Moja Supra

Moja Supra

taj bjorck je dosta brzi od mene sad, jer je postigo 8.98 ove godine,izgleda da covjek ima brdo para pa moze se trkat i lomiti auto svake sezone. Ali stinut cu ga ja, nemoj te se vi bojit.

Little Dragon je napisao(la):
evo listam beze klipove i naletim na ovaj, mislim da si ga ti vec jednom postavljao ali vrijedi se prijestiti

http://vimeo.com/13986087
 
Član
nego kakve su nagrade gore kod vas na SR (za prvo mjesto , drugo), koliko evra :icon_question:


p.s. razvalit ces ti ovog sveda to ne sumnjamo, ako ima neko nacionalno takmicenje u SR-u ti si definitivno nas predstavnik :)
 
Legend
ArminMkiv je napisao(la):
taj bjorck je dosta brzi od mene sad, jer je postigo 8.98 ove godine, covjek ima brdo para pa moze se trkat i lomiti auto svake sezone. Ali stinut cu ga ja, nemoj te se vi bojit.

ti imas srce brate, samo naprijed ;);)
 
Član
ArminMkiv je napisao(la):
taj bjorck je dosta brzi od mene sad, jer je postigo 8.98 ove godine, covjek ima brdo para pa moze se trkat i lomiti auto svake sezone. Ali stinut cu ga ja, nemoj te se vi bojit.

kada je bjorck postigao rekord?

zar nisi rekao da mu je ležaj otišao?
 
Jeste otisli sva sest lezaja, on sjeo u auto prema geteborgu kupio novi motor i sastavio opet... te stvari ja ne mogu :p

Na trki sam i ja bio, on je slomio osovinu sa ljeve strane pa mu ja posudio moju na trki ovoj, isto kao sto je prosle godine haha.


HrSupra je napisao(la):
ArminMkiv je napisao(la):
taj bjorck je dosta brzi od mene sad, jer je postigo 8.98 ove godine, covjek ima brdo para pa moze se trkat i lomiti auto svake sezone. Ali stinut cu ga ja, nemoj te se vi bojit.

kada je bjorck postigao rekord?

zar nisi rekao da mu je ležaj otišao?



Nikakve.....


AnDel je napisao(la):
nego kakve su nagrade gore kod vas na SR (za prvo mjesto , drugo), koliko evra :icon_question:


p.s. razvalit ces ti ovog sveda to ne sumnjamo, ako ima neko nacionalno takmicenje u SR-u ti si definitivno nas predstavnik :)
 
Član
cuj nikakve nagrade kod vas a tolika ulaganja u auta wtf :icon_confused:
pa kod nas ima neki nagradni fond, a tek kod vas bi to trebalo biti ozbiljno....ne kontam :icon_biggrin:
 
Početnik
Koji si ti kralj,samo naprijed imenjace,predstavi se u najboljem svijetlu..bit ce i para,samo nek dragi Allah da zdravlja ono je najprece..;)
 
prosle god na kraju sezone dobio sam 500kr nagradu haha.. za trece mjesto u lasi mojoj, prvo mjesto je dobio 2000kr oko 400km
 
Član
druze auto do mostara i ganjaj ove nase race-ove, koliko znam nagrade su mnogo bolje, opet neka napisu ovi sto su osvajali prva mjesta ?

fuck Sweden, cuj 500 kruna (oko 60 eura koliko se sjecam) :lol::cool:
 
Evo mali update...

Konstrukicija je montirana i sve oko nje, samo cekan "billett diff cover" za diferencijal da stigne iz amerike pa cu i diferencijal montirati. Ove slike pokazivaju kako hocu da montiram ove amortizere nove na supru, oni su univerzalni pa treba se prepravit standardni djelovi da bi ovo mogao montirat na auto. Bas ce biti interesantno vidje kako ovi amortizeri funkcionisu, jer imaju mnogo vise mogucnosti za stelovanje.

6086766415_2c9cf18586_b.jpg

Na ovaj dio se montiranju orginal amortizeri, tu je iinace guma i kroz nju ide saraf. Sada cu ja to zcepit sa zeljeznim komadicem kojega sam na strugu napravio i zavarim ga, pa brusilicom poravnam.

6087311974_8ac66f199a_b.jpg

sredjene.

6087311792_20180e99c2_b.jpg

Stari mi je pomogo i na glodalici je napravio dva komada sa kojim mogu spojit ovaj org dio i amortizer, ovi komadi ce se stegnuti sa dva M10 sarafa kvaliteta 12.9 sa org djelom. A sa amortizerom se montiraju sa jednim sarafom 1/2" UNF

6086766259_babdba6026_b.jpg

Evo jos jedne slike gdje vidite kako sam mislio. Samo tu jos nisu izbusene rupe za sarafe.

6087311568_6af82623d2_b.jpg



Bice jos kad napravim dio koju spoji chassie sa amortizerom, jer i tu trebam nesto izmislit.
 
Top