Koje ulje sipate u motor?

Koje ulje sipate u motor?

Član
Aj recu vam:lol:
Salim se ja malo, u Sarajevu glavni zastupnik je Magna Olil kanta od 4L 10W 40 Magnetic je 54KM, a po litru je 13.5KM
Icu ovih dana da kupim pa cu da slikam!;)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Aj recu vam:lol:
Salim se ja malo, u Sarajevu glavni zastupnik je Magna Olil kanta od 4L 10W 40 Magnetic je 54KM, a po litru je 13.5KM
Icu ovih dana da kupim pa cu da slikam!;)

Ali sve da budu vece slike, cep, naljepnice, natpisi po boci .... ako ti nije problem.

I kako onda ovi uvoze ako su ti tamo glavni zastupnici ?
 
Član
sipam inu delta i mjenjam na 4 hiljade .... puno bolje nego neko "orginalno" shell, castrol, valvoline itd na 10 hiljada. Da ga zavrcem svaki dan onda bi sipao mnogo kvalitetnije i bolje ulje... ovako ina delta zadovoljava moje potrebe, kakvo ga naspem izadje malo tamnije ;)
 
Član
menjic je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Aj recu vam:lol:
Salim se ja malo, u Sarajevu glavni zastupnik je Magna Olil kanta od 4L 10W 40 Magnetic je 54KM, a po litru je 13.5KM
Icu ovih dana da kupim pa cu da slikam!;)

Ali sve da budu vece slike, cep, naljepnice, natpisi po boci .... ako ti nije problem.

I kako onda ovi uvoze ako su ti tamo glavni zastupnici ?
Ovi su za Sarajevo, vjerovarno ima vise lilera za BIH!
A slikacu sve u visokoj rezoluciji pa cemo se baciti u forenzicka ispitivanja!:cool:
 
Član
Orginalno selnia wr 5w-40 a prije ravenol 10w-40 mjenjanje na 10tkm netrosi ga uopšte ovo auto a ono prije je trosilo litru na 3000km samo selenie turbo disel.;)
 

MTR

Član
raymo je napisao(la):
Orginalno selnia wr 5w-40 a prije ravenol 10w-40 mjenjanje na 10tkm netrosi ga uopšte ovo auto a ono prije je trosilo litru na 3000km samo selenie turbo disel.;)

jedino Selenia je na trzistu - No Copy proizvod , ne isplati im se pravit one limenke :D , a ulje je boli glava ;)

ja krham samo Elf , jer i on kao i Total se ne kopira , bar do sad nije
 
Član
Total 10w40. Prezadovoljan, kapi ne troši, redovna izmjena na 10k i miran. Još malo pa će sledeća izmjena. Baš ću, ako se sjetim, slikati šipku prije i poslije izmjene. Nema razlike u nivou ulja, a skoro ni u boji. Čudno da ne troši, pošto ga i ne štedim mnogo, zabije se počesto u crveno.
 
Član
selenia, preporuceno za fiat JTD motore selenia i samo selenia ide svakih 10-12 hiljada ;).. prezadovoljan uljem ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Orginalno selnia wr 5w-40 a prije ravenol 10w-40 mjenjanje na 10tkm netrosi ga uopšte ovo auto a ono prije je trosilo litru na 3000km samo selenie turbo disel.;)

jedino Selenia je na trzistu - No Copy proizvod , ne isplati im se pravit one limenke :D , a ulje je boli glava ;)

ja krham samo Elf , jer i on kao i Total se ne kopira , bar do sad nije

Ma neprave oni druze limenke to je neisplatljivo oni samo čepove prave a limenke pokupe kasnije od mehaničara.a kod selenije je specifično cim ulijes drugo ulje u motor promjeni se zvuk rad i poveća potrošnja;)
Već je netko napisao gore da covjek u garazi u kućnoj varijanti puni boce kakvo hoćes ulje..
 
Član
Evo ja sam nasuo Castrol Magnetic 10w 40, zadovoljan sam kako radi motor hidropodizaci su tihi, mirno radi, e sad vidjecemo kako ce trpiti obrtaje.....
 
Zna li neko gdje se moze kupiti ili ko prodaje ulje Elf EVOLUTIN SXR 5w-40? Obicno imaju samo Excellium kao vrhponude Elfa..
 
Član
CHALLENGER je napisao(la):
Zna li neko gdje se moze kupiti ili ko prodaje ulje Elf EVOLUTIN SXR 5w-40? Obicno imaju samo Excellium kao vrhponude Elfa..

probaj u avanti-u Jedino mi on na um pada ;)
 

MTR

Član
CHALLENGER je napisao(la):
Zna li neko gdje se moze kupiti ili ko prodaje ulje Elf EVOLUTIN SXR 5w-40? Obicno imaju samo Excellium kao vrhponude Elfa..

http://www.jurprom.com/Motorna-ulja/k3
 
Član
Shell Helix 15W-40 sipam haman 4 godine i zadovoljan sam, mijenjam ga na 5000km i filter ulja, svaki haman 2 mjeseca je zamjena i ulja i filtera i na sipki je uvijek zuckasto ulje... Ja zadovoljan sa uljem i sa cistocom motora :) a sad jeli kopija vjerovatno jeste kao i sva ostala ulja kod nas...
 
Top