Oldschool limited

Oldschool limited

RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Samo da zamolim još jednom sve koji daju replike i komentare na postavljene aute, da to učine BEZ SLIKA, dovoljno je stavit o kojem autu se radi i napisati komentar ;)

I ovaj Jaguar xj220 još postoji u prodaji sa 0km, zapravo nov novcat

Nisam još mislio krenuti sa postavljanjem ovih najjačih, ali eto, neka ostanu.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Njegova proizvodnja je prestala tako da 281 je dovoljno limitirano, a to sto se nije prodao to je 2 stvar!
A naglasio sam ako smetaju i ako nisu orimjereni temi brisacu ;);)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Nisam to znao, znam da je totalno propao i da je skoro unistio Jaguar ali ipak je dragulj
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Ako stavite neki automobil, pokušajte malo napisat o njemu svojim riječima, ali u skladu sa službenim informacijama ;)


Hajdemo malo vidit čega ima na vrhu "hranidbenog lanca" :icon_biggrin:

PORSCHE 959 (1986.-1988.)
qd7IQBW0KGrHgoOKiQEjlLmEZtBKQiPCFGr.jpg


qd7IbBW0KGrHgoOKkMEjlLmVuSBKQiPCHEH.jpg


maina959.jpg


qd7IZwBW0KGrHgoOKjgEjlLmYUWJBKQiPB8.jpg


1982. nastala je drastična promjena pravila u automobilskim utrkama, grupe od 1 do 7 su zamjenjene grupama A za klasu turističkih automobila, grupa B za rally i grupa C za prototipove (uglavnom za utrke LeMans serija). Porsche je imao u to vrijeme aute za gr.C (956 i 962), ali su htjeli sudjelovati i u manjim grupama. Najprivlačnija je bila slavna grupa B u rally-ju. Pošto su pravila zahtjevala da se napravi i proda 200 cestovnih homologacijskih primjeraka, u Porscheu su ocijenili da neće uspjeti to sa specijalnim rally modelom i odustali su od projekta, pa su se fokusirali na gr C (956) i rally verziju 911 SC.
1983. ponovo se intezivno zanimaju za ulazak u grupu B, a kao referencu su uzeli uspjeh Audija Sport quattro i Lanciu Deltu S4. Prva zamisao je bila napraviti idealan automobil sa 4x4 pogonom, središnje smještenim motorom i PDK mjenjačem, ali projekt je bio preskup. Tako je odlučeno uzeti postojeću tehniku i mehaniku i prilagoditi je rally-ju.
Kao baza je uzeta šasija 911-ke, a po prvi put su razvili pogon 4x4 koji je za to doba bio nevjerojetno napredan, ELEKTRONIČKI nadziran, a vozač je imao 4 opcije ručnog namještanja pogona. Kompjuterski nadziran pogon je radio preko kvačila postavljenog između mjenjača i prednjeg diferencijala iako je primarno pogon nazad. Naprijed su ugrađene po 2 spiralne opruge a nazad uobičajeno po jedna,a kompletan ovjes je bio podesiv na 4 razine.
Nastupio je 1986. na rally-ju Paris-Dakar gdje je zauzeo prvo, treće i šesto mjesto. Nažalost nikad nije upotrebljen za svijetsko prvenstvo u rally-ju jer je u međuvremenu ukinuta ta grupa jer je postala ekstremno opasna.

Motor koji je ugrađen u ovaj cestovni model je boxer6 2800ccm 24v, twin turbo, 450ks, mjenjač 6 brzina ručni, 0-100 km/h za 3.7 sek. i 317km/h najveća brzina. (podaci za cestovni model)
Proizvedeno je 329 komada.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Hehe bas sam skoro cituckao ponovo o grupi B i ovom 959 modelu, poznat je primjer Bill Gatesovog 959 koji je 13 godina "lezao" u skladistu americke carine jer su ga pokusali "prosvercati" u Ameriku gdje nije bio legalan zbog emisija plinova itd....
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

99te je prosao Show or Display zakon po kojem se takva auta mogu regati, ali da ne predju vise od 2500 milja godisnje.....kazu da se Gates mogao redovno vidjeti svakih par noci kako tutnji u mraku s 959kom :cool:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

FERRARI 288 GTO (1984.-1986.)
288_gto-1.jpg


Ferrari-288-GTO_3.jpg


Ferrari-288-GTO_8.jpg


Ferrari-288-GTO_10.jpg


Prvo da kažem, bit će ovdje još nekoliko ferrarija, ali za mene, ovaj je najmističniji, najkarizmatičniji i najljepši od svih ferrarija novijeg doba.
I Ferrari je pokušao ući u grupu B, ovo je taj proizvod. Priča je slična kao i sa Porscheom 959. Iako nije zaživio u rally-ju postao je i ostao prava legenda. Temelji se na slabijem modelu, 308 gtb, a karoserija je produžena i proširena zbog ugradnje v8 motora sa dva turbo punjača, u karoseriji 308-ice nema mjesta za to. Uzeli su postojeći v8 3.0 ali smanjili obujam na 2800ccm, zbog pravila grupe B, ugradili 2 turbo punjača i glavu sa 32 ventila. Dobivena je brojka od lijepih 400 ks, a sa masom od 1160 kg (115kg manje od 308-ice sa 240 ks :icon_eek: , karoserija od fiberglasa)) ima ekstra dobre performanse, oko 5 sek do 100km/h i 305 km/h najveće brzine, mjenjač je 5 brzina ručni.
Proizvedeno je 273 komada.

