Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

BHT Ovisnik
ja uzeo za bmw sve 4 protekt gumne gumex,svi ih hvale,raja uzima masovno...
34g665jjwse3hq0bxz4c.jpg


za svog volva se mislim michelin,mogu ih uzeti po cijeni save,mislim da vrijede te novce
 
Član
ma ja sam prije vozio na protektu i prezadovoljan bio.
Obzirom da sa ovim autom trenutno prelazim u prosjeku 100-150 kilometara dnevno trebaju mi dobre i pouzdane gume ;)
Zato pitam, imam dobru ponudu za ove Pirelli snowcontrol 3 i planiram ih uzet pa reku da vidim kako se ponasaju na snijegu i kakav im je grip jer to mi je jedna od bitnijih stavki ;)
 
BHT Ovisnik
znaci ne bi trebao biti los protekt ? to je starom za e46,ne prelazi puno,vecinom samo vikendom vozi,mjesecno jednom ako negdje dalje ode,a u priliku normalno vozi,ponekada malo brze
 
Raja sta znate od Phoenix protektu , izadje me oko 61 KM po komadu , kazu da se s njima bez problema moze voziti 170 km/h , svi imaju samo rijeci hvale o njima ?
 
Član
Moj stari uzeo te phoenix, izgleda da do sada nije imao problema sa njima. vozi prosjecno 100kmph jer cesto ide na duže rute. rekao sam mu da preko 120 na sat ne bi trebao ici jer nije nikako preporucljivo. Nije da ih hvalim, protekt (meni) nije sigurna i pouzdana guma, al haj ti ti dokazi nekome...
(nemojte me quotati i govoriti da je protekt guma sigurna i pouzdana)
 
Član
Ako je BMW ne odlijepi palenjem nece se odlijepit ni normalnom voznjom. Prosle su sve moguce torture na mom bivsem autu od velike brzine do slajdranja i nista joj nije bilo. Jedini nedostatci su sto ako je "ostines" lhako izleti bubreg i sto se brze trosi jer je jako mekana.
Guma ima certifikat i radjena po standardima i nadje se Bosanac da pa svojim specijalnim procedurama, ocijeni da ta guma nije sigurna iako nema nikakvo iskustvo sa istim
 
Član
adohera je napisao(la):
Ako je BMW ne odlijepi palenjem nece se odlijepit ni normalnom voznjom. Prosle su sve moguce torture na mom bivsem autu od velike brzine do slajdranja i nista joj nije bilo. Jedini nedostatci su sto ako je "ostines" lhako izleti bubreg i sto se brze trosi jer je jako mekana.
Guma ima certifikat i radjena po standardima i nadje se Bosanac da pa svojim specijalnim procedurama, ocijeni da ta guma nije sigurna iako nema nikakvo iskustvo sa istim


Kako opravdavas cinjenicu da je ta guma 50, a ne 150 maraka?
 
Član
adohera je napisao(la):
Ako je BMW ne odlijepi palenjem nece se odlijepit ni normalnom voznjom. Prosle su sve moguce torture na mom bivsem autu od velike brzine do slajdranja i nista joj nije bilo. Jedini nedostatci su sto ako je "ostines" lhako izleti bubreg i sto se brze trosi jer je jako mekana.
Guma ima certifikat i radjena po standardima i nadje se Bosanac da pa svojim specijalnim procedurama, ocijeni da ta guma nije sigurna iako nema nikakvo iskustvo sa istim

Pa ja, protekt od 60 KM je bas za to napravljen, da prozivljava torture neizivljenih vozaca.
Ne znam sta zelis sa ovim, da me mozda uvrijedis? :lol:
Pojma nemas o mom iskustvu sa gumama, zato se ti toga nemoj doticati.
Izmedju ostalog tema je o ISKUSTVU sa zimskim gumama a ne o "certifikatima i standardima".
 
Član
Franki je napisao(la):
adohera je napisao(la):
Ako je BMW ne odlijepi palenjem nece se odlijepit ni normalnom voznjom. Prosle su sve moguce torture na mom bivsem autu od velike brzine do slajdranja i nista joj nije bilo. Jedini nedostatci su sto ako je "ostines" lhako izleti bubreg i sto se brze trosi jer je jako mekana.
Guma ima certifikat i radjena po standardima i nadje se Bosanac da pa svojim specijalnim procedurama, ocijeni da ta guma nije sigurna iako nema nikakvo iskustvo sa istim


Kako opravdavas cinjenicu da je ta guma 50, a ne 150 maraka?

