Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Administrator
RE: Honda Civic ED7

erol_brcak je napisao(la):
Hvala ljudi, znace mi mnogo ove pohvale ;)

Trudim se stvarno, volim ovo auto ko dijete svoje, plako bi da ga polupam il mi ga ukradu il tako nesto : )

a nisi se pohvalio da imas i dijete:D:lol::lol::lol:
sorry na OT:lol:
 
Član
RE: Honda Civic ED7

dobar, zvizdji :D :cool:

pametan coek, fele u pink i te drecave boje, da je jos imat jedan par, pa ponekad navrnes i furas drecav :cool:

a ovo za dijete, nista, nekad kada dobijes nazovi ga "honda" :lol: :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Svaka cast, super sve ispalo, a planovi nemogu biti bolji! Samo naprijed!
 
Legend
RE: Honda Civic ED7

svidja mi se do bola druze,imas onog .... otkacenog ukusa,samo naprijed,to na ovakvo auto ide bez kiks-a
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Pa ti fino curicu veceras u desnu stranu i budi uporan dok ne padne i ta strana, samo nemoj da sad naviknes taj desni na ljuljanje, ljuljaces se onda i na trci :D :D :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Grey - Blue H&R OE Sport Springs
phpThumb.php

Lowers .25 - .75 inches on average
Offers more control and balance
Only from H&R, H&R OE Sport Springs are for those who desire a slight increase in handling and control. You can expect reduced body roll and superb ride comfort with better driving convenience. OE Sport Springs provide a subtle upgrade for a fine-tuned vehicle.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Black H&R Sport Springs
H&R_Sport_Springs.jpg

Lowers 1.5 - 2.0 inches on average
Superb ride quality
H&R Sport Spring kits are our number one selling product. Enhance the look of your vehicle with a reduced fender well gap. H&R Sport Springs provide a lower center of gravity and reduce body roll for better handling. The progressive spring rate design provides superb ride quality and comfort. A lower wind resistance signature will make the vehicle more streamlined and improve gas mileage. If you are only looking to improve one part of your vehicle’s suspension, you cannot go wrong with installing sport springs. Fun to drive, H&R Sport Springs are the number one upgrade for your vehicle.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Blue H&R Super Sport Springs
phpThumb_generated_thumbnailjpg.jpg

Lowers 1.75 - 2.3 inches on average
Provides superior ride and maximum lowering
Only from H&R, H&R Super Sport Springs have all the features of Sport Springs, plus additional lowering—great for the seasoned enthusiast looking for a little more. These high tech progressive springs retain superior ride comfort. The handling of your vehicle will be improved with a lower center of gravity. H&R Super Sport Springs give your vehicle the best-looking performance stance.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Red H&R Race Springs
phpThumb.php

Lowers 1.75 - 2.5 inches on average
Designed for responsive, tight handling and great performance
H&R Race Springs are designed for high performance drivers who want the most out of their vehicles. When the need for uncompromised handling performance becomes a priority, H&R Race Springs will provide over-the-top race ready performance and appearance. They help balance vehicle weight for improved performance and control, while lowering the center of gravity. Expect a lower roll center and reduced body roll from H&R Race Springs. A camber-adjusting device like H&R ‘Triple C’ Camber Adjustment Bolts may be necessary to remove excess negative camber, ensure longer tire life, and obtain the highest level of vehicle performance.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eto ga, valjda ce pomoci nesto.

Pitaj Esmira da li su nasli jos jednu zadnju plavu ?

Da li ste vadili ili stavili ili zamijenili zadnje velike selene i pritom zabiljezili kako stoje pa vratili isto ? Ako nisi prebaci selene obavezno. Fabricki ti veliki se moraju zabiljeziti kako stoje pa vratiti isto tako, a oni sa crx-a se okrenu sami kako treba i jos su poliuretanski :)

Da nije nesto osteceno u sudaru, jel CRX stajao ravno prije nego ste skinuli ?
 
