Koje ulje sipate u motor?

Koje ulje sipate u motor?

skora je napisao(la):
U Stilaca sipam Wurth-ovo ulje, evo vec druga izmjena (mijenjam na 15k km), i ulje i dalje zuckasto, kao kad sam ga nasuo!:cool: A sto mi se najvise svidja, ne potrosi ni kapi na ovih 15k, iako je Fiat u prospektu napisao da bi moj 1.6 16v moga potrositi 1dl na 1000km! :icon_smile:

Slabo ga ti gasas pa ti ne potrosi, malo ga u crveno da vidis da ce potrositi.. :cool:
 
Član
milanelo je napisao(la):
skora je napisao(la):
U Stilaca sipam Wurth-ovo ulje, evo vec druga izmjena (mijenjam na 15k km), i ulje i dalje zuckasto, kao kad sam ga nasuo!:cool: A sto mi se najvise svidja, ne potrosi ni kapi na ovih 15k, iako je Fiat u prospektu napisao da bi moj 1.6 16v moga potrositi 1dl na 1000km! :icon_smile:

Slabo ga ti gasas pa ti ne potrosi, malo ga u crveno da vidis da ce potrositi.. :cool:

Slazem se, mora ga progutati kada ga kucas, to sam se uverio na svom autu jos sam motor generalno uradio, ko kaze da netrrosi tim stilom voznje laze!E sad mozda dizeli manje potrose!
A sve zavisi od motora u kakvom je stanju ui kako se vozi, tako da je po meni to individualna stvar, nekom odg optima, nekom mobil....
 
Član
total quartz 5w40, 50km 4l tako nesto, zasad nema problema, zadnji put sam presao oko 20.000km a nije hvala Bogu nista potrosio(mozda oko 1dcl) da je falilo...
 
ma samo 5w40;) castrol i nije nesto se pokazao,, moze biti da je do stila voznje
ali optima 1l 17km sasvim solidno ulje. zamjena svakih 10 000km
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
milanelo je napisao(la):
skora je napisao(la):
U Stilaca sipam Wurth-ovo ulje, evo vec druga izmjena (mijenjam na 15k km), i ulje i dalje zuckasto, kao kad sam ga nasuo!:cool: A sto mi se najvise svidja, ne potrosi ni kapi na ovih 15k, iako je Fiat u prospektu napisao da bi moj 1.6 16v moga potrositi 1dl na 1000km! :icon_smile:

Slabo ga ti gasas pa ti ne potrosi, malo ga u crveno da vidis da ce potrositi.. :cool:

Slazem se, mora ga progutati kada ga kucas, to sam se uverio na svom autu jos sam motor generalno uradio, ko kaze da netrrosi tim stilom voznje laze!E sad mozda dizeli manje potrose!
A sve zavisi od motora u kakvom je stanju ui kako se vozi, tako da je po meni to individualna stvar, nekom odg optima, nekom mobil....


nista :smajli39: samo :hydro: i :pranje: i odma nema :majstor: i :smajli23: a ni :murija: !:D
sala, cim izadjem na auto-put posle preuzimanja kartice 1, 2 i 3 brzina idu do bloka, da malo prodise od gradske voznje!:icon_smile: Inace, nisam nesto tezak na gasu, vise volim da me curice vide... a i Ja njih:dojke:
 
Član
Evo ljudi bio sam sa Suadom Hotom i preporucio mi je za moj motor Castrol Magnetic 10W 40!
Samo je finta naci originalni!
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Evo ljudi bio sam sa Suadom Hotom i preporucio mi je za moj motor Castrol Magnetic 10W 40!
Samo je finta naci originalni!

E pa i mene zanima kako prepoznati originalan Castrol, kad god sam pokusao da nadjem gdje je proizveden i odakle je dosao nisam uspio ni blizu :D

Uvoze ga ljudi od svuda, i cuo sam da Castrol ima mnogo tih fabrika svuda ali nikako da mi neko tacno kaze po cemu se prepozna tacno ?
 
Član
:D:D:D

Pa bilo bi fino da to podjelis sa nama.

Ja imam neke ovde u BN sto uvoze Castrol pa ako kupis slikaj sve okolo da uporedim :) makar to.
 
Top