Najčešće zablude iz teretane

Najčešće zablude iz teretane

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ima ovde i neke istine al nista vele uglavnom za dobar izgled i misicnu masu kao i snagu najpotrebniji su proteini bjelancevine i ugljikohidrati normalno tijelo ce slabij napredovati ako mu fali i vitamina sve se to moze fino prirodnim putem rijesiti bez ikakvih industrijskih proteina kreatina i ostali stvari ja sam 3 god iso u teretanu nikad nista nisam uzeo al bio sam dosta dobar najvise sam pio sirova jaja umutim u casu 4-5 sirovi jaja malo krasa i bananu i nije ruzno buder ko puding sururtka je ruzna da nemoze bit ruznija al zacepi nos i srkni i dalje riza i tunjevina znaci sve zivo se moze prirodnim putem a mozgu se uzet i preparati al najgore je to sto oni osteceuju pored svega i onu musku stvar pa ko hoce da bude nabildan a nece da sevi nek slobodno uzima;)
 

MTR

Član
ja pucam krompirusu i nemam nikakvih problema :lol::lol::lol::lol::lol:

btw, imam kolegu koji se time bavi ima vise od 10 godina , jednom se slozio testosteronom iz ampule , od tad nije normalan
 
Član
sinisa je napisao(la):
ima ovde i neke istine al nista vele uglavnom za dobar izgled i misicnu masu kao i snagu najpotrebniji su proteini bjelancevine i ugljikohidrati normalno tijelo ce slabij napredovati ako mu fali i vitamina sve se to moze fino prirodnim putem rijesiti bez ikakvih industrijskih proteina kreatina i ostali stvari ja sam 3 god iso u teretanu nikad nista nisam uzeo al bio sam dosta dobar najvise sam pio sirova jaja umutim u casu 4-5 sirovi jaja malo krasa i bananu i nije ruzno buder ko puding sururtka je ruzna da nemoze bit ruznija al zacepi nos i srkni i dalje riza i tunjevina znaci sve zivo se moze prirodnim putem a mozgu se uzet i preparati al najgore je to sto oni osteceuju pored svega i onu musku stvar pa ko hoce da bude nabildan a nece da sevi nek slobodno uzima;)
Hajde ne pricaj gluposti kad veze nemas,samo se ti rokaj sirovim jajima a holesterol ko jebe!
Pricamo o dadatcima ishrani a ne steroidima!
Jetra i bubrezi poizvode nekih 3 grama kreatina dnevno a da bi unio 5grama
kreatina prirodnim putem trebas pojesti 1KG teletine pa ti sad vidi kako ide prirodno.
Nutrabolics je trenutno jedna od najacih firmi u svijetu sto se tice dodataka ishrani a SCI mentor limited je prica za sebe:)
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
kolko sam shvatio nutrabolic je proizvođač tih raznih proteina i vidim da ga hvale po nekim forumima,kazu da ima dosta kreatina i toga,da li ima losih posljedica od njega

ma to svi odmah kontaju to je sve kao steroidi itd.raja nije upucena i najlakse je odmah reci ma nema sta ti sve nece biti od toga.Uzmes neki whey i ovaj iso i nista ti vise ne treba pored normalno zdrave i redovne ishrane :)

e8d49585173e28c0f63c30a52adebb0f63278.jpg
 
Početnik
ne znam, ja sam cuo da ko redovno bilduje gubi sexualnu sposobnost :D:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: hahaha

tako da sam samo jednom pre 5-6 godina (ako ne i jace) usao u teretanu, izbacio 60kg i izasao :D:lol::lol::lol:

samo od tada se bavim pravim sportovima :D da ne nabrajam ;)
 
Član
sinisa je napisao(la):
ima ovde i neke istine al nista vele uglavnom za dobar izgled i misicnu masu kao i snagu najpotrebniji su proteini bjelancevine i ugljikohidrati normalno tijelo ce slabij napredovati ako mu fali i vitamina sve se to moze fino prirodnim putem rijesiti bez ikakvih industrijskih proteina kreatina i ostali stvari ja sam 3 god iso u teretanu nikad nista nisam uzeo al bio sam dosta dobar najvise sam pio sirova jaja umutim u casu 4-5 sirovi jaja malo krasa i bananu i nije ruzno buder ko puding sururtka je ruzna da nemoze bit ruznija al zacepi nos i srkni i dalje riza i tunjevina znaci sve zivo se moze prirodnim putem a mozgu se uzet i preparati al najgore je to sto oni osteceuju pored svega i onu musku stvar pa ko hoce da bude nabildan a nece da sevi nek slobodno uzima;)

brate, bez ljutnje, ovo je nešto najdebilnije što sam pročitao na forumu a da nije u temi 'humor'..

znaš li razlikovati suplement od stereoida ili recimo animala ?

