Kazna ??

Kazna ??

Član
maloprije oko 4 sata iz pravca zenice prema sarajevu ,ispod naplatnih kucica me uslikala kamera mislim da je ogranicenje bilo 110 aa ja sam prosao 140 +.- ..eh posto mi se ovo prvi put desava sta da ocekujem tj koliku kaznu i kada ce doci otprilike? hvala ;)
 
Član
50KM-ova

"Novčanom kaznom u iznosu od 50,00 KM kaznit će se za prekršaj:
• vozač koji se vozilom na putu/cesti u naselju kreće brzinom koja je za
više od 20 do 30 km/h veća od dozvoljene/dopuštene brzine, odnosno vozač
koji se vozilom na putu/cesti izvan naselja kreće brzinom koja je od 30 do
50 km/h veća od dozvoljene/dopuštene brzine"
 
Član
Cuj 50KM, dobio sam kaznu neki dan uslikala me kamera prema kiseljaku dozvoljeno 40km/h (naselje) ja isao 62km/h i dobio kaznu 100KM. :icon_rolleyes:
 
Član
Ako se dobro sjecam, 100 km je 30+ preko u naseljenom, 1 mjesec vozacke i 2 boda, bar su meni to pisali :D
 
Član
Imao sam isti slucaj. 30+ preko ogranicenja u naseljenom mjestu:D
100KM, mjesec dana vozacka i 2 kaznena.
Dozvolu su mi uzeli nekih 6 mjeseci nakon prekrsaja..
 
Član
beZZa evo ti link na ovaj zakon pa ti procitaj detaljno ako vec nisi, trebao si se zaliti za to

strana 39. pa dalje
http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon_o_bezbjednosti_saobracaja.pdf

u dopuni bitno sto se brzine tice ima da je umjesto 60 max. u naselju 50

a i ja znam provjereno da je van naselja za 30-50 prekoracenje 50KM :icon_biggrin:
 
E i mene zanima jedno pitanje, posto sam vozio bez pojasa i napisao mi je kaznu 30km, ali sam ja zaboravio da je platim vec 5 mjeseci, tj.nasao sam je juce:D, pa me zanima hocu li platiti samo tih 30km kazne ili jos 20km sto kasnim?:lol:
 
Član
bobom4Motion je napisao(la):
E i mene zanima jedno pitanje, posto sam vozio bez pojasa i napisao mi je kaznu 30km, ali sam ja zaboravio da je platim vec 5 mjeseci, tj.nasao sam je juce:D, pa me zanima hocu li platiti samo tih 30km kazne ili jos 20km sto kasnim?:lol:

ako si potpisao krivnju samo 30;)
 
ArminM je napisao(la):
bobom4Motion je napisao(la):
E i mene zanima jedno pitanje, posto sam vozio bez pojasa i napisao mi je kaznu 30km, ali sam ja zaboravio da je platim vec 5 mjeseci, tj.nasao sam je juce:D, pa me zanima hocu li platiti samo tih 30km kazne ili jos 20km sto kasnim?:lol:

ako si potpisao krivnju samo 30;)

Potpisao sam, sta cu kad sam bio kriv:D hvala na odgovoru
 
Član
beZZa je napisao(la):
Cuj 50KM, dobio sam kaznu neki dan uslikala me kamera prema kiseljaku dozvoljeno 40km/h (naselje) ja isao 62km/h i dobio kaznu 100KM. :icon_rolleyes:

:icon_question: zanimljivo....mene ona u tz kod merkatora slikala ja isao 72Km/h ogranicenje 50Km/h i dosla mi kazna od 50KM
 
_nerko_ je napisao(la):
beZZa je napisao(la):
Cuj 50KM, dobio sam kaznu neki dan uslikala me kamera prema kiseljaku dozvoljeno 40km/h (naselje) ja isao 62km/h i dobio kaznu 100KM. :icon_rolleyes:

:icon_question: zanimljivo....mene ona u tz kod merkatora slikala ja isao 72Km/h ogranicenje 50Km/h i dosla mi kazna od 50KM

Oni te kazne pisu izgleda kako kome hoce, mene su uhvatili prije 3 godine u Doboju Istok isao sam 140km, a ogranicenje je bilo 50km, i jeste da su me driblali jedno sat vremena da ce mi uzeti vozacku sto sam ja i znao da ce biti, i na kraju su mi napisali kaznu za pojas i platio sam je 30km, toliko o tome
 
Član
Ja ne razumijem šta je sa ovim kaznama. Postoji li vise oduzimanje vozacke?
Prijatelju prije dva mjeseca napisali kaznu i oduzimanje vozacke na 1 mj i on niti je predao vozacku niti ista i eno normalno vozi. Niko ga nista nepita.
 
Član
Hah...ocito da pisu kako kome odgovara,prije dva dana isao sam za Jajce,i u travniku na semaforu izgleda da me je uslikala kamera,nit znam kolko sam brzo vozio nit znam kolko je ogranicenje(valjda 50):icon_question:,nadam se da nece velika kazna da dodze :) ;)
 
Top