kvar oko motora + slike 2.str

kvar oko motora + slike 2.str

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
hvala ti puno,jutros sam ga mogao upaliti i kako je crijevo puklo samo iscuri voda,dok sad mogu samo verglat,al reci cu starom za crijevo samo pa nek vidi,hvala puno:icon_smile:
 
Član
Brate ovo ti je puklo crijevo od vode zbog prevelikog pritiska(nisi imo dovoljno vode u rashladnom sistemu a potezo si ga naopako) promjeni crijevo to moras :icon_biggrin: i upali auto dok se ne ugrije i gledaj u posudu kurla li voda da nije do vodene pumpe ako su ti crijeva tvrda ili je jedno crijevo mlako drugo vrelo znaci nemjesa ti vodena pumpa! Moze ti otici i bohs pumpa ali nebi trebala u tvom slucaji i naravno pogledaj ima li ti majoneze u boci gdje se sipa ako ima dihtung glave brate ti je vrisno jer si pregrijavanjem iskrivio glavu!
SAVJET: "Nepotezi auto koje nije namjenjeno za to" To si radio i jettom brate nevalja ti to nikako to su auta da ih ljudi hvale kako trose 4 do 5 litara nafte i naravno MOGU KROZ VODU a to za potezanje svako od njih ti moze biti kobno kod takvih motora!Veliki pozz i javi sta je!!
 
Član
Traza kad se naspe voda, pregrejavanjem je iskrivio glavu i dihtung glave popustio te nabio pritisak u sistem za hladjenje, odatle puknuto crevo.

Dolazim do zakljucka citajuci celokupnu situaciju. Uvek se mozes nadati da gresim a bilo bi mi drago :)

Pozz
 
Član
Kao sto su rekli u pregrijan motor si nasuo hladnu vodu "Neretvu" i doslo je do krivljenja glave, zato trza i gasi se ,ne mora biti da si ti kriv sto je ostao bez vode, ali tvoje ne razmisljanje i ne iskustvo ,pa nasuti hladnu vodu dovelo je do toga da si mu dosao "glave" i sada ces morati raditi motor, Sretno;)
Nadam se da nisam u pravu ,ali ali tvoja prica i simptomi govore da jesam.
 
Član
moli boga da nije pomjesao vodu i ulje...a to mozes vidjeti kad ti se auto zagrije do dozvoljene temp. odvrni cep i ako na cepu bude masnoce od isparavanja onda je glava iskrvljena. Sretno
 
Član
Mozes da pogledas na sipku meraca ulja da li je ulje na njoj normalno ili je obojeno na belo,deterdzentna slina. Ukoliko je slinavo, ulje i voda u kontaktu.
 
BHT Ovisnik
ulje sam odmah gledao ono je u redu,sad stari dosao sposla,spava pa cemo kasnije malo pregledat kako sta
 
BHT Ovisnik
evo sad staromgovorim usto se on,kaze ma nema veze vidit cemo,smije se:lol: kaze sigurno je tebi vec bilo puklo crijevo pa si vozio,dobro je sve proslo,sad samo kolika je stata vidit cemo:cool:
 
BHT Ovisnik
i stari je mislio da je dihtung glave otisao i da sam glavu iskrivio,al kupili novo crijeo 15km,nasuli vode malo ga prozracili,sad je sve uredu,radi ljepse nego prije:cool:
 
Član
:lol::lol: ajd sad lepo pa priznaj da ga nisi urniso kao sto si pisao :icon_rolleyes::lol::lol:
 
BHT Ovisnik
sve je bilo kako sam rekao;) ne bih toliko opisivao i brinuo se da je bilo drukcije,ta opisao sam vam sve simptome
 
Član
Pazi

OVO

CoL3-99 je napisao(la):
hvala ti puno,jutros sam ga mogao upaliti i kako je crijevo puklo samo iscuri voda,dok sad mogu samo verglat,al reci cu starom za crijevo samo pa nek vidi,hvala puno:icon_smile:


prica svoju pricu, navodis nas na pogresno razmisljanje :)

Ajd sad pa ga cepak posteno da vidimo koliko ce izdrazati ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top