Moj ČAĐO

Moj ČAĐO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nije problem ja cu sa svakim td i td intercooler na crtu ne kazem da sam najbrzi vec da uporedimo brzinu pa da vidis ko laze
 
Lav je napisao(la):
a inace jel imas neko dugem da upalis turbinu, neznam o tome nista pa bi volio da mi objasnis prinip rada turbo punjenja

pa ak se razumijes valjda znas da se turbina sama pali. nemam ja neku specijalnu vec fabricku i treunutno se pali na 3000obrtaja a rodjak mi je obeco da ce je malo pojacat i da se ranije pali nemam ja nos pa da ga palim na dugme
 
Član
addo je napisao(la):
Samo 175km/h? Ne mogu da vjerujem! Pa to treba da ide 190 minimalno! Jer znam jednog ovdje sto je imao golfa 59kw s intercoolerom, isao je 200 i uporedi se sa Golfom 1.8 i odere ga ko od sale! Ali s GTI nema bas sanse! Pa zato mi cudno sto kod tebe tako malo! Kod mene je obicni diesel pa ide 160 i "kapak"!

Nemoguce je da dvojka dizel ide 200km/h jer mu je takva transmisija,a on ipak statisticki ima samo 4800 obrtaja i ako on pokazuje vise tako da je moguce da ide 185km/h "plafon",ako valja turbo i kompresija...
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
addo je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
addo je napisao(la):
Samo 175km/h? Ne mogu da vjerujem! Pa to treba da ide 190 minimalno! Jer znam jednog ovdje sto je imao golfa 59kw s intercoolerom, isao je 200 i uporedi se sa Golfom 1.8 i odere ga ko od sale! Ali s GTI nema bas sanse! Pa zato mi cudno sto kod tebe tako malo! Kod mene je obicni diesel pa ide 160 i "kapak"!

pa mozda taj sto je imo 1.8 ne zna vozit a taj sto mu ide 200 nek promijeni sat laze mu za najmanje 20km/h to je 1.6 motor a 1.9 tdi ide 200 i to jedva

Kazem ti da je tako i gledao sam licno svojim ocima i auto i motor! I gledao sam jedan duel njih dvojice!
pa jel taj mozda 1.7 mozda je radio motor znam da fabricki golf 59kw moze maximalno 180 i to jedva u mene je klasican nije nista dodatno radjeno
ali zato imas bolje hladjenje u cooleru sto ti znatno daje snagu...
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
Lav je napisao(la):
a inace jel imas neko dugem da upalis turbinu, neznam o tome nista pa bi volio da mi objasnis prinip rada turbo punjenja

pa ak se razumijes valjda znas da se turbina sama pali. nemam ja neku specijalnu vec fabricku i treunutno se pali na 3000obrtaja a rodjak mi je obeco da ce je malo pojacat i da se ranije pali nemam ja nos pa da ga palim na dugme

Ne mozes je pojacati jer je mala turbina tj. K12 sa vodenim hladjenjem koja puni fabricki 0,6 bar-a,jer nema stelujuci WASTEGATE BOOST CONTROL da mu mozes povecati pritisak.Poslusaj me kupi veliku turbinu K24 od starih turbo dizela ona ima taj ventil. Ta turbina moze puniti i do 1,2 bar-a...
 

Lav

Član
aha nisam ja znao da se to pali i gasi ta turbina. hvala na objasnjenu...
@TDi power-
K24 je velika za dizela. fabricki je isla na 20V turbo (audijev), pa je malo veliko to za dizela. puni do 7200 efektivno, a dizlo goni do 5max.
moze se nac neka manjia turbina, recomo k16 sa opelovog 2.0T onog iz kalibre...
 
Član
Lav je napisao(la):
aha nisam ja znao da se to pali i gasi ta turbina. hvala na objasnjenu...
@TDi power-
K24 je velika za dizela. fabricki je isla na 20V turbo (audijev), pa je malo veliko to za dizela. puni do 7200 efektivno, a dizlo goni do 5max.
moze se nac neka manjia turbina, recomo k16 sa opelovog 2.0T onog iz kalibre...

