Muscle Dogs slike i iskustva

Muscle Dogs slike i iskustva

Član
Pitbull, pit je arena. i prvobitno su "kreirani" (kreirani, jer se iz vise vrsta pasa ova rasa "stvarala") za borbe u pitovima (arenama) - pitbull nema standarda (kao npr AST, gdje je klasificirana visina, tezina, boje itd) Pitbull nije u FCI klasificiran, prvo ga je gdin. Bennet u engleskoj kao rasu uveo. i samo tu je i naveden kao rasa. posto pit nema standarda, srest cemo na cesti i razlicitih oblika, boja, visina.

weight pulling - taj sport ne rade samo Pitovi. svakog psa (odredjene velicine/kilaze) mozes trenirati na wp. ne znam zasto stalno povezujes pita i wp. :)

vec sam pisala o tome, u svim evropskim zemljama su vezane zabrane za drzanje ovih vrsta pasa. 1980 je jedan AST u berlinu rastrago i usmrtio jedno dijete i od tad su ustrozili drzanje a uzgajanje Pitova totalno zabranili. uvoz takodjer. primjecuju se promjene i u drugim drzavama, u HR su takodjer velike kazne ako te zaustave da vodas psa bez brnjice i povodca. a i po BiH su poceli. sto je po meni i u redu.

niko - ne moze slijepo vjerovati svome psu, i ruku u vatru staviti jer nije dozivio situacije gdje mu pas izmakne kontroli tako da ni sam ne zna kako da reaguje. neodgovorno je sa psom hodati kroz carsiju bez povodca i brnjice. jos pogotovo ovakve kakve mi ovdje imamo. ako ja volim "nabildane" pse, ne plasim ih se, ne mora znaciti da zena, covjek il dijete koje iza coska bane to isto radi. nekontrolisano urlanje, mahanje i pas se preplasi, te reaguje. sto bi mi sa povodcem u ruci mogli i dalje kontrolisati, a sa kvalitetnom brnjicom psa ne bi ni mucili.
 
Ajde ok da se ne ponavljamo ovdje i ne mlatimo praznu slamu, jer ima mnogo foruma i mjets agdje se raspravlja o rasama psa i svemu, i clan sam par foruma, tako da ovdje najbolje da postavljamo slike svojih pasa, a to sve sto si napisala sam znao;), ja nisam povezao samo pita sa wp to nigdje ne pise, znam sta sam rekao, a i jos da napomenem da ja svog psa ne setam bez brnjice i povodca:icon_exclaim:
 
Član
dosta prepiranja hocemo slike :D
a u naseljenom mjestu nikad nisam psa pustio sa povodca jedino kad smo u prirodi dje nema ljudi koje nepoznaje onda je pusten ali maximalno 20 metara se udalji i vraca se nazad.
 
bas je sladak ili slatka :D stavi jos neke slike, a ja cu staviti od ovog svog cim se malo oporavi od krpelja

Evo par starijih slicica dok ne stignu nove:icon_biggrin:
20100923170019.jpg

20110311152318.jpg

p3260063.jpg



p3260056.jpg

bk2g.jpg

16726418657388418841193.jpg

16796118661121712171193.jpg
 
Evo jos jedna slika od Simbe sa 10 mjeseci
21703520487180562501193.jpg



nesto nam je zamrla tema, ajmo ljudi stavljajte slike svojih zvijeri :icon_biggrin:
 
Član
nisam odavno bio online pa evo i koja novija slikica

dugan666.jpg

a ovako izgleda kad krece u akciju :D

musckedugan.jpg


duganova prijateljica tigrasti cane corso Lilly

canecorsolilly.jpg


malo i pseca raja sa redovnog nedjeljnog druzenja :D 2x cane corso i kangal u sredini star 8 mjeseci

psecaraja.jpg


i jedna od muzijaka i zenke kangala slikano u glamoču u uzgajivacnici
inace svaka od ove 2 mrcine tezi preko 70 kila i velika je ko dobro tele :D ako koga zanima stenac cijena je od 500 do 1000eura zavisi od legla

kangaliglamo.jpg


eto toliko za sad imam jos gomilu slika necu da gomilam
 
Top