Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

RE: Honda Civic ED7

Sta ti slusas Edu Maajku i Frenkija jbt, davnop isfurane likove :p

Pokoja rapcina se tu ti tamo nadje, ipak sam oko 10 godina sluso tu mjuzu, metal manje vise, u biti ima svega, od soundtrack-ova iz Q. Tarantinovih filmova preko Queena, Stonsa, Zeppelina do Satrianija i N. Cave-a, slusam sve osim narodnjaka znaci :)

Nego ba, jebo tebe i tvoj ukus, cojek slusa Frenkija i ima meni pravo prigovarat, ccc :D

A zvucnici su bili 80 km plus 10 dostava ;)

I evo da i utiske iznesem, zadovoljan sam, nemaju neku snagu da kazes uuf, bas se osjeti,al ipak to nije to,sto ne mozes ni ocekivat od 10 cm zvucnika sa malim magneticem. Ono najvaznije je da je zvuk cist i da nema pucanja i krcenja.

Uglavnom zdaovoljan sam i opet bi ih kupio ;)
 

IGY

Član
RE: Honda Civic ED7

ccuj samo dva u vratima
pa i ja imam samo dva u vratima i woofer u gepeku pa se fino cuje :)
 
RE: Honda Civic ED7

Hajte ,hajte malo manje sa off-om, uredu je da se sjebajemo malo,al necemo sad o muzici u garazi mi :)

Evo novi utisci, jos sam vise zadovoljan, bas fino sviraju, za moja mjerila i moj standard ( koji je nizak jer do prije mjesec dana nisam imao muzike u autu nikako :D) ovo je jebenica :)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Ima i jeftinijih a dobrih ulja:icon_biggrin:

Jel tebi preporučena čista sintetika?
 
RE: Honda Civic ED7

Jok, ovo ulje je preporuka momka kod kojeg je bio ovaj dohc, a cojek je mehanicar, radi sa Hondama samo i kod njega je bio zadnjih 50-60tkm, on je tocio Mobil i reko da se drzim ovog brenda i ove viskoznosti kad je vec motor navikao :)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Cuj navikao mu motor, mora da jede ulje pa navikao vec na to ?

Ja ti rekoh da sam sipao mobil dok nisam probao modricu ali dobro svako sebi bira.

Ona prica da rjedje ide u nove a gusce u starije motore nema potrebe da se prica, jer cu ti upravo preporuciti rjedje :)

Modrica Eco Plus 5w30 (a ovaj plus je bitan, jer ima i samo ECO sto nije isto, plus je novije ulje sa certifikatima i naravno skuplje malo)

Normalno ako ti je ispravan motor, ljudi naspu rijetko u neispravan pa ne valja. A sad sta je ispravan i na sta je navikao i da li se motor moze prilagoditi bas odredjenom ulju stvarno ne znam.

Ja koliko znam gradacije ulja normalno namjenjene razlicitim motorima ali ne razlicitim po godistima, nego vrstama i tolerancijama i namjenama i ..... a mislim da u imalo sportskiji japanski motor treba ful sinteticko sto rijedje ulje ali ajde to je samo moje misljenje, mozda se Zela ne slozi ipak :D
 
RE: Honda Civic ED7

Ne znam sta bi reko na ovu temu, nisam kompetentan, znam samo da mi je Esma cak jednom rekao da mu ovo djeluje prerijetko i sto ne sipam 15w40. Sto se tice trosi li ili ne trosi ulje, pa trosi oko litru na nekih 5-6 000 km, cime sam ja jako zadovoljan, nakon onog d16a6 koji je trosio litru na 10 dana (400-500km), eh to je bilo strasno.

Uglavnom ovo ulje zasad sljaka, ja ne mijenjo nista, ne popravljaj ako nije pokvareno :)

Nema veze sa mojom temom,al Seatu od stare neki dan puko remen,havaraija u pm,preko milje, pa sam i ja reko svom majstoru da ga malo pregleda, bome, moze kaze jos desetak hiljada,al je vrijeme, znaci valja i tu iskesirat 120 samo na remen i spaner,a ako cu i vodenu, onda bolje da preracunavam koliko ce me izac :/
 
Član
RE: Honda Civic ED7

U 16v motore, pogotovo motore koji se često vrte preko 6500 rpm je preporučena čista sintetika. Naravno, kada auto prođe dosta kilometara, stvore se zazori te je potrebno gušće ulje. Ja sam dosad sipao polusintetiku, no troši je mnogo. Misilim da se to dešava zbog velikih temperatura jer mi se auto vrti preko 7000 obrtaja. Od sljedeće zamjene probam sa 5w40;)

Sipati mineralno ulje u tvoj motor je ludost. Ni slučajno nemoj to raditi!
 
Član
RE: Honda Civic ED7

ja sam nasuo jucer modricino ulje neko nisa siguran koje je ali cini mi se da je bolje od ovih pola markiranih ulja javim vam kako se ponasa K;
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Ne moze bilo koje Esmire, samo "Eco PLUS" ono valja koliko ja znam ostala su onako. Malo jest poskupo ali valja vjeruj.

Zlatna boca pise Eco PLUS, i kosta oko 25 KM po litru.
 
Član
RE: Honda Civic ED7

:icon_eek:

Mobilova sintetika košta 23 km (za tdi motore vw grupacije), Totalova 15 km.

Ti se šališ da to netko kupuje?
 
RE: Honda Civic ED7

Vec sam nalio ovo ulje, danas bas radio izmjenu, sad ste me isprepadali pravo, zapravo ti Zela :S
 
Top