Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Član
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
Vec sam nalio ovo ulje, danas bas radio izmjenu, sad ste me isprepadali pravo, zapravo ti Zela :S

Pa to je to znaci, ulje jebe...Zato sam na bescarinskoj pustio gas i kocio da prodjes, plavkast dim iz auspuha je izlazio kad si me obiso ! Inace, ne vjerujem da bi me proso da sam izvuko i trecu do kraja ! :p
 
RE: Honda Civic ED7

zovite_sivac je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Vec sam nalio ovo ulje, danas bas radio izmjenu, sad ste me isprepadali pravo, zapravo ti Zela :S

Pa to je to znaci, ulje je*e...Zato sam na bescarinskoj pustio gas i kocio da prodjes, plavkast dim iz auspuha je izlazio kad si me obiso ! Inace, ne vjerujem da bi me proso da sam izvuko i trecu do kraja ! :p

Vidi ovog padobranca, hos u pare momak? :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
zovite_sivac je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Vec sam nalio ovo ulje, danas bas radio izmjenu, sad ste me isprepadali pravo, zapravo ti Zela :S

Pa to je to znaci, ulje je*e...Zato sam na bescarinskoj pustio gas i kocio da prodjes, plavkast dim iz auspuha je izlazio kad si me obiso ! Inace, ne vjerujem da bi me proso da sam izvuko i trecu do kraja ! :p

Vidi ovog padobranca, hos u pare momak? :D

Hjoj majko mila ! Primio se ko saucesce :lol:

apapak.jpg
 
RE: Honda Civic ED7

Haha, saucesce, Vukasin i njegove izjave :)

Jbg, kad je Japanka u pitanju, primam se na sve, vec su me prije prcali za taj maafakin plavi dim.

Bjezis mi sa teme, hocemo, ti i ja, pista, po 50 km, ono ovo ... :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
Haha, saucesce, Vukasin i njegove izjave :)

Jbg, kad je Japanka u pitanju, primam se na sve, vec su me prije prcali za taj maafakin plavi dim.

Bjezis mi sa teme, hocemo, ti i ja, pista, po 50 km, ono ovo ... :D

Ti, ja, pista i moj castan (minimalan) poraz od jaceg hondasa, ciao djaci ! Cim se osusi probat cemo, ali bez para, ne zelim bacit 50 KM :)
 
RE: Honda Civic ED7

A vidim lozis se, pa reko da te spušćam dole :D

Zezam se, haj na proljece abd, probat cemo ovako kad sam full sa interijerom i svim da vidim kako stojimo prije nego opet ocupam Hondu i pocnem sa "dijetom" koju planiram prije pocetka sezone ;) i ako je Miso dobar u svemu kako kazes, onda mora da se zna i oko poliestera igrat, pa ce mi trebat njegov skill :)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Brzi jesi, to stoji, al brate mili nisi tolko brzi pa da mozes tako nesto izjavit, cuj da me spusti...gdje's me spustit kad si i sam vidio da Hondica drzi :p

Dobar MiŠo, zavisi sta hoces. Samo da ne bude nesto da se dugo radi, i tek da znas, naplatit ce ti, doduse minimalno :lol:
 
Član
RE: Honda Civic ED7

ZELA GTI je napisao(la):
:icon_eek:

Mobilova sintetika košta 23 km (za tdi motore vw grupacije), Totalova 15 km.

Ti se šališ da to netko kupuje?

Ja i jos mnogo ljudi.

Castrol sintetiku mogu dobiti za 19-20 KM ali sam ipak uzeo modricu, pored preporuka i garancija sam se i sam uvjerio da valja i od tad ne sipam drugo iako jeste 25 KM.
 
RE: Honda Civic ED7

Za Castrol znam da se ljudi zale da naveliko ofarba motor u crno iznutra, opet neki kazu da je to dobro jer znaci da deterzenti u ulju rade svoje poso, a neki to vide ko manu i da je od svih najvise na meti kao fejk ulje kod nas.

Ne znam jbg, ovaj MobilS koji sipam je polusintetika, motor ga trosi minimalno (oko 2 dcl na 1000km), grubo radi na leru, ventili zvekecu, no ne znam da li bi to pripiso ulju ili neustimanim ventilima, zamajac je takodje olaksan, pa je i ler malo nestabilan zbog toga.

@Sivac: Zezam se ba liČe :)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Nema ništa loše u tome što masti. Svako ulje ima različita svojstva ispiranja...
 
Član
RE: Honda Civic ED7

menjic je napisao(la):
Ne moze bilo koje Esmire, samo "Eco PLUS" ono valja koliko ja znam ostala su onako. Malo jest poskupo ali valja vjeruj.

Zlatna boca pise Eco PLUS, i kosta oko 25 KM po litru.

ovo sam ja sipao PRESTIGE HLD 10 V 40

http://img684.imageshack.us/i/dsc09450p.jpg/

http://img573.imageshack.us/i/dsc09451.jpg/
 
RE: Honda Civic ED7

ZELA GTI je napisao(la):
Nema ništa loše u tome što masti. Svako ulje ima različita svojstva ispiranja...

Jest, al na Castrol se ljudi najvise zale, kazu da zna pocrnit nakon samo 200 km od izmjene, a onaj momak sa iVT Civicom iz Sarajeva (nick mu je svugdje EF9) nabavlja iz USA Castrol 5w30, izadje ga nesto bezobrazno jefitno jer ima nacin da ne placa shipping i njegov originalni Castrol ne pocrni tako rano, tek na 6-7-8 tkm.

Uglavnom sto se mene tice, ja mijenjam ulje na 5-6 000 tkm ,tako da vjerujem da nemam brige kad je ulje u pitanju, sto neko rece bolje je dva puta zamijeniti ovo od 15km/l nego neko skupo od 30km/l jednom u jednom intervalu : )
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Ista stvar bila i kod mene sa Castrolom 10w40 i posle toga predjem na Mobil1 i vise se nije javljalo.
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Opet ponavljam to ne mora ništa značiti. Ako je ulje crno ne mora značiti da je izgubilo svoja svojstva. Kada izgubi svojstva javljaju se drugi problemi među kojima je povećana potrošnja ulja. Također se tu postavlja pitanje stalnog mijenjanja vrste ulje. Svako ima određena svojstva ispiranja motora. Bla, bla...I ja sam čuo da je Castrol kod nas sumnjive kvalitete. Možda upravo zbog ovakvih iskustava ljudi koji ne znaju o čemu se radi!
 
Top