da li znas npr sta znaci doping test sportista? da li znas za sto sluzi doping test? da li mislis da se suplementacija (u ovom slucaju proteini-suplenemti, ili bilo koji dodaci ishrani) ocituju na testu kao pozitivan na doping? ako je tvoj odg da, onda se tu sva prica zavrsava jer definitivno nisi upoznat prije svega sa sportom kojim si se bavio ili kojim se bavis a uz to ni sa nacinom ishrane koju praktikuju svi sportasi.

u slucaju da znas pravilne odgovore na ova gore pitanja, onda predjimo na konstataciju koja pocinje sa 'da li znas' da SVAKI profesionalni sportas u svom meniju ishrane ima najmanje tri suplementa iskljucivo iz razloga sto prirodnim puntem ne moze unijeti dovoljan broj potrebnih materija (bilo vitamina, proteina itd) koji su mu potrebni, da ne kazem neophodni

kada bi se suplementi smatrali dopingom, onda sport ne bi postojao, uz to, kada bi suplementi stetili muskim hormonima (tebi poznatije kao 'muska stvar') niti jedan sportista ne bi imao dijete

usput, STEREOIDI brate, su u profesionalnim sportovima STROGO zabranjeni i na testovima se očituju kao DOPING sredstva, kad smo kod stereoida, upravo oni se ne preporucuju upotrebljivati niposto prije bar 22 navrsene godine (ne preporucuju se nikako, ali ako si bas lud onda nemoj prije) jer u ranijoj fazi mogu ozbiljno naskoditi hormonima kao i genetskom razvoju tijela opcenito, a naravno, i nakon 22god, postoji velika opasnost po hormone ukoliko se konzumira ovaj vid 'pomoci' pri napretku

ajd, lijep pozdrav svima :D

(uh al zaglavih u ovoj temi :p)
 
Član
Smiješno mi je što su u ovoj temi zaglavili ljudi koji pitaju je li štetan protein,kreatin,aminokiseline itd.. To je smiješno,kljukajte se ljudi koliko god imate para..To niko i ne ubraja u ''hemiju'' jer se podrazumijeva da gotovo svi piju nešto iz tog asortimana..Jedino ako odlučite da se puknete steroidom onda se javite da složimo kakvu zaštitu i deri dalje :D
 
Član
Schumi je napisao(la):
Smiješno mi je što su u ovoj temi zaglavili ljudi koji pitaju je li štetan protein,kreatin,aminokiseline itd.. To je smiješno,kljukajte se ljudi koliko god imate para..To niko i ne ubraja u ''hemiju'' jer se podrazumijeva da gotovo svi piju nešto iz tog asortimana..Jedino ako odlučite da se puknete steroidom onda se javite da složimo kakvu zaštitu i deri dalje :D

to sam i ja pokusao reci :D
 
BHT Ovisnik
@adnansa
jel se moze ovo naruciti postom direktno od ovog uvoznika ili da pogledam u gradu,znam da imaju 2 trgovine s proteinima i tim sto devre,pa neznam da nije fuš i koliko meni ovo 4.5kg moze trajat kao pocetniku i jel mogu od te 4.5kg vidno ista postici jer da odmah nakon toga kupujemo jos 4.5kg nestomi puno para jer stedim za auto:cool:
 
Član
@cole
Ovako drug znam da je skupo ALI vrijedi ovo ti je kako ga zovu CUDOVISTE od ultimata Iso Mas Xtreme,i to ti je trenutno najskuplji preparat na svjetskom trzistu.Dakle vrijedi uzeti,ali moja preporuka je da uzmes i ovaj 100% WHEY PROTEIN jer imam drugova koji su samo od whey-a dobili po 8,9 kila mjesecno uz redovnu izhranu,dakle ako se neces pravilo i redovno hraniti daba uzimas sve ovo :).Dakle znam da se nema para ali moja preporuka je ovo dvoje sa prehranom i vjezbanjem i rezultati nece izostati,uglavnom ukoliko ovo budes koristio onda u teretani ti je bolje vjezbati manje a dizati vece kilaze zbog mase ako me kontas i onda odmarati jer misici rastu dok spavas :) evo ti slike ovog a mozes naruciti ne moras dolaziti ja mislim da je 8KM dostava a ako narucis preko 100KM da ne naplacuju dostavu imas vise na:
http://www.suplementi.info/

a evo sta ces traziti:
100% WHEY PROTEIN
c82012e660728eecd84d7662ff78a69528984.jpg

i ISO MAS XTREME:
e8d49585173e28c0f63c30a52adebb0f74633.jpg

i evo malo o njemu na nas :D
Gotovo zvuči nevjerovatno da nešto ovako postoji!

Zamislite proizvod koji u samo 150 grama sadrži 4 vrste whey proteina (65 gr) , 4 vrste glutamina , 7 vrsta kreatina, 4 vrste nitrik oksid prekursora, BCAA, MCT, CLA, Mega Vitaimn + Mega Mineral.

