Moj ČAĐO

Moj ČAĐO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Adiii je napisao(la):
Fin golf!!...de mi reci jesil ti to spustio reg. dole na branik??...ja imam trojku..ali mislim de je to tesko da se uradi...kako si ti uradio?? :cool:

pa to ti moze uradit svaki dobar limar. mada na trojci ne stoji kad se gepek zatvori bar po mom misljenju al svako ima svoj ukus
 
Sporting je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
Sporting je napisao(la):
Nije lose, koja je godina?
karoserija je 86. a motor,vrata i ostala oprema 90. i 91.god

Aha, haj fino... dobro bi bilo kad bi se sta poradilo na motoru, ako je moguce...
pa ne moze se bas puno pojacat ovaj motor ja se bas u to ne razumijem znam da se moze frizirat na 1.7ccm. ja cu svom malo pojacat turbinu da se pali na 2000 obrtaja i imace bolje ubrzanje to mi je sasvim dovoljno ne idem na SR meni je dovoljno i ovako, mozda iduce godine ubacim 1.9TDI al dok se dodje do para i onda ga cipovat a sad nista
 

Lav

Član
a inace jel imas neko dugem da upalis turbinu, neznam o tome nista pa bi volio da mi objasnis prinip rada turbo punjenja
 

Lav

Član
i jos nesto, gdje nabavi HONDA-in intercooler, jako bi volio imati to
onako iz zanimacije sam trazio i nigdje nisam sreo hondin turbomotor.
Hvala unaprijed
 
nismo je napisao(la):
LAV- dosta off-a
pa ja sam dobio ovakav motor a bivsi vlasnik mi je reko da je od neke honde ne znam tak sam cuo ak nije od honde od nekog japanca sigurno jest znam da nije golfov trebas ga vidit pa rec od kojeg je auta
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
addo je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
addo je napisao(la):
Samo 175km/h? Ne mogu da vjerujem! Pa to treba da ide 190 minimalno! Jer znam jednog ovdje sto je imao golfa 59kw s intercoolerom, isao je 200 i uporedi se sa Golfom 1.8 i odere ga ko od sale! Ali s GTI nema bas sanse! Pa zato mi cudno sto kod tebe tako malo! Kod mene je obicni diesel pa ide 160 i "kapak"!

pa mozda taj sto je imo 1.8 ne zna vozit a taj sto mu ide 200 nek promijeni sat laze mu za najmanje 20km/h to je 1.6 motor a 1.9 tdi ide 200 i to jedva

Kazem ti da je tako i gledao sam licno svojim ocima i auto i motor! I gledao sam jedan duel njih dvojice!
jel mu mozda sat 200km/h i obrtomjer 5.500 ak jest onda laze. trko sam se sa intercoolerom golfom zalijepio mu za zadnji branik ja iso 160 a on kaze da je iso 170 a ja ga stizo pa vidi u mene je od gti-a sat 260km/h i ne bi reko da laze. kod mene je intercooler od neke honde ak znas kakav je u dvojke vidices razliku na slici kod mene stoji ispred hladnjaka i ima crvene cijevi

Znas zasto ti govorim ovo!? Zato sto mi prijatelj ima Jettu 1.6td 52kw, on s njom ide 180km/h a da nemoze s intercoolerom ici brze to nevjerujem! Bez uvrede!
 
Administrator
Lav je napisao(la):
nismo je napisao(la):
LAV- dosta off-a

sta je OFF. samo pitam covjeka neke stvari.
ako on kaze da pali turbo ja pitam kako?
to je usko vezano za temu...

jest vezano je za temu...
al ako vidis da se momak ne razumije ako znas objasni mu, ispravi njegove greske, al nemoj provocirati...
 
Član
Lav je napisao(la):
i jos nesto, gdje nabavi HONDA-in intercooler, jako bi volio imati to
onako iz zanimacije sam trazio i nigdje nisam sreo hondin turbomotor.
Hvala unaprijed

http://www.turbo-kits.com/96-00_civic_turbo_kits.html
 

Lav

Član
Pametnjakovicu ovo proizvodi Turbonetics (ocito nemas pojma ko su oni cim stavljas ovaj link) a ne HONDA.
Vidim jako si upoznat sa svijetom automobila
 
Član
Slusaj pametnjakovicu, znam ja dobro ko su Turbonetics i sta proizvode! A ti covjeku pomozi nesto nemoj se samo praviti pametan! Ima ovdje i mnogo pametnijih od tebe!
 
pa ja nisam reko da je maximalna brzina mog golfa 175 vec da sam ga toliko vozio a ne vjerujem da moze ic vise od 180km/h vozio sam Polo karavan 98god 1.9TDI 90ks i ide 200 jedva sad bi po vasem trebo bit brzi 1.6 od 1.9, a kakve je gume imo taj sto je vozio jettu 180 155/70 r13 ne bi sigurno s r15 iso toliko
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top