Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
raymo je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Hankook iCept EVO, veoma dobra guma
A sto se tice toga gdje bolje gume idu naprijed il nazad..ne znam sta da kazem bolje da su sve 4 nove. Kod mene su nazad bile losije gume pa kad karavana zabaci u jakoj krivini na vecoj brzini ne ispravi ga ni ESP ni Stig
Ja zimi stavim naprijed bolje s tim da zimi se vozi po ogranicenjima i imam brda a ljeti nazad bolje jer je nazad lakse auto nego naprijed i vaznije je da su bolje gume nazad jer uvjek je opterecen vise naprijed zbog motora.
Guma glavu cuva sve do 14-ke je dobra save preko jednostavno nije to to.;)
Ova tema malo uranila ove godine:icon_biggrin:
dobra je i sava 15ka :cool:
 
Član
kornjas je napisao(la):
dobra je i sava 15ka :cool:

Penzionerima, DA.

Ljudi, nebitno je na kojim gumama vozite, bitno je kakav je vaš stil vožnje na tim gumama i šta očekujete od njih.
Mom starom je Tigar fantastična guma jer ne vozi kao ja, a Tigar i Sava su smeće najobičnije. Tigar je dobar samo u snijegu, na suvom onako, ali čitave zime su ceste vlažne, a on tu kurcu ne valja.

Znači, ako pitaš kakva je guma, odma' reci šta ti očekuješ od nje, da pregura zimu sa penzija vožnjom ili da voziš na ivici?
 
Član
A jel zimi treba da se vozi kao da je reli u pitanju ili ko sto kazes na ivici, isto da ste svi Gronholm Makinen i ostali :icon_question:
 
Član
vladica85 je napisao(la):
A jel zimi treba da se vozi kao da je reli u pitanju ili ko sto kazes na ivici, isto da ste svi Gronholm Makinen i ostali :icon_question:

Pa kad ćeš se relija igrati nego zimi:icon_question:
 
Član
Reli figurativno upotrbljena fraza za brzu voznju i divljanje,koja nije primjerena po zimskim uslovima na saobracajnicama :D
Zato kazem,kad bi svi normalno i penzionerski vozili zimi sasvim dovoljan bi bio i tigar,sava i te niskobudzetne gume.
 
Član
vladica85 je napisao(la):
kad bi svi normalno i penzionerski vozili

Da nastavim...

vjerovatno se nikad ne bi dogodila ni jedna nezgoda i broj povrijeđenih i poginulih bi se smanjio za 99%.;)

Ali... nismo svi isti i jebaji ga.
Kad je snijeg i na raskrsnici, preglednoj krivini i slično, nema nikoga, kako odoliti i ne zabaciti malo zadnji kraj i igrati se? Ja ne mogu, ko može, svaka čast!:123:
 
Član
Sve gume su tu za normlane voznje. A vi ste svoja bjesna auta i brzinu trebali pokazat na SR u Mostaru, a niste. Sad u petu i lagano 80 po cesti.
 
Član
Franki je napisao(la):
Sve gume su tu za normlane voznje. A vi ste svoja bjesna auta i brzinu trebali pokazat na SR u Mostaru, a niste. Sad u petu i lagano 80 po cesti.

Daj ne lupaj. Prvo i osnovno, nekima vožnja na SR ne predstavlja ni izazov ni satisfakciju. Na SR i ostale manifestacije tog tipa idem isključivo zbog druženja.
SR nije uživancija u vožnji, već najobičnije ispucavanje par brzina i kočenje.

"Normalni" vozači, opustite se i ne glumite svi neku savjest i slične gluposti, tipa ovog da se dođe na SR.

Za divljanje i brzu vožnju ima dionica koje su prazne i koje služe za to, ne boj se da ćeš na mene i moje kolege naletiti i da ćemo bilo koga ugroziti.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Mom starom je Tigar fantastična guma jer ne vozi kao ja, a Tigar i Sava su smeće najobičnije. Tigar je dobar samo u snijegu, na suvom onako, ali čitave zime su ceste vlažne, a on tu kurcu ne valja.

Bogami Tigar kurcu nevalja ni na snjegu, ne znam kako tvom starom valjaju. Moj stari ih ima na kombiju od firme, čim snjeg, čovjek popizdi, ne može da makne.
 
Član
mara- je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Mom starom je Tigar fantastična guma jer ne vozi kao ja, a Tigar i Sava su smeće najobičnije. Tigar je dobar samo u snijegu, na suvom onako, ali čitave zime su ceste vlažne, a on tu kurcu ne valja.

Bogami Tigar kurcu nevalja ni na snjegu, ne znam kako tvom starom valjaju. Moj stari ih ima na kombiju od firme, čim snjeg, čovjek popizdi, ne može da makne.

zavisi koliko su stare. ko sto oggy rece, tigar je dobar na snijegu (pod uslovom da nisu stare 3-4 god), al su zato po kisi da bog sacuva. moras voziti lagano ko po ledu, bez ikakve nagle reakcije. dok je sava mozda malo bolja od tigra
 
Član
Sava S3 ;) Kupio 4 komada novih, 205-55-16 i vozio 4 zime na Leonu. Bio sam prezadovoljan, vozio po ledu, snijegu, najgorim mogućim vremenskim uslovima i uvijek su bile 1 liga. Šteta što se više ne proizvode, kupio bi opet. Sad ima nova verzija tih guma pod drugim imenom, al nisam imao prilike da ih testiram.
 
Član
mara- je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Mom starom je Tigar fantastična guma jer ne vozi kao ja, a Tigar i Sava su smeće najobičnije. Tigar je dobar samo u snijegu, na suvom onako, ali čitave zime su ceste vlažne, a on tu kurcu ne valja.

Bogami Tigar kurcu nevalja ni na snjegu, ne znam kako tvom starom valjaju. Moj stari ih ima na kombiju od firme, čim snjeg, čovjek popizdi, ne može da makne.

Ja sam ih kupio nove 2010. čim je pao snijeg i izašao sam svuda, prtinu pravio po komšiluku, nije mi se dao čistiti snijeg. Znači, dok je samo snijeg i dok je guma nova, izvlače dobro, a vremenom postaju da nisu ni za k....
 
Član
I ja bi trebao uzeti za fabiju neke 14 mislim da je 185/60, neznam jel neko uzimao slično šta bi bilo najpametnije? kaoje se cijene vrte za ovu gumu? ako je neko gledao....kupovao..
 
Član
aServis je napisao(la):
I ja bi trebao uzeti za fabiju neke 14 mislim da je 185/60, neznam jel neko uzimao slično šta bi bilo najpametnije? kaoje se cijene vrte za ovu gumu? ako je neko gledao....kupovao..

prosle sezone uzeo gy ultragrip, 185/60/14, 120tak km po komadu

tigar, sava oko 80-90 bile , mislim....

prije imao klebera, al sa obzirom da se svuda zavlaci, a ne vozi se bas po ogranicenjima ako je kisa, snijeg.. vozilo se i na -29C, te uzmem za sezone gy, mene su extra slusale, valjda ce i kolegu funky-a sada :icon_smile:

a fobija se vise vozala zimi nego ljeti, kisa, grad, snijeg samo :123: dobro nije pocela truhnut :D

5aa5n3sjhrcftem8r14.jpg
 
Top