Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Član
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
Uh brato moj, iskreno meni ovdje nisu samo pare problme, nego ne znam ni gdje bi trazio ovako nesto :S Haj coiloveri su standard, to se moze svugdje nac, al neki hebacki LCA poput ovog gore i ovaj koliko vidim nanovo izradjeni ili namontirani most, pa oklem ja da to izvucem :)

LCA sam ti nasao a za most i ne vidjoh da si napisao :D

I to ima na ebay :D :D :D

Samo kucaj lower tie bar na google.

Evo ti ga taj sa one slike :

attachment.php
 
RE: Honda Civic ED7

@ Limpi, iskreno ni meni se ovaj crx ne svidja, neko mi ga je vec spominjo, sjecam se ovih "metaka" sa strane na autu, ne volim ja to nikako, mislim ovaj tip tuninga/stylinga.

@Menja: Da,da i to je na popisu zelja, samo i ovo su velike pare , gledo sam bas neki dan po ebay-u, po 140 dolara plus shipping koliko 70 , puno , jednog dana haj, da mi je naci nacin da preko c-moda ili vm racinga kupujem na rate, odma bi vise novih dijelova svanulo na Hondi :) ovako je vrlo zajebano kad se ne radi, a auto se sredjuje ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Pa shvatam ja radim pa mi zapne svasta :)

Ali rate su samo zavaravanje, to sto si mislio dat ratu ostavi sastrane pa jos jednu pa kad skupis kupi sta ti treba i vjeruj bices zadovoljniji nikom neces bit duzan i sve ok.

A samo da te obavjestim da je Zeljo iz doboja uspjesno montirao amortizere od golfa keca na svog civica, poprica s njim ali on kaze da su isti i da sve odgovara, jedina razlika je u cijeni koja je drasticna 100 KM po komadu ovi jeftiniji :D
 
RE: Honda Civic ED7

nije stvar u cijeni, ne bi ja mogo podnijet cinjenicu da se vozam na vw-ovim amortizerima :D jbg to je jace od mene :) a znam ,prico mi je da radi tako nesto, de vidi sa njim malo, reko mi je da hoce opruge, al de jbg malo, pohiti ga :)

drugo je haj onaj vr lip sto sam htio,a i od tog se odustalo, al mehanicki vw-ov dio ,no way :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Nemoj na to gledati tako, nego gledaj da ces slicnu ako ne istu stvar da platis vise ili manje, i taj vw ce da ima proizvodjaca a nije ga vw napravio, cinjenica sto odgovara na tvoje auto treba samo da te obraduje nista drugo :D
 
RE: Honda Civic ED7

Hvala na informaciji i savjetu, al nije dzabe "hondin" amort skuplji za 100 km od tog "vw-ovog" koji je najvjerovatnije turski il ciji vec, ove dijelove nove koje sam dosad uzeo za Hondu, iako zamjenski bar su "made in Japan" ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Pola tih stvari orginalnih hondinih, nije vidjelo japana.. a znas i ti to sam erole...
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Sve to iz jap je daleko skuplje i valjda bolje ali po prilicno tesko dobavljivo ali eto nadje se ponesto, kao neke tamo livene gusane ili kakve vec grane i tako to :) :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Prodavao sam ja gusanu granu... i svi mislili da je losija od inoxne... svi Boga za muda uhvatili.. na kraju covjek iz hrvatske dosao po granu... valjda je bila toliko losa, da je vrijedilo doci... hmmmm....
 
RE: Honda Civic ED7

Uglavnom, spona za moju Hondu je 45 km, dok je ista za Golfa cvaju 10 km, ne moze me niko uvjeriti da su iste kvalitete. Na kutiji od spone je pisalo Rack end 555 (Three Five) Sankei Industry Co.Ltd, Made and printed in Japan. Mala je zaionteresovanost za japanske dijelove kod nas da bi ih neko kopirao.
Jedino novo sto sam uzeo za Hondu,a da nije japansko nego korejsko je dihtung dekla i naravno pogadjate, ku*** nije valjo, zamijenio ga kod majstora, doso kuci, lokva ogromna ispod motora,sta je bilo, na deklu pustalo 10x vise nego sa starim, unistenim dihtungom.

Neka narod slobodno uzima VW amorte i korejske,turske il cije vec dijelove, ja cu se drzat ovih japanskih, mozda grijesim i zapravo ispadam glup sto vjerujem da je to japansko, ok, neka sam, al ja cu nastaviti uzimat "made in Japan" dijelove. ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Aditas je napisao(la):
Prodavao sam ja gusanu granu... i svi mislili da je losija od inoxne... svi Boga za muda uhvatili.. na kraju covjek iz hrvatske dosao po granu... valjda je bila toliko losa, da je vrijedilo doci... hmmmm....

:lol::lol::lol:

Ja to tebe malo prozivam, znam da je valjala ja je htio uzeti ali tad nisi bio siguran hoces li je sebi, pa si crtao adapter pa onda si je prodavao pa sam onda ja prodao hondu :D:D:D:D

Inox je laksa zato je vise ljudi vole i uglavnom vec ravna unutra, a ta gusana je teska ko pola motora i grbava unutra i .... uglavnom zavisi za sta svakom neka druga valja.

Erole svaka tebi cast za jap dijelove i kvalitet, ali imas i made in germany i USA i kojekakvih drugih zemalja da ne kazem i boljih nego japanskih ali je stvar u cijeni, sve sto je bolji dio normalno je da ce biti skuplji. Ja samo govorim o tome da imas identicnih dijelova po kvalitetu a razlicite cijene. Ali nebitno da ti ne spamamo ovde, svako sebi bira jbg.
 
RE: Honda Civic ED7

Naravno, nisam reko za Germany i USA nista, ne serem ja protiv Svaba nista, znaju oni sta je kvalitet, al taj amort ako je pravi Njemacki vjerujem da nije nista osjetno jefitniji od pravog Japanskog, a tih par markica ako i jest nece otkupit moj osjecaj zadovoljstva da mi je svaki dio u autu made in Japan :) uh svrsavam na samo izgovaranje te recenice,slogana il sta je vec :)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Uglavnom,
auto ti je napravljeno i sastavljeno u engleskoj tako da .... o SiR dijelovima necu pricati...

Ali ako bas hoces da se vratimo na ono sto si vec ugradio u auto...
brembo i momo ---italija (orginalno jedino acura ima ugradjene... honda ne)
union filter --- malejzija
safety brand 555 --- tajland
GMB---- sjeverna amerika...
da ti ne nabrajam dalje.....
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Poslao Aditas - Danas 08:41 AM
Uglavnom,
auto ti je napravljeno i sastavljeno u engleskoj tako da .... o SiR dijelovima necu pricati...
Ali ako bas hoces da se vratimo na ono sto si vec ugradio u auto...
brembo i momo ---italija (orginalno jedino acura ima ugradjene... honda ne)
union filter --- malejzija
safety brand 555 --- tajland
GMB---- sjeverna amerika...
da ti ne nabrajam dalje.....

Aditas pa ti hoces da ga srčka strefi...ispade da mu auto nije vidilo Japan-a :icon_smile: :lol::lol:
 
Top