Megane II vs Peugeot 307

Megane II vs Peugeot 307

Član
Pozz.. odlučio sam da kupim jedno od ovih auta al' nemogu da se odlučim.
Zanimaju me iskustva i da li znate usporedbu servisa... da li su tu ili ......

Hvala unaprijed
 
Član
Svako auto ima svoje mane i prednosti, meni se licno vise svidja 307 nego Megane. Posto sam imao puno vise dodira sa 307 mogu ti reci neke njegove mane, i sam znas za FAP filter koji su prisutni na 79kw i 100kw, nije nerjesiv problem. Takodje imaju problema sa elektronikom motora koja cesto poludi, ojetljivo na vlagu, pocne paliti zadnji brisac sam od sebe, pucaju im prednje opruge jako cesto, 60-ak KM jedna, odu im motorici brisaca jer su smjesteni izmedju blatobrana i karambolke nagrize ig vlaga, plasticni blatobrani naprijed, stradaju relej na hladnjaku i lako odu iznad 100 stepeni, ECU im nekad zna izgubiti masu pa mozes verglat do prekosutra.....ali sad ti kazem nijedno auto nije savrseno, tako da nemoj da te ovo sputava, sve se rijesi, ipak mislim da je 307 atraktivnije auto i dosta trazenije od megane, a isto tako trebas gledati stanje auta, nadam se da sam ti malo priblizio u izboru...i jos nesto, 307 ide ko metak u usporedbi sa meganeom, naravno kad je sve ispravno i radi kako treba..
 
Član
Hm, ne mogu se složiti sa napisanim. Treća godina od kako imam 307, ni jedan jedini problem nisam imao. A motorić brisača smješten između blatobrana i karambolke? Niđe veze.
 
Član
Greska u pisanju...pumpica za vodu za brisace...tacnije ispod desnog fara..konstantno je u vlazi, zice oksidiraju, cesce crkavanje nego u ostalih auta...NIsam rekao da su svi, ali sam rekao koji su cesci problemi peugeot-a 307, ali da ja kupujem auto, nikad ne bih bjezao od njega, za novac ulozeno-dobijeno je dobro auto.
 
Član
Greska u pisanju...pumpica za vodu za brisace...tacnije ispod desnog fara..konstantno je u vlazi, zice oksidiraju, cesce crkavanje nego u ostalih auta...NIsam rekao da su svi, ali sam rekao koji su cesci problemi peugeot-a 307, ali da ja kupujem auto, nikad ne bih bjezao od njega, za novac ulozeno-dobijeno je dobro auto.

OK, ja baš kontam gdje će tu biti motorić brisača.

Što se tiče teme, ja imam za sada pozitivno iskustvo sa ovim autom. Preporučio bih redizajn ako novčano odgovara, a ako mora prije redizajna onda da je 2004 godište, jer su riješeni mnogi problemi što su u početku postojali. Od 90ks dizeli nemaju FAP ni dvomaseni zamajac, pa da i to imaš na umu.
 
BHT Ovisnik
nisam vele upucen,dosta raje ovdje ima 307 ne zale nesto,mada ako me sjecanje sluzi da je megane 2 dobio mnogo pohvala sto se tice kvalitete i svega,znam da je bio i auto godine, da sam imao taj poster davno iz auto kluba, i u fifth gearu su ga hvalili
 
Član
Imao sam dodira sa oba, pre bih uzeo 307, jeftiniji delovi, a sa druge strane je i pouzdaniji. Megane 1.5 stvarno malo trosi, ali su ulaganja ako krene po zlu prevelika.
 
kao sto rekoshe oba auta imaju svoje mane..i vrline :D
najsretniji ces bit ako nadjes dobar i odrzavan 2.0 hdi 90 ks bez fap filtera
sve druge varijante su znato osjetljivije
izbjezi pezoov 1.4 HDi (skoro svi polovni su pri kraju sa vec 200000) zatim kod svih pezoa cesta pojava je izbacivanje greske antipolution fault koja moze biti sto vragova
takodjer renoov dci motor .pogotovo 1.5 dci..je cisto smece sto se tice kvalitete i trajnosti (ko kaze drugacije pojma nema o mehanici ) :D
uglavnom moj izbor bi bio 307 u svakom slucaju jer je ljepsi i atraktivniji,
odrzavanje je tu negdje (i hdi moze biti skup za odrzavat ako kupis nesto zakrpljeno)
kupovina polovnog auta je uvijek macak u vreci al et)
a sto se tice benzinaca mnogo su trajniji i jeftiniji za odrzavat (i pezo i reno )
kod pezoa - jako zahvalan motor je 1.4 benzin 55kw (potrosnja cca 6 lit)
vozio sam i HDI 1.4 jedina dobra stvar je potrosnja od 4.5 lit/100 ..dok mi je 1.4 benz trosio 6lit/100 km (na istim relacijama, istim reezimom voznje)
ALI kod hdi su mi (sa preddjenih 205xxx km. otisla glava motora (potrosile se bregaste)..zatim crkle 2 dizne, i turbina otisla, ..sve to na 205 xxx... )
na benzincu kojeg sam vozio prije ovoga znaci (A OBA AUTA SA OKO 200XXX)- nisam vode dosuo godinu dana a kamoli sta drugo gledo (a da ne govorimo kako benzinca nisam stedio u obrtaje :D )
pa sad ko mnogo ne prelazi mnogo bolja opcija mu je recimo neki benzinac 1.4 nego dizel 2.0 ..jer potrosnja je tu negdje,a benzinac je jeftiniji za 1000-1500 a odrzavanje sig duplo skuplje za dizela
p.s post je dugacak al da podijelim svoje isustvo ne samo sa autorom tteme vec i ostalom rajom
 
