Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

RE: Honda Civic ED7

Konto sam da si nacuo negdje da mi to jebe glavu zadnjih par dana :)

ma ne pitaj me nista, eno mi auto u Zivinicama stoji, majstor ganja komplet novu da kupi, a zasad ju niko nema na prodaju :/
 
Član
RE: Honda Civic ED7

trizex je napisao(la):
jebo te vise ta instalacija, k'o da ozicavas svemirski brod a ne auto, napravio bi je dosad zicu po zicu da sam na tvom mjestu.....dje je sad zapelo

Haha :D bas erole i to sve zbog jedne sijalice...
 
Član
RE: Honda Civic ED7

pa sta to ne valja ovoj, sta ne radi kako treba? jebo te elektrika, pogotovo kod nas u starijim autima, nema nikakve filozofije niti cega, maltene sve su "direktne" zice da kazem, samo treba znati gdje koja ide...
 
RE: Honda Civic ED7

Aj ne serte obojica, tebe papak (Dane) strah jednu zicu precvikat "necu da brikujem, to nije cool vise" :p

Triza, kenjas ba za falcaru, ako ovo nije fora ***** ga onda ja, polirano jes lijepo i evergreen je, nikad nece zastarit, al meni je ipak fol nesto novo i nevidjeno :)

Sto se tice instalacije, ja tu sad ne mogu nista, auto je Zivnicama, raskupusano, cekam da dodje nova instalacija il da proba sklopit staru pa jednom kad naleti nova mijenjat je. Dokurcilo mi je vise neke dijelove mijenjat po dvajs puta :/

edit: a sta ne valja, ne rade zmigavci, odnosno nema dzeka od "4 zmigavca" iz isntalacije koji se moze ustekat u "dugme" na tabli. ECU ima samodijagnosticiranje i javalj gresku, odnosno kvar koji uopce ne postoji. Ima tu jebade
 
Član
RE: Honda Civic ED7

ma nemas ti pojma :p

a de vise reci u cem je problem, sta te sad zajebava s ovom? i ne zezam se, jebo te instalacija, pola sam je nanovo pravio kad bi mi bilo mrsko zajebavati se sa jackovima, traziti odgovarajuce spojeve i slicno....
 
RE: Honda Civic ED7

Pa ***** ga sto ne rece da si i za elektroniku master, dovezo bi auto kod tebe.

Napisao sam sta je problem u proslom postu, read :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

u jebo te zmigavci, co'jk bi rekao da imas CANBUS u autu pa ne mozes prepravljati, brikati instalaciju, kakvo samodijagnosticiranje, cega? motorna i ostala instalacija su ti odvojene, sem par dodirnih tacaka tipa napajanja ECUa, senzora temperatura i slicnoga, bar su bile na svakom autu s kojim sam imao dodira sem na ponekom BMWu.....
 
RE: Honda Civic ED7

Ne znam za druga auta, al Honda ima na ECU-u lampicu koja otkacava crvenim svjetlom, na osnovu nabrojanih otkucaja odgonetnes dje kvar, to ono kad se pojavi check engine. Meni trenutno otkucava da neki senzor jebeni nije dobar, a sve u redu.

Kao sto rekoh, krivo mi sad sto nisam ranije znao da znas i oko toga ceprkat.

Pa sta savjetujes brate, da trazim novu il da vracam staru, onu prvu koju sam ubacio na kojoj fale dvije zice (izrezo jer mi falilo za sirene :D ) i na kojoj treba provest dodatnu struju za obrtomjer (jer sam prije nekad napravio spoj i jebo obr i temperaturu) ovo bas nisam pametan sad.
 
Član
RE: Honda Civic ED7

pa ako mislis sve to drkati opet samo radi zmigavaca, nema potrebe :) zmigavci se daju rijesiti zacas, a sto se tog checka tice, uporediti instalacije, vidjeti u cemu je razlika, moguce da nova ima neku zicu "viska" koja je ostala otpojena, i da zbog toga prijavljuje gresku, samo treba malo truda i malo poznavanja tematike da skontas u cemu je problem.....
 
RE: Honda Civic ED7

Boga mi znas ti sto vragova, da, ima ne jedna, nego nekoliko zica "viska".

Vidjet cu ***** ga sutra sa ovim da dodjem po auto ovih dana, nmg vjerovat da ovaj ne zna rijesit zmige, bas mi cudno, jer momak stvarno poznaje Honde, eh sad jedino ako... znas vec.
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Davno ti ja rekoh za instalaciju na FB,kontaktiraj Trizu pa vidi sa njim da ti to rijesi a ti niss :)
 
RE: Honda Civic ED7

Ti mi reko za Trizu da mi sajbu sredi, ne instalaciju. Kako god, valja ovog djecka uposlit za sve u vezi auta, zna ***** ga ja sto k :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

reko sam ti i za instalaciju jos dok ti je ona bila prije ovog mjenjanja,a i rekao sam ti sve oko auta zna bakcati bar sam tako prokuzio po njegovim postovima ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

;)

@erol ma to je toliko bezveze za rijesiti, ako se ne moze "upotrijebiti" tvoja instalacija, tj. komplikacija ispratiti je, dijagnosticirati, izvaditi onda relej za zmigavce i dovesti tih par zica koje mu trebaju direktno na njega i problem rijesen :) meni vise djeluje da tom nije u interesu da ti to rijesi, tj. mrsko mu se zajebavati s pravljenjem necega, lakse reci zamijeni :)
 
RE: Honda Civic ED7

Neam pojma, reko mu danas da do cetvrtka ostavi auto i ako nista na naleti da sklapa staru instalaciju jer mi od petka treba auto, kaze mi da je ovo sto se nalazi u auto tolko lose da nije ni za vozanja ni za radova, on ce meni sastavit sve, al ne garantira nista, ako dodje do spoja il ne do bog paljevina da to ne ide na nj obraz :/

***** ga, valja postat sam svoj majstor, ovo je bas sranje kad ne znas.
 
Top