Član
RE: Honda Civic ED7

reko sam mu ja da obrati paznju na te selene balans stangle itd to je zajebano kod njiha malo ako nesto ne stima odma i ne lijeze kako treba al da se to rijesiti
 
RE: Honda Civic ED7

Zvao me je Menja danas, btw hvala jos jednom Menja ;) uglavnom probat cu sutra kad se vratim iz Osijeka to sto si mi reko, da dignem na dizalicu, pa rukom il necim cimam lijevo-desno, mozda zaista nije nalegla kako treba opruga.
Inace, velike selene nisam vadio, nego kao sto rekoh gore sve skupa znaci kompletan zadnji trap u komadu skinuo sa crx i takvog prebacio na civica, samo opruge svoje prebacio , jer su sve 4 iste,a na crx su 3 H&R plave, a jedna je crvena i razlika sem u boji je i u broju krugova, 10 na spram 12.
Balans stangu nisam stavio jos,jer na EC8 sasiji nema nosaca za nju, nema se na sta nasarafit, to cu moram naknadno odradit pa onda.

@Adi: ne znam, pretpostavka je minimalno 135,a maks 140-145. JER d16a8 u odnosu na d16a9 ima cat i lambda sondu i kao takav je fabricki zagusen,ali zato ima visu kompresiju 9:5:1 u odnosu na a9 , znam da wiki kaze da imaju istu,ali sam nasao na pouzdanim forumima ovu informaciju, tako da se smatra da je a8ica jaca od a9 kad se cat skine, uglavnom dakle neki cak pretpostavljaju da ovaj a8 bez cat ima 140 ks, to neam pojma, samo kazem sta sam procito na stranim forumima,ipak ima logike ako je razika izmedju a6 i a7 (opet jedan ima cat drugi nema) i razlika je 7 ks, dakle a8/a9 za koje se smatra da imaju 130-135 (nigdje nema tacan podatak) kad se sa a8ice skine taj prokleti cat mora imat povecanje od minimalno 7 ks. Malo sam zapetljo,al eto. Ovaj moj uz to ima jos i spustenu glavu,visokokompresione kipove, port&polish usisa i izduva, olaksan zamajac, necu nista govorit koliko je tu dobijeno, mogu samo bubat jedno 140 ks.

Toliko ;)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Balans stangu, obavezno stavi, i vidi ako ne stimaju tvoje, slobodno stavi moje opruge, a otidji fino do Esmira pa da vidis koliko vremena treba a ne ..... i on ti usput moze povarit i te nosace za balans a i nije ti daleko jebiga.
 
RE: Honda Civic ED7

heh, nije meni to problem nikakav otici, nego Esma,radi cojek pa slabo ima vremena.

Znam da moram stavit stangu, al et nikad da dodje na red ona, uvijek zaboravim jbg kad imam love, a sjetim je se kad sam svorc :D

Nego nikad da te pitam za tu crvenu oprugu sa crx-a, jel i ona H&R il je neka deseta marka.

I ove gore sto si postavio ,opis ovih H&R, koje su onda sa crx-a, ove zadnje jel,
3. Blue H&R Super Sport Springs

?
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Da te su plave. Ja koliko se sjecam na crvenoj i ne pise nista ali nisam siguran, ali je svakako malo tvrdja ne mnogo i skracena je da bi bila iste visine kao ostale.

E sad ne zelim da ti kazem stavi ove ili one kad i ne znam kakve su tvoje nit sam se vozio u tvom autu pa mi je malo tesko uporediti, tako da ces najbolje ti znati. Vozio si sa zutim, sad rizikuj 20 KM stavi ove pa uporedi :)

Ja mislim da su te plavo-crvene :D bolje ali opet to je samo moje misljenje.

Radi Esmir, znam, ali se za honde i opruge nadje vremena nekako :)
 
RE: Honda Civic ED7

Hm, haj vidjet cu, stavit cu H&R naprijed sto posto, jest da je Zeljko izrazio zelju za njima, al jbg, svoje auto je ipak na prvom mjestu, nek se niko ne naljuti :)

Tako da ako te prednje budu udobnije, nize ili sta vec definise "bolje", onda cu i zadnje zamijenit ;) Hvala Menja,nego kad ces doc po sociva, dam ti dzabe jer je na kraju dogovor sa drugom ispao da je ostatak dijelova cisto moje ;)
 
Top