Kako me pokrao sarajevski taxista

Kako me pokrao sarajevski taxista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nek povecaju cijene pa ce ih privatnici upropastiti,a zasto niko ne kaze da pola clanova sarajevo
taxia do prije par godina nije placalo doprinose i onda su im dali na kredit da to plate,a i sad neki
ne placaju,toliko o postenju!!!
 
Član
E svakaki gluposti napricase neki....

mada ima dosta dosta istine , sto neki rekose.....
i ja sam upucen u zarade taxista , i nacin rada..
ko sto neko rece nije cudo sto svi oce da su taxisti...
pa se stvaraju firme kao zuti crveni samir emir boss i mnogo drugi firmi
koje ustvari rade NEzakonito , neplacaju dadjbine drzavi nit imaju licencu za rad
ni nista sto bi bilo legalno,ali u nasoj drzavi je to ok , samo ako se malo ''podmaze''.....
pa onda ove malo jace firme kao Zuti taxi koji na Bog zna koji br taxi vozila ima ustavri
7 do 8 legalni licneci sto znaci da bi zakonski smio raditi s 7 do 8 auta tj brojem licenci,a kao sto
svi znate da zuti taxista ima skoro koliko i Sarajevo taxista , pa sad vi razmislite zasto neki taxisti
pale po usima i nece da voze neke sitnije voznje , jer on za razliku od zutog mora svaki mjesec da debelo plati drzavi zato sto legalno rad,mada to nije razlog da varaju ljude i rade slicne stvari.
I vi sto mislite da taxisti sto voze E klase BMW 5 ce passate , da su zaradili na taxsiju za ta auta ...ljudi grdno se varate......ima jedan mali postotak koji mozda jest ali ostali nisu..
 
Dobro Og1,haj eto ti meni objasni gdje su ih zaradili,pola njih ne zna hodati kako treba,a sve fol
neki krimosi,poslodavci itd...Ne kazem,mozda ima i takvih,al su u manjini,opet ponavljam pola
sarajevo taxi vozaca do skora nije placalo dazbine,pa im je onda umjesto oduzimanja licenci dato
da te ostatke plate na kredit.

I gdje to u svijetu ima da ti neko zabrano da se bavis taksiranjem???Jednostvno,ne mogu da podnesu
da imaju konkurenciju,koja je u svakom poslu zdrava,jer profitira klijent,opet naravno ne sporim da ima
dosta nelegalnosti i u tim privatnim firmama,al ni ovi sto pokusavaju drzati monopol nisu bili niti su
cvijecke!!!
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
Adohera,pa kako da im se isplati voziti kad voze auta od 40.000 km,koje je zara odrzavati,a trose
po 10-11 litara,pitaj tog taksistu koji vozi takvo auto i onog sa golfom,fabiom,il bilo kojim manje
skupim autom koliko zaradjuju pa ces vidjeti razliku...;)

drug licno iskustvo Passat 1.9TDI 99g...nema potrebe da pitam nekoga:icon_smile: ljudi koji vozaju ta skupa auta su do grla u kreditima niko ga nije kupio za kes. Na onakve cijene 0.80KM se nije moglo zaraditi ni za dazbina a ko je na taksiju zaradio pare to je bilo do prije 5-6 godina. Niko nije ljubomoran na Zutog i ostale privatnike samo se od njih trazi da rade LEGALNO a ne da imaju (zuti) 40 licenci a po 200 auta i vozaca...:cool:
i svugdje u svijetu ima zakon o taksi prevozu i ogranicen je broj taksista nemoze svako stavit firmu i vozi
al nije nase da raspravljamo o tome i nije tema za to;)
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
Dobro Og1,haj eto ti meni objasni gdje su ih zaradili,pola njih ne zna hodati kako treba,a sve fol
neki krimosi,poslodavci itd...Ne kazem,mozda ima i takvih,al su u manjini,opet ponavljam pola
sarajevo taxi vozaca do skora nije placalo dazbine,pa im je onda umjesto oduzimanja licenci dato
da te ostatke plate na kredit.

I gdje to u svijetu ima da ti neko zabrano da se bavis taksiranjem???Jednostvno,ne mogu da podnesu
da imaju konkurenciju,koja je u svakom poslu zdrava,jer profitira klijent,opet naravno ne sporim da ima
dosta nelegalnosti i u tim privatnim firmama,al ni ovi sto pokusavaju drzati monopol nisu bili niti su
cvijecke!!!

ocito da nisi dovoljno upucen !!!!
al ajd ovako banalno da te uputim Zuti taxi ima 10 licenci i 1000 auta
to nije uredu to je ilegalno tome se protivim kada bude imao jednaki broj licenci na broj auta bice uredu....

a to sto ti pricas o taxistima koji voze auta od 80 000 km i zive od taxija ti ako u to vjerujes ..... zapitaj se :)[/b]

btw moze ovo u lock :D









@ IGY besplatno reklamiranje oglasa lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top