Nemam sta tu opravdavat i tigar u mojoj dimenziji je 130KM a Continental 230KM jel to znaci da je tigar nesigurna i opasna guma?

corradoM je napisao(la):
adohera je napisao(la):
Ako je BMW ne odlijepi palenjem nece se odlijepit ni normalnom voznjom. Prosle su sve moguce torture na mom bivsem autu od velike brzine do slajdranja i nista joj nije bilo. Jedini nedostatci su sto ako je "ostines" lhako izleti bubreg i sto se brze trosi jer je jako mekana.
Guma ima certifikat i radjena po standardima i nadje se Bosanac da pa svojim specijalnim procedurama, ocijeni da ta guma nije sigurna iako nema nikakvo iskustvo sa istim

Pa ja, protekt od 60 KM je bas za to napravljen, da prozivljava torture neizivljenih vozaca.
Ne znam sta zelis sa ovim, da me mozda uvrijedis? :lol:
Pojma nemas o mom iskustvu sa gumama, zato se ti toga nemoj doticati.
Izmedju ostalog tema je o ISKUSTVU sa zimskim gumama a ne o "certifikatima i standardima".

Nije za to napravljen ali nije ni nesiguran jer kao takav ne bi bio ni pravljen naprotiv bio bi zabranjen ;) Iako nije napravljen za to, izdrzi te torture. A ovaj neizivljeni vozac predje dnevno (svaki dan) 150 pa cak i 200+ km za sta tebi treba vjerovatno par dana ;)
Svaka stvar ima svog kupca i svaki kupac ima razlicite zahtjeve, taj protekt je napravljen kao guma za nezahtjevnog vozaca koji treba da pregura zimu. Nije HP guma zato nije ni skup.
Ne zelim da te uvrijedim ni u kom slucaju. A o tebi pojma nemam nepoznajem te a pogotovo ne o tvojim iskustvima.
To sto si boldirao sam napisao onako opcenito jer ljudi kod nas kude ono sto nisu probali. Obzirom da te ne poznajem nisam i ne zalim da raspravljam na licnom nivou sa tobom, vec pisem samo misljenje i iskustvo u vezi teme

P.S Upravo sam sebe podsjetih sto sam prestao da se upustam u rasprave na ovom forumu, pa druze koliko mozes imat iskustva sa zimskim gumama vozio si samo jednu zimu. Zivio ti meni ali mlad si da se upustam u rasprave sa tobom ;)
 
Član
Ranije je scanner govorio ako se sjecam da raja,tj.drifteri i vozaci utrka voze na protektu,a sto se tice zimskih guma nista nikada necu uzeti osim protekta ;) ;)
Vrlo mekana guma koja po snijegu lijep i ide ekstra,prosle zime po onom najgorem vremenu sam jedini vozio bez lanaca,nije da se hvalim ali tako je :D
 
Super Moderator
Kad su kod mene jedne godine mogle biti protekt na X5 i odlicno sluzile zasto ne bi mogle i na normalno auto!
 
Član
Kupljene 16-ke protekt Phenix koje su plaćane po 80 KM. Svi hvale ovaj protekt tako da sam se odlučio za njeg. Čuo sam iz više različitih izvora istu priču koja potvrđuje kvalitet.
 
Član
elmo je napisao(la):
Kupljene 16-ke protekt Phenix koje su plaćane po 80 KM. Svi hvale ovaj protekt tako da sam se odlučio za njeg. Čuo sam iz više različitih izvora istu priču koja potvrđuje kvalitet.

Najbolja guma na kojoj sam se ikad vozio.
Svi ostaju, a mi BMW-om uzbrdo probijamo prtinu.:123:
 
Član
Vozio polo gti 1.6 16v na protekt gumama jednu zimsku sezonu i pola ljetne, isao par puta na duze relacije, nikakvih problema.

Nedavno stavio na firmin caddy dvije gume prednje Tigar, takodjer ogromna razlika u voznji (naspram starih guma), tako da vjerujem da zimi nece biti nikakvih problema ni sa njima.
 
meni se FULDA pokazala kao najbolja zimska,tako da sljedece zime sigurno cu traziti opet nove fuldine...ne bih se zamarao potragom za drugima,cupale su me iz svakakvih snjeznih nanosa i slicnog i vjerujem u njih :icon_smile: a i samo drzanje na mokroj cesti kao i snijegu je extra :123:
 
Top