Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
Kod mene ovaj 1,9 td vozio ga ja 5 bez forsiranja 170kmh max.......mada kad se izvuče svaka brzina može 180kmh ja mislim al eto probaću...pozzz:cool:
 
Član
neznam al meni saxo po satu oko 210-215 a na gps i ostala sranja oko 208 i to nije bilo do maxa!pa ako nevjerujete ima video i vidi se da nisam do kraja forsirao!
 
Član
Moj bivsi 1.6 53kw nebitno da li su 13",15"ili 16" po tvornickim satom a i sa trojkinim mogao ici 150kmh...
 
Član
bad_look je napisao(la):
Kod mene ovaj 1,9 td vozio ga ja 5 bez forsiranja 170kmh max.......mada kad se izvuče svaka brzina može 180kmh ja mislim al eto probaću...pozzz:cool:

max brzina nema veze sa izvlacenjem ostalih brzina, mozes poceti sa 50km/h u petoj rezultat je isti ;)
 
Član
mooamer je napisao(la):
neznam al meni saxo po satu oko 210-215 a na gps i ostala sranja oko 208 i to nije bilo do maxa!pa ako nevjerujete ima video i vidi se da nisam do kraja forsirao!
Laze ti u normalnim granicama to je ok ne pokazuje ti 240 ;),Saxo VTS po mjerenjima na netu ide oko 205 kmh (kao moj gti) tu je negdje nije bitno sad koji km vise manje.
 

IGY

Član
meni vectra ide po satu 220 po navi 218 (fabrickoj u autu) navi na mobu prikazuje istu vrijednost, i iskreno zacudio sam se kako sa stotinjak konja ide tako, no kad sam se vracao istim putem i opet pun gas kad gle cuda jedva 190 nabio, da bi na kraju shvatio da je bila blaga nizbrdica na autoputu :lol:

treba i na te stvari obratiti paznju ;)
 
Član
nisu bas hatcevi za top speda...
klip od nedavno, fobia;

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RbhZ4LvKXF4&feature=youtu.be[/video]


naravno na autobanu, gdje nema ogranicenja :D

213 je najvise vozio, al nema sve iznad 190 je sporo, a preko 200 patnja,... da se vozit ovako kada ufati i drzat sa ne bas gasom da se pod probija oko 200, al to je to, uzbrdica, vjetar, osjeti se naravno. mozda se da jos nabijat, al treba strpljena, pravca i da niko ne izlazi u lijevu, naravno i da u lijevoj ne voze ovi "veliki", stisnuo noga otpada, gledam nesto u retrovizoru se priblizava, proleti ko" da stojim, rs4 :lol:
 
Super Moderator
GTI FAN je napisao(la):
allroad je napisao(la):
To druze sto ne pokazuju tacno je zbog ''čuniranja'' de stavi vake gume felge nake debele tanke siroke uske a niko ne pazi i ne vodi racuna o tome da li pase ta guma, ta dimenzija i sta ti ja znam... kako kod mene svako auto pokazuje tacno.. evo C220 cdi w204, ide 225km/h, pokaze na satu toliko, a GPS imam, focus 1.6tdci ide 190 po satu ne moze vise maketi.. Ako lazu, onda lazu stara auta, nova tesko, osim ako su neispravna
80 posto novih ti laze i to vise od starih i naveo sam ti i koja sto ja znam i to necunirana stock auta na standardnim gumama a vidis primjer i da Stilo ide 250 :lol: .Ne laze covjek ali laze sat a on nevjeruje da laze.Bas stariji auti nisu pokazivali tako ogromne cifre na tahu a danas svako govance od stotinjak ks ide 220 a od 150 ks ide 250 kmh.Kako da ne.

al eto kod mene je auto 170 konja pa ne moze preci 225, doduse vec su ortaji u crvenom. focus ide 190 ima jos obrtaja do crvenog al ne moze maketi. vozio sam bmw 525d e60, ali facelift tako da je 3000 kubika i 200 konja, 235-240 uvijek je mogao, jednom sam uspio 250 al mu je bas dugo trebalo...koliko laze ne znam al i on je imao GPS. A6 3.0tdi sam vozio 240, koliko laze takodjer ne znam, al se one linije na cesti brzo gube. Sa kolegom golf 4 tdi 150 KS dosta puta vozili nesto preko 220 jednom cak i 232 po satu, laze sigurno 10-ak jer nerealno mi da ide brze od mercedesa sa 300 kubika i 20 konja vise i plus starije auto
 
