Moj ČAĐO

Moj ČAĐO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kuler ko kuler , mislim da neigra toliko ulogu . j kad sam ganjo taj kuler i te pizdarije za audija , turbina je popuno drugacija , nisma siguran al mislim da je i bosch pumpa i dizne druge . i čar je u tome . ja sam stavljo interkuler na obicnog td nema razlike . pa sa skino . jos stavio veliki od korada g60 koji je skoro duplo veci nego standardni audijev .
 
Član
quattro je napisao(la):
kuler ko kuler , mislim da neigra toliko ulogu . j kad sam ganjo taj kuler i te pizdarije za audija , turbina je popuno drugacija , nisma siguran al mislim da je i bosch pumpa i dizne druge . i čar je u tome . ja sam stavljo interkuler na obicnog td nema razlike . pa sa skino . jos stavio veliki od korada g60 koji je skoro duplo veci nego standardni audijev .

Ovaj prvi cooler je kao kod golfa gtd i ima tezi protok zraka, drugi je dosta efikasniji kao sto se vidi...
 

rpm

Član
GreenDevil je napisao(la):
Lav je napisao(la):
zargonski iztraz je odvrtanje turba, ali ustvari on se ne odvrce niti zavrce, ona nabija pritisak koji kontrolise boost ventil. ako podesis taj ventil pritisak u cilindru bit ce veci a turbina u principu puse jednako

pa reko mi je da ce ojacat neke lopatice sto se okrecu u turbu

aha mozda ce ankere zakucat pa pojacat var
 
Početnik
addo je napisao(la):
Samo 175km/h? Ne mogu da vjerujem! Pa to treba da ide 190 minimalno! Jer znam jednog ovdje sto je imao golfa 59kw s intercoolerom, isao je 200 i uporedi se sa Golfom 1.8 i odere ga ko od sale! Ali s GTI nema bas sanse! Pa zato mi cudno sto kod tebe tako malo! Kod mene je obicni diesel pa ide 160 i "kapak"!

Moj stari je imao dvicu,intercooler uradjen,isti kao ovaj na slici,crvene cijevi,mali hladnjak ispred velikog...i isao je 190km/h,100% tacno. Al zavisi kakve su karike,stubline,hidropodizaci,bosch pumpa..pa kad se sve sredi ona ga pritisnes bez brige,tesko ces ovaj motor pregrijat
 
ja ne vjerujem da je nov iz fabrike 1.6 ne moze vise od 180 pod uslovom da je intercooler jedino ak laze sat pa 1.9 tdi 90ks ide 200km/h i kapak i ovaj 1.6 ne bi reko trebas pitat nekog ko se razumije
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ja ne vjerujem da je nov iz fabrike 1.6 ne moze vise od 180 pod uslovom da je intercooler jedino ak laze sat pa 1.9 tdi 90ks ide 200km/h i kapak i ovaj 1.6 ne bi reko trebas pitat nekog ko se razumije

OK! A ja sam sjedio s jaranom u Jetti 1.6td i isao je 180km/h i pratili smo drugog prijatelja s pasatom 1.8i i ako laze kodJette laze i u Pasata! Ali eto ti znas najbolje kako tvoje auto ide!
 
pa OK je 180 al vise ne moze da ga j.... al pod uslovom da je dobar motor al za 1.6 je maksimala 140 nije preporucljivo vise
 
Član
Ja sam svog milion puta zakucao; 160km/h i isao je majstoru na osvjezavanje motora i iznenadio sam se kad je otvorio motor! Uopste nije kako sam ocekivao da ce biti sjeban! Za auto koje je preslo 590000km to je bilo EXTRA! Jer kod mene je dosao sa 150000km i to mu je bilo prvi put da ide "doktoru" sto se tice motora! Ali necemo dalje se prepucavati! Mozemo ovako pisati tri dana ko je kako i koliko vozio! Tebi sa srecom s autom i sredi ga sto bolje! Pozdrav!
 
pa razlika imeđu obicnog dizela i intercoolera je nekih 25ks sto moze nabit dodatnih 20km/h vise. ja sam jednom probo na autoputu sarajevo-visoko i razvio 175km/h al nas je bilo 5 u autu i neke stvari u gepeku al to unisti motor staro je to 20god i nije za njega vise od 140 pod uslovom da je td a za obicni 120km/h to ti svako ko se razumije u auta moze potvrdit ja svog vozim maximalno 140
 
Legend
Pa momcino nisam te cuo odavno... Oces skoro opet dolaziti?

Imal sta novo na autu???
 
nema samo cu nabacit dizne od golfa 3 1.9TD ove moje su slabe a trenutno moram mijenjat selene poceli su pucketat HEHE
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top