Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
GTI FAN je napisao(la):
NeverMind je napisao(la):
GTI fan ne lupaj gluposti cuj noviji vise lazu pa imaju neku toleranciju u kojoj gresku mogu napraviti a to je negdje 3-4%
:lol: a jeli objasni mi onda kako Alfa 147 1.6 ts od 105 ks pokazuje na tahu uredno 220 kmh a po dostupnim podacima na netu ide oko 180-185 kmh i gle cuda navigacija takodjer pokazuje 180 i nesto.Astra H od 100 ks takodjer pokazuje 220 a auti od 100 ks idu max oko 185 kmh.Pa nedavno sam se vozio u A4 od pisljivih 100 ks puni bolje nego Porshe,180 nismo ni posli,220 ko nista :lol: i covjek je uvjeren da tako ide,ebote led onda bi M5 od 500 ks poletio u orbitu nakon 500 metara :lol:.


:icon_smile::icon_smile: gti to sto nabija velike brzine zna bit i do guma kada slajdra tada km sat okrene na maxx salaaa
 
Član
pa navedi neku pravu marku recimo porsche turbo licno bio suvozac znaci najjnoviji model 273 ili 278 ne mogu se sjetiti po fabrici pise i bas probano na auto putu (stari mi vozio) sat pokazuje 280 dok onaj digitalac bas 273 pokazuje i to je to ;)

isto skoda kako pise toliko i ide ...


edit: takodjer i bmw po navigaciji 3-4 km/h razlika u odnosu na sat...
 
Super Moderator
To druze sto ne pokazuju tacno je zbog ''čuniranja'' de stavi vake gume felge nake debele tanke siroke uske a niko ne pazi i ne vodi racuna o tome da li pase ta guma, ta dimenzija i sta ti ja znam... kako kod mene svako auto pokazuje tacno.. evo C220 cdi w204, ide 225km/h, pokaze na satu toliko, a GPS imam, focus 1.6tdci ide 190 po satu ne moze vise maketi.. Ako lazu, onda lazu stara auta, nova tesko, osim ako su neispravna
 
Član
allroad je napisao(la):
To druze sto ne pokazuju tacno je zbog ''čuniranja'' de stavi vake gume felge nake debele tanke siroke uske a niko ne pazi i ne vodi racuna o tome da li pase ta guma, ta dimenzija i sta ti ja znam... kako kod mene svako auto pokazuje tacno.. evo C220 cdi w204, ide 225km/h, pokaze na satu toliko, a GPS imam, focus 1.6tdci ide 190 po satu ne moze vise maketi.. Ako lazu, onda lazu stara auta, nova tesko, osim ako su neispravna
80 posto novih ti laze i to vise od starih i naveo sam ti i koja sto ja znam i to necunirana stock auta na standardnim gumama a vidis primjer i da Stilo ide 250 :lol: .Ne laze covjek ali laze sat a on nevjeruje da laze.Bas stariji auti nisu pokazivali tako ogromne cifre na tahu a danas svako govance od stotinjak ks ide 220 a od 150 ks ide 250 kmh.Kako da ne.
 
Član
Raja jeli nekom problem da vidi koliko ide Tigra 1,4 16v 90ks 66kw na tim fabrickim podatcima izvinite na offu
 
Član
NeverMind je napisao(la):
pa navedi neku pravu marku recimo porsche turbo licno bio suvozac znaci najjnoviji model 273 ili 278 ne mogu se sjetiti po fabrici pise i bas probano na auto putu (stari mi vozio) sat pokazuje 280 dok onaj digitalac bas 273 pokazuje i to je to ;)

Ta zvijerka druze nema potrebu da pokazuje vise nego sto ide i time se reklamira,prepadnes se i kad vidis stvarnu brzinu :icon_biggrin:

Nije li zanimljivo da ste bili samo 30 kmh brzi od Stila i 50ak kmh od A4 od 100 ks, sa najnovijim Porshom.Nedo bog da je ovaj A4 sto sam se ja vozio u njemu od 150 ks :) gledali bi mi vi sa Porshom guzu.
 
Član
kod mene fiat stilo jtd, na autoputu vozim 110 tako pise na sati, a na gps pokazuje 102, i kako brze vozim sve je veca razlika u odnosu na sat i na gps, a gume i felge original,celicne sa ratkapama
 
Član
Benny_BMW je napisao(la):
Hvala mokebass i gti fan ;)
;)


Dzeniii je napisao(la):
kod mene fiat stilo jtd, na autoputu vozim 110 tako pise na sati, a na gps pokazuje 102, i kako brze vozim sve je veca razlika u odnosu na sat i na gps, a gume i felge original,celicne sa ratkapama
Lazu i do 35 kmh na maximumu i nije nista cudno,vece bi cudo bilo da ti u redu pokaziva brzinomjer ;) to je rijetkost.
 
Član
to samo laze kod ovih auta sa 100njak konja...sto kaze kolega jadna ti majka kad bi na zvjerima lagao sat,dosta sto stvarno ide 240-250 sta treba da pokazuje onda...290 :D

sto se tice dimenzije guma e30 ima potenciometar u brzinomeru i lijepo kad promijenim gume, upalim navigaciju i upucam sat :cool:
 
Član
-Suki- je napisao(la):
to samo laze kod ovih auta sa 100njak konja...sto kaze kolega jadna ti majka kad bi na zvjerima lagao sat,dosta sto stvarno ide 240-250 sta treba da pokazuje onda...290 :D

Nedo Bog da je u onu Alfu 147 105 ks sto sam pisao da sam mjerio ubaciti nekih 150 plus ks.Kolega po tahu bi probio zvucni zid garantiram :D,isto vrijedi i za onaj a4 100 ks.
 
Neće preko 173 da ga jebeš,mjerio GPS-om na telefonu,iGO navigacija ima u ćošku da se uključi mjerač brzine .Sad koliko je pouzdano ne znam :icon_question: Po satu između 200 i 210 :lol: A na 100 sat laže za 4 km/h više kod mene .
 
Top