Član
Ja imam drugačije iskustvo sa 1,4 55kw, trošio je najmanje 8 gradske, to si mogao postići samo na otvorenim relacijama. A definitivno je preslab za 307, ja sam ga vozio u 206. A drugo, 1.6 HDI je isto dobar motor, čak bi se moglo reći i bolji od tog 2.0 HDI jer je moderniji. A pitanje je da li ti je tih originalnih bilo 205 hiljada, ipak su dizeli predviđeni da mnogo više gaze nego benzinci, ja bih tu tvoju kilometražu pomnožio sa 2.
 
Ja imam drugačije iskustvo sa 1,4 55kw, trošio je najmanje 8 gradske, to si mogao postići samo na otvorenim relacijama. A definitivno je preslab za 307, ja sam ga vozio u 206. A drugo, 1.6 HDI je isto dobar motor, čak bi se moglo reći i bolji od tog 2.0 HDI jer je moderniji. A pitanje je da li ti je tih originalnih bilo 205 hiljada, ipak su dizeli predviđeni da mnogo više gaze nego benzinci, ja bih tu tvoju kilometražu pomnožio sa 2.
pa dobro gradske uzima sigurno 8--ali ja sam na kombinovanoj (grad 30%+ 20 % loko + 50 % magistrala , kad vozim lagano imao ovih 6 litri)
a jaci je svejedno od onog 1.4 HDI :D (mada za 307 oba su slabasna)
a sto se tice kilometraze..auto je imalo servisnu. uvezeno 2010 g..pa sad..ko ce ga znat..ali u tesnju smo otvorili 12 motora 1.4 hdi. sve iz uvoza ili su auta razbijena i tek na 13. nasli bregaste da iole lice na nesto...i na kraju sam kupio novu bregastu da ne hlupa :)
 
BHT Ovisnik
mara vec smo jednom raspravljali oko tvog 1.4 puga, to ocito da je bilo nesto lose jer nitko jos nije imao takvu potrosnju u tom auto,kao da je gti,ni ja sa svojim 1.8 volvom nisam imao toliku potrosnju, a taj isti 1.4 uopce ne postoji u pugu nego noviji 16v motor sa 90ks
 
Član
mara vec smo jednom raspravljali oko tvog 1.4 puga, to ocito da je bilo nesto lose jer nitko jos nije imao takvu potrosnju u tom auto,kao da je gti,ni ja sa svojim 1.8 volvom nisam imao toliku potrosnju, a taj isti 1.4 uopce ne postoji u pugu nego noviji 16v motor sa 90ks

Ne mogu se tačno sjetiti toka naše rasprave, ali gradska potrošnja je po knjižici 8 litara, tako da tu nema greške. A i ne bih da počinjemo oko potrošnje, ipak je neralno za volva od 1,5 tona da gradske vožnje ne prelazi 8 litara, očigledno da ne vozaš gradsku nego većinom otvorenu.
 
BHT Ovisnik
ima tema od prije 2 godine gdje sam sve posnimao gdje je restartano sve i vozano i na more i po gradu i po otvorenom jer su zadrti diesel fanovi navalili, koji misle ako 1.3b u golfu 2 trosi da trosi svaki benzinac,pa kada sam sve prilozio jer mi je bio pun qrac vise price oko svevisnjeg diesela onda se okrenula voda u moj mlin pa se ovi usutise, bila je tema od ko 13str. te rasprave... taj volvo je oko 1300kg,a i ovaj pug nije tezak i znam da ne uzima vise od 8,bar moje voznje sto sam ja vozao i sto je kolega koji je s tim pugom presao osobno 250 000km,nije bio u njega nakon 5-6 ruka pa ga vozao 2 mj
 
Top