HrSupra je napisao(la):
možda i najbolji Porsche svih vremana....;)

Što se mene tiče ja bih stavio potpis za to

A Gates je faca, nema šta

........................;)........................
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

idemo malo do super vozilica :icon_twisted:

6.9 V12 , 612KS , ljuta masina stvarno.

mislim da ih je oko 35 primjeraka napravljano , njegovo visocanstvo Mercedes Benz CLK GTR ( 1998-2002 ) :icon_twisted:
M120 motor smjesten centralno i uz gotovo savrsenu aerodinamiku , ovaj CLK je dostizao max. brzinu 335km/h , neka me neko ispravi al tad po nekim pravilima legalno auto nije ni smjelo vise ici :icon_rolleyes:
postojala je i LM verzija , iskljucivo za stazu sa 630KS , mnoge naslove je osvojio ovaj model. Moglo bi se o njemu pisati danima al mislim da je ovo dovoljno. I da , svaki je napravljen rucno :cool:

mercedesbenzclkgtrroads.jpg


368074771151c69b7960.jpg


mercedesclkgtrsuperspor.jpg
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Šta se dogodilo sa slikama ove mečke, ja ih ne vidim :icon_question:

Moram te ispraviti što se tiče brzine ovog clk gtr, bila je elektronički ograničena na 320 km/h, i nije bilo tog zakona u vezi najveće brzine, bio je tada Lambo Diablo GT (kojeg ću staviti ja poslije ovdje) i išao je 340km/h, a i Mclaren F1 386 km/h, znači oba preko 335. Ako je stvarno bio zakon onda su ga oni prekršili ;)

AKO BUDU TUNERI U PITANJU, BRABUS, RUF I ALPINA NEKA SE STAVLJAJU, JER SU REGISTRIRANI KAO SAMOSTALNI PROIZVOĐAČI
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

ne znam ni ja sta je s linkovima , ne rade nesto , pokusacu kasnije opet , kazem ti ne znam sta je bilo tacno , posto se CLK GTR utrkivao , asocijacijacija koja je vodila te utrke je imala taj zakon.... nisam bas 100% upucen ;)

mogao je on vise od 335km/h sigurno , imao je potencijala , pogotovo ova LM verzija ;)
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

BMW M1 (1978.-1981.)
BMW-E26-M1-_1.jpg


BMW-E26-M1-_9.jpg


BMW-E26-M1-_12.jpg


BMW-E26-M1-_11.jpg


Iz dosadašnjih predstavljenih automobila može se slobodno zaključiti da su svi ovi homoligacijski, serijom ograničeni, automobili vrh koji su dostigli spomenuti proizvođači. Jedan od najpoznatijih takve vrste, ali i jedan od najpoznatijih Bmw-a uopće je, ovaj M1.
Bmw je imao ambicije ući u trkaću grupu 5 turističkih automobila, ali problem je bio napraviti automobil sa središnje smještenim motorom u seriji od 400 cestovnih komada da se zadovolje pravila o homologaciji. Trebalo je napraviti tehnički savršen auto te, za Bmw, nepoznate koncepcije. Odlučili su potražiti "pomoć" u Italiji. Za dizajn je bio zadužen Giorgietto Giugiaro i njegov Italdesign, a za razvoj auta Lamborghini. Nakon što je konačno proizveden 1979. je u Motorsport-u prerađeno 6-10 primjeraka za Procar serije utrka, bile su kao show utrke prije utrka F1, (nešto kao danas porsche gt3 cup). Njih su vozili privatnici i bogati entuzijasti.
Nažalost, to je jedino natjecanje u kojem je M1 službeno sudjelovao. Nasreću, proizvedeno je cca 450 cestovnih primjeraka, pravih dragulja, (ukupno sa trkaćima 457). Motor je redni6 24v 3500ccm, 277ks, mjenjač ručni 5 brzina, a zahvaljujući karoseriji od fiberglasa imao je masu od cca 1300kg.

Vernes_AMG je napisao(la):
mogao je on vise od 335km/h sigurno , imao je potencijala , pogotovo ova LM verzija ;)

Mogao je u trkaćoj verziji i 370, ali siguran sam da su ovi cestovni bili ograničeni na 320, imam test iz 1998, a i noviji izvori tako govore.
A znaš li da je bio i jedan cestovni gtr supersport u suradnji sa firmom HWA koja je pomagala Mercedesu u postavkama trkaćih modela, (Clk Gtr SS), u crvenoj boji, 7.3 i 720ks, Prvo prodan jednom od šeika u Arapskim Emiratima, pa ga je otkupio neki Švicarac i vratio u HWA da ga lakiraju u srebrnu boju, a sad se nalazi u SAD-U

gtrss.jpg
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama

Tata svih supersportskih automobila Ferrari F40 (1987 do 1992)
Napravljen kao nasljednik Ferrarija 288 GTO i kao glavni konkurent Lamborghiniju Countach i Porscheu 959.
F40ka je nastala kao Enzov hir da nastavi sa razvojem 288GTO Evolucione modela koji je ukidanjem grupe B ostao bez utrka za ucestvovanje.
Motor je povecani GTO-ov 2.9 motor (2.936 cc) potpomognut turbo punjenjem razvijao 478 KS(352 kW) pri 16 psi pritiska.
Sto mu je omogucavalo ubrzanje od 0-100 km/h za 3.8 sekundi (dok je racing verzija isla za 3.2) i maksimalne brzine od 324 km/h (inace F40 je prvi serijski automobil da koji je probio 200 mph)
dc5dca1b.jpg

ff50bd96.jpg

927d7810.jpg
 
Top