Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

RE: Honda Civic ED7

Klipi, pricat cemo jos o tome, mada sam isfuro te fele vec, hocu nesto novo :D

@Darko: Pali druze, al ja ne vozio ono ni dva kilometra, danas upalio da izadjem iz garaze, ok sve, upalim svjetla crknu obrtomjer :D ugasim svjetla i dalje crknut, upalim svjetla opet vinu se kazaljka od temeprature do kraja skale, ugasim svjetla spade kazaljka, ugasim auto, upalim svjetla cujem neki zvuk dole kod kutije sa osiguracima, ono je tempirana bomba :D samo gledam kad ce planut nesto. Cim registrujem auto, zvat cu Adela da mi to sredi i usput i sajbu odemo u Zupanju promijenit ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
Klipi, pricat cemo jos o tome, mada sam isfuro te fele vec, hocu nesto novo :D

@Darko: Pali druze, al ja ne vozio ono ni dva kilometra, danas upalio da izadjem iz garaze, ok sve, upalim svjetla crknu obrtomjer :D ugasim svjetla i dalje crknut, upalim svjetla opet vinu se kazaljka od temeprature do kraja skale, ugasim svjetla spade kazaljka, ugasim auto, upalim svjetla cujem neki zvuk dole kod kutije sa osiguracima, ono je tempirana bomba :D samo gledam kad ce planut nesto. Cim registrujem auto, zvat cu Adela da mi to sredi i usput i sajbu odemo u Zupanju promijenit ;)


Pa ti rece da neces da prepravim kablove na rucicama posto ti je tu instalacija od novog tipa i ne salje kroz iste kontakte "podatke" do sata i normalno da nece raditi ni svjetla ni zmigavci ni ostalo :) a rece da ces uzimati rucice od novog tipa kao i sat pa tako da smo ostali na tome da necemo sjeci nista , ali samo istekaj kablove sa rucica i gas ;) nista nece pistati
 
Član
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
Klipi, pricat cemo jos o tome, mada sam isfuro te fele vec, hocu nesto novo :D

@Darko: Pali druze, al ja ne vozio ono ni dva kilometra, danas upalio da izadjem iz garaze, ok sve, upalim svjetla crknu obrtomjer :D ugasim svjetla i dalje crknut, upalim svjetla opet vinu se kazaljka od temeprature do kraja skale, ugasim svjetla spade kazaljka, ugasim auto, upalim svjetla cujem neki zvuk dole kod kutije sa osiguracima, ono je tempirana bomba :D samo gledam kad ce planut nesto. Cim registrujem auto, zvat cu Adela da mi to sredi i usput i sajbu odemo u Zupanju promijenit ;)

ne valja ti masa
 
RE: Honda Civic ED7

Moguce za masu, jer ima jedna koja nije spojena uopce, no svejedno kako rece Darko instalacije je od novg tipa, cajger i polugice za zmigavce i brisace su od stare tipe, moze se prepravit, al necu, jer ima cajger od novog tipa, samo fali dio instalacije i polugice, koje doticni Adel ima.

Nego Triza, za sajbu, necu stic sredit sve do onog roka, kad ides za BG jel, tako da hvala tebi svakako, ko da jesi :cool:
 
Član
RE: Honda Civic ED7

ma no frks, odo ja za vikend sad.....nego, nisam znao da ste nesto prepravljali tu, al' obicno kad tako stvari krenu da "budalesaju" iz cista mira, pogotovo na starijim autima, 99.99 posto slucajeva je slaba masa negdje, a struja si "trazi" sto "laksi" put :)
 
RE: Honda Civic ED7

Dje ti nauci baratat sa strujom ocat, znam da si smrdljivi gimnazijalac ko sto sam i sam :icon_biggrin:
 
Član
RE: Honda Civic ED7

ko hoce, nadje nacina, ko nece, nadje izgovor :) na isti nacin kako sam naucio i oko mehanike, tapaciranja stvari, itd. itd......bilo mi dosadno :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
Klipi, pricat cemo jos o tome, mada sam isfuro te fele vec, hocu nesto novo :D

@Darko: Pali druze, al ja ne vozio ono ni dva kilometra, danas upalio da izadjem iz garaze, ok sve, upalim svjetla crknu obrtomjer :D ugasim svjetla i dalje crknut, upalim svjetla opet vinu se kazaljka od temeprature do kraja skale, ugasim svjetla spade kazaljka, ugasim auto, upalim svjetla cujem neki zvuk dole kod kutije sa osiguracima, ono je tempirana bomba :D samo gledam kad ce planut nesto. Cim registrujem auto, zvat cu Adela da mi to sredi i usput i sajbu odemo u Zupanju promijenit ;)
obavezno pregledaj masu na instrument tabli imas na 2-3 mjesta pazi ako jedna fali nece ti nista raditi kako treba ne mijesaj instalacije od 88-i 91 uvijek ces imati probleme nije isto ako mozes radije kupi sve u kompletu i mora da radi kao sat :)
 
RE: Honda Civic ED7

Ma ima Adel kompletnu u crx-u, pa ce se valjda moc sredit da valja. Onaj iz Rijeke Hondas, Vedran Hitt, znas ga garant reko mi da ima komplet instalaciju i sat, ajde reko salji, platim mu 500 kn i nije mi poslo dio sto ide od sata do kutije sa osiguracima (kao to ide sa tablom, daaj ba) , nisam to ni skonto do neki dan kad smo krenuli postekavat, javim mu tako, al sad mi ni ne odgovara, jbg, nasamario me jednom, nece drugi put ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Ima dve mase koje nisu "konstantno" spojene dok smo radili to samo dok sam probavao dali ce da radi posto smo ganjali da napravimo obrtomjer koji nije radio odavno kao sto sam napisao nisam prepravljao ST na NT posto rece da ce nabaviti taj dio od nove instalacije pa bzv da strickamo i izolujemo kada ne moramo ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Ma kakva masa, jednostavno velika razlika u novog i starog tipa, kompletno auto promjenjeno,i ja sam samo tako "usteko" novi sat na staru instalaciju, pasu konektori al lampice rade pobrkano...i jos kompletno drugaciji farovi, kako ocekujes da to sljaka... kupis fino ovako pun gepek djelova da bi zamjenio jednu plastiku i eto :p




Uploaded with ImageShack.us
 
RE: Honda Civic ED7

Aaa vidi ga jes lijepi, jes ljepsi cluster od novog, nema sta :)

Danas sam spojio jednu masu i manje je zbrke bilo, al i dalje kenja, no kao sto rekoh necu nista da diram dok ne odem do Adela, samo me prpa vozit auto tako, jbg, mozda sili pitanje, al sta vi mislite ba, jel moguce da dodje do sranja tokom voznje, jbg dosad sam samo ulazio i izlazio iz garaze i dobro je sve, no ipak 5 m i 80 km voznje nije isto :icon_question:
 
Član
RE: Honda Civic ED7

I ti govoris isfuran carbon? Ma sta je isfuran, vidis covjece kako izgleda sad kada si uradio! ovo je vrh! Svaka cast! ;)

Ovo ce da bude definitivno najljepsi civic (4 gen) u bosanaca! :cool:
 
Član
RE: Honda Civic ED7

i meni se svidja!
inace sta je s ostatkom auta, dokle si? za felge jesi skontao sta?
 
Top