Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Formula 1 od sljedeće sezone na protektiranim gumama, sa žaljenjem izjavljuju da su se pošteno zajebali trošeći milione na razvoj "normalnih" guma...
 
Član
Kenno je napisao(la):
Formula 1 od sljedeće sezone na protektiranim gumama, sa žaljenjem izjavljuju da su se pošteno zajebali trošeći milione na razvoj "normalnih" guma...

Morat cu da odgovorim na ovaj tvoj sarkastično cinični post :icon_smile:

Ja znam da je najbolja guma nova guma ali kada se raspon cijena za 205/55/16 gume kreće ovako:

tigar 135 km/komad
sava 155 km/komad
sportiva 155 km/komad
bla bala
bla
mišelin 205 km/komad
continental 205 km/ komad

ja sam zbog ograničene kupovne moci, bio prisiljen da biram između dva zla i to kupovine polovne MS gume i kupovine protekta.

Kupio sam naprijed polovne gume stare 1 godinu sa 7 mm šare, a nazad sam uzeo nove protekt sa 10 mm dubine šare.
sve ovo me koštalo nekih 300 KM,

falilo mi je samo nekih 500 KM da kupim neka zvučnija imena u svijetu gume.

ne znam za tebe ali meni je 500 KM hrpa love,

da sam ih imao na raspolaganju ne bih razmišljao,

drug koliko para toliko muzike
 
po mom iskustvu..mog starog i nekih ljudi koje poznajem..SAVA ESKIMO su jako pouzdane sto se tice nasih ŠNjegova ;)
 
Administrator
black__anegllll je napisao(la):
po mom iskustvu..mog starog i nekih ljudi koje poznajem..SAVA ESKIMO su jako pouzdane sto se tice nasih ŠNjegova ;)

za snijega da, za svega ostalo ne. Na suhom i toplom asfaltu se trose kao lude i cvile. Na udarce im iskacu bubrezi. Tako samo za zime su dobre, a sto ljudi kazu to su ljeto zima gume, nek okace macku o rep. Ljeti se potrose pofino, tako da ti za zime ne ostane nista drugo nego da kupis nove gume.

Kod nas 90% taxista vozi na protektu :) Ne voze brzo a po gradu im je dovoljno :)
 
BHT Ovisnik
sava je 0,osim eto po snijegu,ja je nebih nikome preporucio,ja prelazim vise od duplo vece kilometraze od mame mi,vozim mnogo brze i agresivinije i opet kada prođe sezona meni je ostajalo mnogo vise šare na sportivi,nego na savi,a i mnogo je bolje drzala guma,a nema tog mjesta gdje nisam izasao s volvom:icon_biggrin:
 
Član
Stari imao protekt na kombiju, a nije ni znao da je protekt, netko mu uvalio. na autoputu u austriji s kombijem punim ljudi dva puta mu pukla guma, odljepila se i eksplodirala, srećom oba puta zadnja, znači lijeva i desna. i ja sam se jednom potrefio i mogu reć da nije lijep osjećaj. zato kad je stigao gore uzeo odmah 4 nove:lol:
 
Član
Bilo bi dobro kada bi se napravilo neko glasanje, recimo uzeti 10 modela guma i da oni koji su koristili gume mogu da glasaju, odma bi se vidjelo koje su se pokazale kao najbolje.
 
Član
Sto se tice protekta, nisam vozi na njemu, ali vjerujem da je dobra alternativa za JEDNU sezonu, nije ni ona svemocna kao sto neku pisu kao da je bolja od ekserica, ali budimo realni nije ni jedna, u toj svoj prici vozac(kakav je) nosi vise od 50% ocjene kakva je guma..
 
Član
jusuf je napisao(la):
Bilo bi dobro kada bi se napravilo neko glasanje, recimo uzeti 10 modela guma i da oni koji su koristili gume mogu da glasaju, odma bi se vidjelo koje su se pokazale kao najbolje.

Ovo su sve neke subjektivne ocjene, nekom je neka guma idealna, a drugi je pljuju i tako:icon_rolleyes:
 
Član
Pa subjektivno misljenje je u ovom slucaju bitno, ako za jednu te istu gumu ima vise pozitivnih nego negativnih misljenja onda bi to trebalo da bude dobra guma.

Evo mene zanima sta da uzmem u nekom cjenovnom rangu do 120 KM dimenzija 195/65/15, ali stvarno nemam vremena da 2 sata citam temu i trazim ko je bio zadovoljan kojom gumom, lakse bi mi bilo da ima neka lista, i ja vidim koje su gume koje meni odgovaraju, i onda malo istrazim o njima.
 
Član
maloprije bio kod jednog vulkanizera, htio vidjeti da zamjenim ove celicare sto sam uzeo i govori mi da ima michelin alpin 4, na akciji cijena 120 nesto KM za 15ke.

ja cu sebi uzimati 4 nove sportiva, mislim da mi je sasvim odgovarajuca, posto ne vozim agresivno, a koristicu ih iskljucivo za zime. s kim sam god pricao, rekli su mi da mi je sportiva bolja od save. a cijena im je ista, ovdje kod nas 100KM/kom u toj 195/65 15 dimenziji...
 
Član
vecina onih koji komentarisu i pricaju ne govore iz vlastitog iskustva vec na osnovu "rekla kazala"
smijem se kladiti da pola tih nije nikad provozalo auto po snijegu a kamoli sta vise.
licno sam vozio vise puta i par zima na protekt gumama i nemam nista protiv. a to da su se odlijepile nije mi poznat slucaj
 
Član
Previše filozofireate eo jedan savjet

Ko je iz okoline tz uradi ovako :)

- Provjeri koja dimenzija treba

- Telefonira, volan, pravis iz grabovice, asd viba, robnipromet sicki, damias kod lukavca, manje više to je to

- I čisto informativno i servise kao šta je interato,nipex,grand,cosmo (mada odma da vam kažem da su skuplji svi od ovih)

- Vidi koja mu je najeftnija verzija iz grupacije (mišelin,continental,gudyer,dunlop) razni prodavači imaju akcije i kupi neku od ove grupe i miran 5 godina...

Do 120 km se može naći sigurno u veličini 15, alpin novi, gudjer novi, conti ts830 idt...

Ja sam uzeo ts830 od conti, guma je skorz ok....
 
Član
uzeo sam prije tri sezone bila je između 105 i 110km nesjećam se sad, robni promet na sickom koj je valjda preseli negdje kod termoelektrane ili grabovičkića tu negdje... kod njih ti bude akcija continentala, u lukavcu ti bude akcija mišelina alpin 4 a u asd gudjer... tako da gledaj samo gdje ti je jeftinije... nećeš pogriješti ni sa jednom....
 
Top