Član
Limpi je napisao(la):
nisu bas hatcevi za top speda...
klip od nedavno, fobia;


naravno na autobanu, gdje nema ogranicenja :D

213 je najvise vozio, al nema sve iznad 190 je sporo, a preko 200 patnja,... da se vozit ovako kada ufati i drzat sa ne bas gasom da se pod probija oko 200, al to je to, uzbrdica, vjetar, osjeti se naravno. mozda se da jos nabijat, al treba strpljena, pravca i da niko ne izlazi u lijevu, naravno i da u lijevoj ne voze ovi "veliki", stisnuo noga otpada, gledam nesto u retrovizoru se priblizava, proleti ko" da stojim, rs4 :lol:
Hatcevi imaju velik otpor.
Hatch koji ide 213 je zvijerka pusti ti tahove koji svakom sdi-u pisu 190,koji motor je u Skodilaku?


allroad je napisao(la):
al eto kod mene je auto 170 konja pa ne moze preci 225, doduse vec su ortaji u crvenom. focus ide 190 ima jos obrtaja do crvenog al ne moze maketi. vozio sam bmw 525d e60, ali facelift tako da je 3000 kubika i 200 konja, 235-240 uvijek je mogao, jednom sam uspio 250 al mu je bas dugo trebalo...koliko laze ne znam al i on je imao GPS. A6 3.0tdi sam vozio 240, koliko laze takodjer ne znam, al se one linije na cesti brzo gube. Sa kolegom golf 4 tdi 150 KS dosta puta vozili nesto preko 220 jednom cak i 232 po satu, laze sigurno 10-ak jer nerealno mi da ide brze od mercedesa sa 300 kubika i 20 konja vise i plus starije auto

Neki lazu puno na vise,neki manje,neki ne lazu ,neki,posebno ako su na predimenzioniranim gumama pokazuju cak manje nego sto stvarno idu.Ali vecina pokazuje vise i to dosta ;) .Podaci dostupni na netu a ima dosta sajtova su realnost i podudaraju se sa navigacijom u par kmh a ako vam auto pokazuje vise,a obicno je na tahu,to je normalno samo je problem sto neki pokazuju i po 35 kmh vise.Odprilike auto od 100 ks ide 180-195 kmh,,auto od 150 ks ide 205-220 kmh ,auto od 200 ks ide od 225 do 240 kmh max ,to zavisi od otpora zraka.Obicno su Hatcevi blize ovom donjem limitu.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
nisu bas hatcevi za top speda...
klip od nedavno, fobia;


naravno na autobanu, gdje nema ogranicenja :D

213 je najvise vozio, al nema sve iznad 190 je sporo, a preko 200 patnja,... da se vozit ovako kada ufati i drzat sa ne bas gasom da se pod probija oko 200, al to je to, uzbrdica, vjetar, osjeti se naravno. mozda se da jos nabijat, al treba strpljena, pravca i da niko ne izlazi u lijevu, naravno i da u lijevoj ne voze ovi "veliki", stisnuo noga otpada, gledam nesto u retrovizoru se priblizava, proleti ko" da stojim, rs4 :lol:
Hatcevi imaju velik otpor.
Hatch koji ide 213 je zvijerka pusti ti tahove koji svakom sdi-u pisu 190,koji motor je u Skodilaku?

1.2 tsi 105ponija , tako i dodje fabricki je oko 193 mislim tako nesto max, taman da laze nekih 20tak km/h. a napravljeno da pokazuje na celure 2 "glave", da se moze reci ide toliko... sada sto je realno manja brzina, druga prica

al stara ni 68 kobila, jos koliko mrtvih od godina, kucala skoro 190 na satu :lol: :lol: how jes nou, mjerio gps-om, kada sam vidio koliko pocne lagat od ni 140 nije normalno :D
 
Član
Limpi je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
nisu bas hatcevi za top speda...
klip od nedavno, fobia;


naravno na autobanu, gdje nema ogranicenja :D

213 je najvise vozio, al nema sve iznad 190 je sporo, a preko 200 patnja,... da se vozit ovako kada ufati i drzat sa ne bas gasom da se pod probija oko 200, al to je to, uzbrdica, vjetar, osjeti se naravno. mozda se da jos nabijat, al treba strpljena, pravca i da niko ne izlazi u lijevu, naravno i da u lijevoj ne voze ovi "veliki", stisnuo noga otpada, gledam nesto u retrovizoru se priblizava, proleti ko" da stojim, rs4 :lol:
Hatcevi imaju velik otpor.
Hatch koji ide 213 je zvijerka pusti ti tahove koji svakom sdi-u pisu 190,koji motor je u Skodilaku?

