Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Član
RE: Honda Civic ED7

VR6Boki je napisao(la):
Ima posebno sredstvo za pranje i podmazivanje KN-a, mislim da nije ni preskupo.

Imam ja to, operes, osusis, pospricas tim uljem i vratis nazad...

Ma ima al to je samo malo skuplji dvotaktol :lol::lol::lol:
 
RE: Honda Civic ED7

E sutra postavim slike crx-a,nisam ovih dana nista radio,kisa po cijeli dan,crx u garazi u kojoj nema svjetla i tako,nadam se sutra boljem vremenu pa krecemo sa skidanjem komplet instalacije,ventilacije,ako uspijem dok je motor jos uvijek tu i ona crijeva od dovoda goriva jer kod mene nisu originalna (ipak je kod mene nekad bio d13 fergazer :D ) , onaj klinac do razvodnika paljenja,kod druge bregaste sto se nalazi,moj nije u najboljem stanju,hladnjak (onaj sto si ti Menjicu krpio na sve strane :) ) ako naletim na jos sta,skinut cu :D

@LSD: nisam brate jer kad skinem civicovu tablu ,moram jos prebacit i instalaciju sa crx-a,moram nac gdje mi prokisnjava da i to pocepim kad je vec unutrasnjost sva ogoljena pa tek onda ubacujem crx tablu,a kao sto rekoh nista se od toga nije moglo radit dok je ove kise proklete.
 
RE: Honda Civic ED7

super prphekat kolega,svaka cast...nemoj uzimati za ozbiljno ono na onoj temi,samo malo ostrim kandze,hehe
ali super je civic,i ako moze primjedba...- skini onu kanalizacionu cijev(fi 75 cini mi se) i otidji negdje gdje prave inox-ne ili aluminijske ograde i zatrazi za komad cijevi od rukohvata(ima ih od 50-78mm precnika) vidjet ces razliku kada promjenis...ako budem ja naisao u svojoj garazi na komadic(oko 50cm znam da imam negdje precnika oko 60mm,ako nadjem javit cu ti na PM i8ostavit cu ti pa kad budes nekada bio u letu da sletis na kafu pa da ti dam)
sretno u sklapanju,nema nista ljepse nego prljati ruke i guliti kozu od nesto sto volis... :lol:
 
RE: Honda Civic ED7

Hvala Suljaga :)

Nego mozel se to cudo savijat,ja kad bi radio to,radio bi kako spada,pa uradio od TB-a do filtera sve u jednom komadu i sve promjera 75mm,znaci kao pravi CAI kad kupujes od nekog brend nejma :)
 
RE: Honda Civic ED7

mogu ti oni erole do odredjenog precnika savijati,a sve preko tog precnika se sastavlja koljenima koja se vare TIG-om(99% slucajeva) ali nije to frka uraditi,uzmes koljena i cijevi i kod kuce redas i obicnim co2 aparatom zapikujes na mjestima i odes posle kod "varioca " i on ti to izvari i posle obrusi i ispolira i bude kao savijeno iz jednog komada..
(nek te ne iritira sto pisem sa po 8 zareza u recenici i bez tacnke na kraju,to je nenaspavanost i uzbudjeno gledanje lijepih projekata ;) )
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Hladnjak je super dobar :)

Crveno sam ja krpio, crno Esmir. Ti sad ako procuri nekad uzmi neku trecu boju da se zna ko je sta radio :D

A sta to tacno pored razvodnika a pored pregaste slikaj i to ne znam na sta tacno mislis ?
 
RE: Honda Civic ED7

evo vidis sta se moze uraditi,ovako to izgleda(malo je prosto,ali ne treba ti nista vise od koljena 90 i 45 stepeni i prave cijevi)

evo i da vidis da se moze jos zesce savijati....

manji je ovo presjek nego tebi treba ali siguran sam da se moze poruciti,jer se ima uzeti i inox cijevi za oluke(80-110mm) ili dimnjake za plinske ili peci na tecno gorivo (100-160mm)samo se moras raspitati dok neskupis novca za to,ili dok ne skontas kako i sta ces(da ne ulazim u cijenu izrade za to..)

ajd laku noc ti zelim i da se sutra probudis u garazi pokraj ovakvo necega...nasao bi ti njemu mjesta da ti ne stoji dzaba u garazi.. :D

 
RE: Honda Civic ED7

hljeba i b16-ki :D

E hvala ti na ovim informacijima,sad se love nema,al mislim da znam u brckom jedno mjesto gdje se radi sa inoxom,raspitat cu se bas o cijeni i kako ,sta ;)

@Menjic: Evo ovo:



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Erole... svaki precnik veci od 60mm kosta bruku para da savijes... znaci jedno savijanje na posebnim aparatima u Hercegu, je 40KM + PDV po savijanju.... znaci savij ga 4 puta.. 160KM plus materijal, koji je za tu dimenziju mislim oko 45KM/m´ +PDV minimalno... govorim o inoxu... Sve u svemu... isplatnije ti je kupiti neki od brandiranih CAI...



nermin suljagic je napisao(la):
mogu ti oni erole do odredjenog precnika savijati,a sve preko tog precnika se sastavlja koljenima koja se vare TIG-om(99% slucajeva) ali nije to frka uraditi,uzmes koljena i cijevi i kod kuce redas i obicnim co2 aparatom zapikujes na mjestima i odes posle kod "varioca " i on ti to izvari i posle obrusi i ispolira i bude kao savijeno iz jednog komada..
(nek te ne iritira sto pisem sa po 8 zareza u recenici i bez tacnke na kraju,to je nenaspavanost i uzbudjeno gledanje lijepih projekata ;) )

mana svega ovoga sto ostanu spojevi unutrasnji koje je nemoguce ispolirati i ujednaciti.. Time stvaras kontra turbulenciju i zagusenje u protoku... pa ti prima talasne intervale koji su nejednaki...

isto to i iz dijelova, samo sto tu silikonske cijevi dodju... najbolje ti je tuljana nabaviti i gotovo... i onda imas pravu stvarku pod haubom... ;)
 
RE: Honda Civic ED7

Eh te silikonske cijevi,kao i silikonske reduktore sa recimo fi60 na fi75 i sl,imal to igdje kod nas nabavit jbt,jednom sam po citavom brckom trazio ,ama bas nigdje nije bilo,da stvar bude jos gora nikad nisu ni culi za to.
 
Član
RE: Honda Civic ED7

nema.. ali imas u hr.. i nisu skupe.. sobzirom da ti ne treba 10 kom vec jedan ili dva...

http://www.vm-racing.com/magento/index.php/usis/silikonska-crijeva.html
 
RE: Honda Civic ED7

Iskreno,ni na sta :D

Nego evo slike crx-a kao sto sam obecao ,nisu neke vala,al et, nisam konj ni jednu ufotko dok je jos bio citav,imam samo par ovih kad smo ga vec poceli cerupat

17102010664.jpg

By erol_brcak at 2010-10-21

21102010672.jpg

By erol_brcak at 2010-10-21

Da imam love ,rado bi si ostavio ovu ljepoticu za ne daj boze ,al et ,nemojmo slutit

dsc06926p.jpg

By erol_brcak at 2010-10-19
 
Top