Kazna ??

Kazna ??

Član
vidi buraz nece tebe vise niko peglati da ti predas vozacku . ONi ce tebi reci imate zabrane 2 mjeseca pa predajte vozacku kad hocete. Ti naravno neces predati vozacku. Istekne ti vozacka poslije 10 godina i ti odes po novu ili je izgubis i odes ponovo po novu . I onda ti ljudi kazu gospoodine imate vamo 2 mjeseca zabrane pa kad vam to istekne dodjite tada po vozacku . Ti dodjes poslije 2 mjeseca kaze ti idi tamo na salter plati sve kazne pa se vrati po vozacku. Tako su meni rekli idi izvadi novu vozacku i ja morao godinu dana bez vozacke voziti jer su je ljudi uredno zapljenili .

Vise te niko nece pitati da je predas ali ce ti je silom oduzeti

Franki je napisao(la):
Ja ne razumijem šta je sa ovim kaznama. Postoji li vise oduzimanje vozacke?
Prijatelju prije dva mjeseca napisali kaznu i oduzimanje vozacke na 1 mj i on niti je predao vozacku niti ista i eno normalno vozi. Niko ga nista nepita.
 
Član
mene je uslikalo 2 puta, oba puta ogranicenje 40km/h jednom sam isao 65km/h a drugi put 51km/h i oba puta mi doslo 40km
 
Član
serialgf je napisao(la):
vidi buraz nece tebe vise niko peglati da ti predas vozacku . ONi ce tebi reci imate zabrane 2 mjeseca pa predajte vozacku kad hocete. Ti naravno neces predati vozacku. Istekne ti vozacka poslije 10 godina i ti odes po novu ili je izgubis i odes ponovo po novu . I onda ti ljudi kazu gospoodine imate vamo 2 mjeseca zabrane pa kad vam to istekne dodjite tada po vozacku . Ti dodjes poslije 2 mjeseca kaze ti idi tamo na salter plati sve kazne pa se vrati po vozacku. Tako su meni rekli idi izvadi novu vozacku i ja morao godinu dana bez vozacke voziti jer su je ljudi uredno zapljenili .

Vise te niko nece pitati da je predas ali ce ti je silom oduzeti

Franki je napisao(la):
Ja ne razumijem šta je sa ovim kaznama. Postoji li vise oduzimanje vozacke?
Prijatelju prije dva mjeseca napisali kaznu i oduzimanje vozacke na 1 mj i on niti je predao vozacku niti ista i eno normalno vozi. Niko ga nista nepita.


Ne znam stvarno meni su ove kazne preblage do bola.
U zadnje vrijeme ima luđaka to je nemoguce.
 
Član
dodje poziv za predaju vozacke. barem je meni tako bilo. ako ne predas nakon tog poziva cini mi se u roku 7 dana (nisam siguran), onda ide "prisilno oduzimanje" koje se dodatno placa nekih 100-tinjak KM. za ovo prisilno oduzimanje mi je rekla od stare prijateljica koja radi u CIPS-u. sad ako laze ona, lazem i ja :icon_biggrin:
 
Član
mene su uhvatili na 96kmh a bilo 60 i 100km kazne i mjesec dana vozacku,ali nakon 6 mjeseci tako da to mozete cekati netreba odma vozacku nositi,iako sam ja to imao ima vec 3 godine ali koliko sam cuo da je to jos isto
 
Dodje nalog da predas, ima rok 7 ili 8 dana, i cini mi se da je velika kazna ako ne predas u tom roku, naravno, ni nalog ne dodje toliko brzo, zavisi sve koliko "posla" imaju :D
 
Član
Kod mene je na autoputu... ali eto rekao mi je prijatelj 50 km kazne da ocekujem ..hvala svima ;)
 
Član
zasto og1 ?
u Tz stacionarna kamera, ogranicenje je 50, slika na 61 ili 62
ako nije ovako neka me neko ispravi da znam :D
 
Član
menso206 je napisao(la):
u bugojnu. nije onaj radar sto stoji pored puta nego ga stalno pomjeraju. kod nas ga zovu TRONOZAC

sada ih imas na svakom koraku, za taj radar svako jutro imas najavu gdje se nalazi, bude na radio frekvencijama. Od pocetka ove sedmice kod mene u gradu 250 prijava napravili s tim vasim TRONOZCEM:icon_eek:
 
Član
ArminM je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
u bugojnu. nije onaj radar sto stoji pored puta nego ga stalno pomjeraju. kod nas ga zovu TRONOZAC

sada ih imas na svakom koraku, za taj radar svako jutro imas najavu gdje se nalazi, bude na radio frekvencijama. Od pocetka ove sedmice kod mene u gradu 250 prijava napravili s tim vasim TRONOZCEM:icon_eek:

najgore je sto ga uvijek stave u neko zbunje nista se ne vidi. prvi put me uslikali za 1. maj malo se popilo, a ovako ne idem brzo i znam odprilike gdje su
 
Član
ArminM je napisao(la):
bobom4Motion je napisao(la):
E i mene zanima jedno pitanje, posto sam vozio bez pojasa i napisao mi je kaznu 30km, ali sam ja zaboravio da je platim vec 5 mjeseci, tj.nasao sam je juce:D, pa me zanima hocu li platiti samo tih 30km kazne ili jos 20km sto kasnim?:lol:

ako si potpisao krivnju samo 30;)

Nisi u pravu. Ako u roku 8 dana nije uplatio kaznu, plaća dodatnih 20 KM, nebitno koliko njegova kazna iznosi... i ako je kažnjen sa 1 KM, poslije 8 dana ne uplaćenih platit mora 21 KM...

Meni je kolegu ta ista kamera uslikala, išao je 14X, (mislim 144) i došla mu je kazna 100 KM, mjesec vozačka i 2 boda... može biti i da je 149 nemoj me uzet za sigurno, ali ispod 150 je uglavnom...

Predprošli mjesec ujutru u 9 sati mene zaustaviše u Potocima (prije Mostara 15tak km), 50 ograničenje i pravac kilometar, isprekidana... idem za kamionom koji vozi 55-60... i pređem ga, smanjim opet na 60tak, znam tu bude patrola, uslikaju me likovi 105... i lik odmah piše 400 KM kaznu, 3 mjeseca vozačka i 2 boda... probam fino da se dogovorim na novčanu bez uzimanja vozačke, jedan fini čiko je bio, pristojan i kulturan spreman na razgovor, ali ovaj drugi sivonja pored auta stoji i drži radar na krovu i 3 puta ponavlja "ma piši mu kako je bilo" i onda popizdim fino i sredim ha ja
 
Član
kavaz je napisao(la):
beZZa evo ti link na ovaj zakon pa ti procitaj detaljno ako vec nisi, trebao si se zaliti za to

strana 39. pa dalje
http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon_o_bezbjednosti_saobracaja.pdf

u dopuni bitno sto se brzine tice ima da je umjesto 60 max. u naselju 50

a i ja znam provjereno da je van naselja za 30-50 prekoracenje 50KM :icon_biggrin:

Evo nasao sam clan i procitao. Vidim da sam dobio kaznu da voznju preko ogranicenje 30+km/h i 100KM kazne a ne 50KM za prekoracenje od 22km/h. Posto nemam iskustva sa tim zalbama moze li mi neko objasniti sta i kako. Unaprijed zahvalan
 
Član
Otidji tamo da vidis sliku i pitaj zasto ta kazna, kad nisi vozio tako brzo. Nek ti pojasne i mozda odmah smanje...
 
Top