1.2 tsi 105ponija , tako i dodje fabricki je oko 193 mislim tako nesto max, taman da laze nekih 20tak km/h. a napravljeno da pokazuje na celure 2 "glave", da se moze reci ide toliko... sada sto je realno manja brzina, druga prica

al stara ni 68 kobila, jos koliko mrtvih od godina, kucala skoro 190 na satu :lol: :lol: how jes nou, mjerio gps-om, kada sam vidio koliko pocne lagat od ni 140 nije normalno :D

ja vama opet kazem pustite se ljudi neta i njiovih performansi auta,reko sam saxo ide po ovome klipu 210 gps i ostalo mi pokazuje oko 208 a isao sam i brze kazeljka gotovo u board udari i ima jos obrtaja,tako sam i za 402 rekao pokazuje na netu jedno vrijeme i gdje sam god gledo a ja dobio drugo vrijeme,da laze nekih 30-40 km/h to je vec tesko,a ima druga varijanta mozda laze vlasnik :lol:;) pa se skontajte ko god zeli nek naspe saxa i idemo na zenica put pa nek ponese koji hoce uredjaj ja garantujem da cu ga u board zakucat i da nece vise od 5-10 km/h slagat :cool:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
nisu bas hatcevi za top speda...
klip od nedavno, fobia;


naravno na autobanu, gdje nema ogranicenja :D

213 je najvise vozio, al nema sve iznad 190 je sporo, a preko 200 patnja,... da se vozit ovako kada ufati i drzat sa ne bas gasom da se pod probija oko 200, al to je to, uzbrdica, vjetar, osjeti se naravno. mozda se da jos nabijat, al treba strpljena, pravca i da niko ne izlazi u lijevu, naravno i da u lijevoj ne voze ovi "veliki", stisnuo noga otpada, gledam nesto u retrovizoru se priblizava, proleti ko" da stojim, rs4 :lol:
Hatcevi imaju velik otpor.
Hatch koji ide 213 je zvijerka pusti ti tahove koji svakom sdi-u pisu 190,koji motor je u Skodilaku?


allroad je napisao(la):
al eto kod mene je auto 170 konja pa ne moze preci 225, doduse vec su ortaji u crvenom. focus ide 190 ima jos obrtaja do crvenog al ne moze maketi. vozio sam bmw 525d e60, ali facelift tako da je 3000 kubika i 200 konja, 235-240 uvijek je mogao, jednom sam uspio 250 al mu je bas dugo trebalo...koliko laze ne znam al i on je imao GPS. A6 3.0tdi sam vozio 240, koliko laze takodjer ne znam, al se one linije na cesti brzo gube. Sa kolegom golf 4 tdi 150 KS dosta puta vozili nesto preko 220 jednom cak i 232 po satu, laze sigurno 10-ak jer nerealno mi da ide brze od mercedesa sa 300 kubika i 20 konja vise i plus starije auto

Neki lazu puno na vise,neki manje,neki ne lazu ,neki,posebno ako su na predimenzioniranim gumama pokazuju cak manje nego sto stvarno idu.Ali vecina pokazuje vise i to dosta ;) .Podaci dostupni na netu a ima dosta sajtova su realnost i podudaraju se sa navigacijom u par kmh a ako vam auto pokazuje vise,a obicno je na tahu,to je normalno samo je problem sto neki pokazuju i po 35 kmh vise.Odprilike auto od 100 ks ide 180-195 kmh,,auto od 150 ks ide 205-220 kmh ,auto od 200 ks ide od 225 do 240 kmh max ,to zavisi od otpora zraka.Obicno su Hatcevi blize ovom donjem limitu.





Ne pokazuje svakom Sdi-u 190.160 plafon.
 
Top