kvar oko motora + slike 2.str

kvar oko motora + slike 2.str

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
ne razumijem,a cepljenja vise nema,cak sto vise neznam ocu li njega i vozati,vise vjerujem jetti
 
BHT Ovisnik
ja neznam sta oces reci,tebi hvala sto si pokusao pomoci,a da sad lazem,neznam da li imam razloga za to,da drugi ljudi zbog mene razbijaju glavu,a da ja nisam nista ucinio;)
 
BHT Ovisnik
sad je radio nekih 20-30 min dok nije postigao normalnu temperaturu,neznam zasto dugo treba,al nije vazno,samo se ventilator jos ne pali,al to valjda ne predstavlja problem
 
Član
cole, nista usmereno protiv tebe, malo je opis celokupan dosao sbrda, sdola, te se potegla teska artiljerija, tenkovi, da bi ubili muvu? ;)

Smejem se sam sebi da kad neko drasticno predstavi problem u frci i panici da neuspevam da citam izmedju redova vec budem ponesen u "vihoru" :)

Kako god, drago mi je da si prosao tako jeftino, samo mi jos uvek neide u glavu kako i na koji nacin nisi primetio da curi voda pored tolike rupetine na crevu :S

Pozz
 
Član
B203R je napisao(la):
cole, nista usmereno protiv tebe, malo je opis celokupan dosao sbrda, sdola, te se potegla teska artiljerija, tenkovi, da bi ubili muvu? ;)

Smejem se sam sebi da kad neko drasticno predstavi problem u frci i panici da neuspevam da citam izmedju redova vec budem ponesen u "vihoru" :)

Kako god, drago mi je da si prosao tako jeftino, samo mi jos uvek neide u glavu kako i na koji nacin nisi primetio da curi voda pored tolike rupetine na crevu :S

Pozz

Malo je reci :D ono nije rupa, ono je krater, otvoreni saht :D
 
BHT Ovisnik
CoL3-99 je napisao(la):
ugasio sam autao dim huklja ispod haube il je para neznam ni ja,otvorio sam haubu ispod auta je samo sljevala voda,pustio sam ga 10 min da se ohladi

kao sto rekoh,voda je samo sljevala,a sta u mraku mogu da vidim gdje je sta puklo,rekao sam da sam nasuo 4l vode u njega i upalio i odvezao kuci te je prije kuce poceo stucati,a ispod nisam ni vidio da je voda curila nakon sto sam nasuo jer je i onako kapilo na sve strane

evo kako je bilo
030856e8c1264d23a0b0aae615c6ebd829056.jpg


i sad promjenjena crijeva

bd93c56937faeee2f51af1cea2f8162468351.jpg


i sad cu staviti video prije i poslije,jer nije bilo sanse da upali
 
BHT Ovisnik
evo sto sam govorio za verglanje,nema sanse da upali
http://s694.photobucket.com/albums/vv304/CoL3-99/?action=view&current=rikno.flv

i evo kad je proradio,malo je vise vode popio dok je dosao u optjecaj i samo kasnije smo jos 2 crijeva promjenili

http://s694.photobucket.com/albums/vv304/CoL3-99/?action=view&current=upalio.flv
 
Član
Da si postavio ovaj video

http://s694.photobucket.com/albums/vv304/CoL3-99/?action=view&current=rikno.flv

odma, bilo bi jasno kao dan da je sa glavom i dihtungom sve u redu.

Ako slusas taktove kompresionog opterecenja na akumulator, jasno se cuje da je kompresija na svim cilindrima OK i da je prilicno ujednacena.

Znas kako kazu, jedna slika kaze vise od 1000 reci a jedan video vise od celog topica na forumima :)

Pozz i vozi to bez problema.
PS: Obratite paznju na nivo tecnosti u sistemu za hladjenje, senzor temperature naime nefunkcionise i neiukazuje na pregrevanje motora ukoliko nema vode u sistemu. Ako bi se cekalo da na suvo prikaze previsoku temperaturu motora, malo ko bi to docekao a da motor nebi bio usijan pre toga.
 
Član
sve u svemu, dobro si ti prošao drug... rođo mi je tako sjebo punta prije par godina, nije rekao da mu je voda curila kad je udario auto, hauba se nije mogla otvorit zbog sudara, sva voda izašla, ja ga vozio majstoru, kad se ugasi na cesti i ne haje... generalka motora se desila kasnije samo zbog ne informisanja...

btw, priznaj da si kakno u gaće kad si vidio komentare o iskrivljenoj glavi itd...PRIZNAJ!

Drago mi je da je sve u dure s kadrijom;)
 
BHT Ovisnik
ja kad sam vidio komentare sjebo sam se pravo,kontao zvat ovog naseg mehaničara i sve mu objasniti kako sam ja njega zapravo przio,al da on starom kad dođe na opravak kaze da je to moglo tek tako otic ovo ono,al proslo je vise neg odlicno:icon_smile:
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
sad je radio nekih 20-30 min dok nije postigao normalnu temperaturu,neznam zasto dugo treba,al nije vazno,samo se ventilator jos ne pali,al to valjda ne predstavlja problem
Nadam se da vam je jasno da posle ovakvog termickog silovanja termostat mora da se promeni???? Nije namenjen da radi na vodenu paru i temperature koje vladaju vec na vodu.. drugim recima , ostao je malo otvoren...
Ovako ce motor malo teze uci u optimalnu radnu temperatutu i samim tim imace vece habanje..
 
BHT Ovisnik
nakon prvog paljenja trebalo mu je pol sata da dođe na normalnu temperaturu i tek kasnije kad ga je stari opet palio da se ugrije poceo je ventilator da radi i maloprije sam ga opet vozao,sve normala ide,cak je nekako mirniji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top