Ovo je pravo čudovište koje je stiglo u nutrabolics iz Ultimata!


Iso Mass Xtreme Gainer, sa dosada najsavremenijom formulom odnosa ugljenih hidrata i proteina, uz do datak proslavljenih suplemenata kao što su Kreatin, Glutamin i veoma važna korisna ulja neophodna za zdravo funkcionisanje organizma i spaljivanje masti kao što su EFA, CLA i MCT. Gainer budućnosti Iso Mass Xtreme Gainer u sebi sadrži 16 grama ugljenih hidrata prema 13 grama proteina, što je idealna proporcija za izgradnju mišićne mase bez dobijanja masnih naslaga.
< karakteriše Timerelease tj. vremensko otpuštanje proteina, što praktično znači neprekidno proteinsko hranjenje vaših mišića tokom dana, takođe i noću kada vaše telo najviše radi na oporavku.
Ovoj formuli se najviše raduju ozbiljni vežbači koji su radi dobijanja kvalitetne mišićne mase nekada morali da ustaju u pola noći kako bi popiili svoj gainer.

Iso Mass Xtreme Gainer dobitna kombinacija !!

Proteini koji su u sastavu Iso Mass Xtreme Gainera su iz različitih izvora što se pokazalo kao dobitna kombinacija u preparatima koji kombinuju proteine sa većom količinom ugljenih hidrata. Hidrati koji se nalaze u Iso Mass Xtreme Gainer-u potiču iz najkvalitetnijih izvora koji snabdevaju telo neophodnim materijama za obnovu mišićnog glikogena koji se troši u toku vežbanja, kao i za oporavak i rast mišića. Dobra kombinacija hidrata u najvećoj meri utiče na svežinu kao i dobro raspoloženje u toku teških fizičkih napora.
Iso Mass Xtreme Gainer je u svoj sastav uneo dodatak od čak 7 vrsta brzo reagujućih kreatina za rast mišića, jer njegove dobro poznate karakteristike pomažu delovanju hidrata i aminokiselina. Mišić uz pomoć kreatina dobija energiju za treninge, bolje se oporavlja i uvećava svoju masu. Svaka gainer formula budućnosti u sebi mora da sadrži i Glutamin. Iso Mass Xtreme Gainer sadrži 4 tipa Glutamina koji igraju važnu ulogu u metabolizmu proteina, uvećanju mišićne mase i oporavku. Tu su takođe i 4 nitrik oksid prekursora, kao i kreatinski prekursor za povećanje prirodne produkcije kreatina i enzimskih kompleksa za povećanje prirodne produkcije kreatina. Takođe nisu izostavljeni i enzimski kompleksi za poboljšanu apsorbciju.
formula sadrži korisna ulja koja imaju bezbroj korisnih svojstava na celo telo i kompletno sve funkcije organizma, u sportu su poznate kao zaštitinici mišića tokom treninga i pomažu telu da koriste nagomilanu masnoću kao energiju. MCT daje dobar izvor energije koje telo koristi kao gorivo. CLA je najefikasniji sastojak za regulisanje telesne masti i povećanje stečene mišićne mase. < sadrži širok spektar vitamina, antioksidanata i minerala u tragovima koji su neophodni za normalno funkcionisanje organizma kao i dobrog zdravlja.
Dakle sve ono što se može tražiti od jednog gainera nalazi se u Iso Mass Xtreme Gaineru ! ! !

SASTAV PO SERVIRANJU (153g - 3 dozera)

Calories 650
Calories from fat 60
Total Fat 7g
Saturated Fat 4g
Cholesterol 30mg
Sodium 200mg
Total Carbohydrate 80g
Dietary Fiber 6g
Sugars 5g
Protein 65g
ISO MASS
Whey Protein Isolate, Milk Protein Isolate, Egg Protein Isolate, Micellar Alpha and
Beta Caseins and Caseinates, Lactoferrin 72g
CARBO MASS
5 DE Maltodextrin, Dextrose, Oat Fiber 60g
CREA MASS
Creatine Monohydrate, Tricreatine Malate, Kre-Alkalyn, Creatine Orotate,
Creatine Alpha Ketoglutarate, Creatine Ethyl Ester, Creatine Pyruvate 7g
OMEGA MASS
Enzyme Modified Sunflower Oil Powder, Medium Chain Triglyceride Powder,
Borage Oil Powder (Seed), Flax Seed Oil Powder, Conjugated Linoleic Acid
Powder (CLA), Canola Oil and Omega 3 6.5g
VITA MASS
Vitamin A Acetate, Cholecalciferol, D-alpha Tocopherol Acetate, Ascorbic Acid, Folate,
Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Niacinamide, Pyridoxine Hydrochloride,
Cyanocobalamin, Biotin, D-Calcium Pantothenate, Dicalcium Phosphate,
Potassium Iodide, Potassium Chloride, Ferrous Fumarate, Magnesium Oxide,
Copper Gluconate, Zinc Oxide, Chromium Nicotinate 3.22g
GLUTA MASS
Glutapure Glutamine, Glutamine Alpha Ketoglutarate, Glutamine Ethyl Ester, N-Acetyl L-Glutamine 2.2g
N.O. MASS
Arginine Alpha Ketoglutarate, Arginine Ethyl Ester Di-HCL,
Citrulline Ethyl Ester Malate, L-Norvaline 500mg
BCAA MASS
L-Valine, L-Valine Ethyl Ester, L-Leucine, L-Leucine Ethyl Ester, L-Isoleucine,
L-Isoleucine Ethyl Ester 550mg
CP MASS
Betaine, Glycocyamine 500mg
ENZYME MASS
Protease, Lactase 250mg

