a unutrašnjost je uređena u kožnoj dvobojnoj kombinaciji i svi su primjerci takvi kao na slikama. To se nije sviđalo baš svim kupcima ali raritet je raritet.

Mehanika je ostala ista kao u starijem modelu:

V8 M119 32v, 5000ccm
snaga 326ks pri 5700 o/min
mjenjač automatik sa 4 brzine

Baš je fin.... :D
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Mercedes E500 Limited

Care moj svaka cast na ovim Legendama.3 dana vec gledam i nikako da se nagledam ;) .Mozes li sta iskopati o Renault R25,posto posjedujem jednog takvog 2.2i 79kw . Pozdrav i sve pohvale :cool:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama - Mercedes E500 Limited

vozao e500 nije lose samo mi automatik ne smeka nikako :( a vozio i m5 e34 3.6 motor izut ce e500 u svakom pogledu
 
Top