Nebih da se pravim pametan,ali imalo se imalo razumijes vidjeces da moze je on nju nemoze da zavrti toliko da bi bilo opasno po glavu motora,a isto puse kao i mala ali tek od 3000,a mala od 2300,uostalom VW je te turbine stavljao od 85g do 87g.Na njenoj plocici pise K24.
 

Lav

Član
ma nisam ja rekao da nemoze, samo mozda je malo previse to. al eto ako je stvarno isla na dizela onda ok. jer ja radim audija samo i znam sta dolazi na njemu.
mada i na audiju ima nekih neliogicnih stvari. recimo na stari motor 10V turbo je isla k27, a na 20V turbo, je dolazila k24. a to su motori sa 2200 ccm.
iznenadilo me pravo to sto je toliki turbo isao na dizlu...
 
Lav je napisao(la):
ma nisam ja rekao da nemoze, samo mozda je malo previse to. al eto ako je stvarno isla na dizela onda ok. jer ja radim audija samo i znam sta dolazi na njemu.
mada i na audiju ima nekih neliogicnih stvari. recimo na stari motor 10V turbo je isla k27, a na 20V turbo, je dolazila k24. a to su motori sa 2200 ccm.
iznenadilo me pravo to sto je toliki turbo isao na dizlu...

pa nemoj me pogresno shvatit imam rodjaka i odlican je mehanicar i kaze da se moze prepravit da se ranije pali a da kupujem jacu turbinu ne isplati se bolje dodat jos love i kupit 1.9
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
Lav je napisao(la):
ma nisam ja rekao da nemoze, samo mozda je malo previse to. al eto ako je stvarno isla na dizela onda ok. jer ja radim audija samo i znam sta dolazi na njemu.
mada i na audiju ima nekih neliogicnih stvari. recimo na stari motor 10V turbo je isla k27, a na 20V turbo, je dolazila k24. a to su motori sa 2200 ccm.
iznenadilo me pravo to sto je toliki turbo isao na dizlu...

pa nemoj me pogresno shvatit imam rodjaka i odlican je mehanicar i kaze da se moze prepravit da se ranije pali a da kupujem jacu turbinu ne isplati se bolje dodat jos love i kupit 1.9
Nece se ona ranije paliti nego ce vise "puhati" kada joj odvne boost ventil...
 
TDi Power je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
Lav je napisao(la):
ma nisam ja rekao da nemoze, samo mozda je malo previse to. al eto ako je stvarno isla na dizela onda ok. jer ja radim audija samo i znam sta dolazi na njemu.
mada i na audiju ima nekih neliogicnih stvari. recimo na stari motor 10V turbo je isla k27, a na 20V turbo, je dolazila k24. a to su motori sa 2200 ccm.
iznenadilo me pravo to sto je toliki turbo isao na dizlu...

pa nemoj me pogresno shvatit imam rodjaka i odlican je mehanicar i kaze da se moze prepravit da se ranije pali a da kupujem jacu turbinu ne isplati se bolje dodat jos love i kupit 1.9
Nece se ona ranije paliti nego ce vise "puhati" kada joj odvne boost ventil...
drug stvarno ne znam za taj ventil nesto je spominjo otvaranje turbine i neke dorade oko 100 km a meni ce bit jeftinije i reko je da cu dobit malo na ubrzanju to je sve kad zavrsim testiracu pa cu ti javit ak bude kakvih promjena
 

Lav

Član
zargonski iztraz je odvrtanje turba, ali ustvari on se ne odvrce niti zavrce, ona nabija pritisak koji kontrolise boost ventil. ako podesis taj ventil pritisak u cilindru bit ce veci a turbina u principu puse jednako
 
Lav je napisao(la):
zargonski iztraz je odvrtanje turba, ali ustvari on se ne odvrce niti zavrce, ona nabija pritisak koji kontrolise boost ventil. ako podesis taj ventil pritisak u cilindru bit ce veci a turbina u principu puse jednako

pa reko mi je da ce ojacat neke lopatice sto se okrecu u turbu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top