ETO UKRATKO :D :lol:
 
N

nenad

Kreatin i Whey nisu nista strasno, to su dodatci prehrani. Ja sam prije uzimao kreatin i proteine Muscletech Nitro Tech Hardcore, jako jako jako dobra kombinacija! Ako mozete nabavite Muscletech-ove proizvode, jako kvalitetni.

[attachment=22085]

http://www.muscletech.com/products/nitrotech_hardcore/index.shtml
 
BHT Ovisnik
razumijem ja sve to,nego pitanje je koliko meni moze trajati ovo 4.5kg,jel moze tih mjesec dana ili vise,meni je dosta i oko 5 kg ako ce imati efekta,s tim da ja i radim masu,znam na sta mislis
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
razumijem ja sve to,nego pitanje je koliko meni moze trajati ovo 4.5kg,jel moze tih mjesec dana ili vise,meni je dosta i oko 5 kg ako ce imati efekta,s tim da ja i radim masu,znam na sta mislis

sredi ishranu, 4-5 obroka na dan (minimalno) + recimo 1-2 'uzine' tipa po pola kile banana :D

dnevni unos proteina se vrsi na osnovu tvoje tjelesne tezine, to ce ti sigurno objasniti prodavac prilikom preuzimanja, ne bih ti preporucio da uzimas vise nego sto ti je potrebno jer ce trosak bit u tom slucaju veliki a ucinak mali, znaci, kako je preporuceno tako i radi :D

treninzi, ako imas dugotrajan plan izgraditi zavidnu masu, izbjegavaj izolacione vjezbe, i u svakom treningu uvodi nesto novo, nemoj nikada da ti recimo trening grudi 2 sedmice bude isti, isto vazi i za ruke, noge, ledja, ramena, trbuh itd itd (da ne pominjem svaki misic pojedinacno-u cjelinama sam naveo) :D

pokusaj napraviti pauzu izmedju treninga jednog dijela tijela od najmanje 5-6 dana (preporucljivo 7 jer ces lakse voditi evidenciju), u protivnom misic ti se nece u potpunosti oporaviti i tvoj trud i rad nece biti inponovani maksimalnim rezultatima, regeneracija misica je itekako bitna, u tu svrhu iz zabave umjesto chipsa, kikirikija itd jedi suhe grozdjice, grozdjani secer, plazma keks i sl :D

pokusaj da ne sukobljavas izlaske (termin izlazaka) sa terminima koje si sam sebi odredio za trening :D

najpreporucljiviji trening jeste trening po ustajanju, znaci, ujutro je najucinkovitije trenirati stoga nek ti ne bude mrsko cim ustanes najesti se (po mogucnosti proteinskim obrokom-tablice sa sadrzajem proteina u odredjenim namirnicama mozes skinuti bilo gdje sa neta-ako ne nadjes ja cu ti ih poslati), popiti shejk (proteine), pokoju bananu usput pojesti naravno itd itd, nemoj misliti da je to glupost, to je prava stvar jer samim tim ces steci i radnu naviku koja ti u buducnosti moze samo olaksati ustajanje :D

vrijedno pomena je jos..... da sam se zamrsio u pisanju posta tako da necu nastaviti jer ce bit nepovezano pa ako te sta zanima pitaj... :D

e, da ne zaboravim, ovaj post gore sam napisao kako bih te bar na kratko napomenuo da savrsen suplement ne postoji, najsavrseniji je zpr ishrana a ovo sto kupis je tu kao podsticaj, znaci to sto kupis ti NIPOSTO ne smije zamjeniti obrok, i dalje se moras hraniti ko lud, ipak radis masu :D
 
Član
ibizasa potpisujem u potpunosti,vidi se da momak zna šta priča :cool: Prehrana je najbitnija i osnova svega,a suplementi su samo dodatna olakšavajuća okolnost..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top