Moja Supra

Moja Supra

Početnik
Pogledajte 4 sliku :icon_eek: Nista bez paljene zice i eksera,nem sta pravi si bosnjo :cool::cool: Svak ti cast legendo..Nesumnjam da ces uspijeti i to napraviti da spojis amortizer i sasiju kako spada ;)
 
Član
Po meni trebalo bi te proglasiti za našeg ambasadora u ovom sportu. ;)

Veliki respekt za sve urađeno i za to sto nikada nisi zaboravio odakle si (slika sa duksom BH Fanaticos).:cool::cool::cool:
 
Sad sam sve narucio da mogu sastaviti ovaj stari motor koji sam patio 3godine. Ali cu ga sastavit sa orginal djelovima jer ce on imati stock turbo itd. To znaci da je taj motor samo tu da bi proso tehnicki pregled i da mogu voziti auto po cestama legalno, vise mi je dodijalo bjezati od policije.
 
ArminMkiv je napisao(la):
Sad sam sve narucio da mogu sastaviti ovaj stari motor koji sam patio 3godine. Ali cu ga sastavit sa orginal djelovima jer ce on imati stock turbo itd. To znaci da je taj motor samo tu da bi proso tehnicki pregled i da mogu voziti auto po cestama legalno, vise mi je dodijalo bjezati od policije.

znam kako ti je,i ja sam skinuo folije sa zadnje sajbe zbog njih :D


:lol::lol::lol:


pametno si to odradio,mada jbg i poskupo :icon_question:
 
Nije tesko pobjeci ako sam blizu autoputa, ali kad me vide u sred grada, tu sam najebo...
prosle god su me jednom ganjali oko 10km na autoputu ali njihov volvo v70 nemoze brze od 200, a supra je isla preko 280tada, zvao drugare telefonom da otvore garazu, koja se nalazi u podrumu. i utjero auto i niko nista nije vidio :p
Samo me pamte, to je sranje :)

imam sve djelove skoro, samo trebam nabaviti radilicu ili popravit ovu staru na kojoj je zaribo jedan lezaj, ali moze se popraviti za jedno 100KM. I trebaju novi lezajevi i diftung za glave.

nermin suljagic je napisao(la):
ArminMkiv je napisao(la):
Sad sam sve narucio da mogu sastaviti ovaj stari motor koji sam patio 3godine. Ali cu ga sastavit sa orginal djelovima jer ce on imati stock turbo itd. To znaci da je taj motor samo tu da bi proso tehnicki pregled i da mogu voziti auto po cestama legalno, vise mi je dodijalo bjezati od policije.

znam kako ti je,i ja sam skinuo folije sa zadnje sajbe zbog njih :D


:lol::lol::lol:


pametno si to odradio,mada jbg i poskupo :icon_question:
 
Uskoro sam zavrsio montiranja i konstruiranja amortizera. Napravio sam gornje produzetke koji se ubace u orginal solju.
Slike :)


6100722987_184c560a93_b.jpg

6100722791_865826430b_b.jpg

6101268902_93064f094d_b.jpg

6100722915_9abd089753_b.jpg

6101268958_f228e7bc7c_b.jpg

Avdic engineering :) Jos malo spustam ga na pod da vidim visinu itd


6100722961_d335833ab5_b.jpg

Stigo je i Direct port Nitrous marke NX. Prska individualno u svaki cilindar, mislim da cu staviti 125shot.
 
Administrator
;):cool::cool: svaka tebi cast na znanju i volji:cool: samo nastavi tako;)

a de mi reci, ti produzetci sto si napravio za amortizere, koliko su sigurni, zapravo da li je moguće da amortizer iskrivi ili cak slomi vijak koji povezuje amortizer i adapter?
 
Nema sanse, ovaj gornji aluminijski komad je kvalitet 6082T6, jedan od boljih. I debljina materijala je puno deblja nego sto bi trebala biti hehe. Donji je celik, najjaci sto postoji, SS2541 se zove i taj materijal se koristi u zubcanicima, i konstruiranje masina gdje treba jak materijal koji je kaljen.

pioneer_09 je napisao(la):
;):cool::cool: svaka tebi cast na znanju i volji:cool: samo nastavi tako;)

a de mi reci, ti produzetci sto si napravio za amortizere, koliko su sigurni, zapravo da li je moguće da amortizer iskrivi ili cak slomi vijak koji povezuje amortizer i adapter?
 
Sporo ide, bio Bajram itd pa postao sam ljen, ali uskoro je zavrseno, samo trebam montirati sve jer svi djelovi su gotovi.

6117750978_8a4106df88_b.jpg

busenje zajedno da je rupa linijarna sa rupom u drzacu.

6117750674_3125b7b76c_b.jpg

Zavijeno i ofarbano, samo fali monritanje na svoje mjesto.

6117751126_839290652f_b.jpg

Novi dio stigno :) Billett diff cover, poklopac za diferencijal. Orginalac lomi se pa sam ga varijo nekoliko puta, sada nece toga trebati :) ali ovaj je bio skup u picku materinu!!

6117751278_f43812bd47_b.jpg


ljepota :p

dosli su mi vecina djelova za motor koji ce mi biti ekstra motor kad idem na tehnicki pregled, sada uskoro mogu njega sklopit :)
 
Član
izvini armine, ali koliko si ulozio u ovu supru ako se smije znati, makar otprilike... pozdrav i sretno u daljim radovima:cool:
 
Top