Golf mk1 von Puki

Golf mk1 von Puki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo krenuo sam sa radovima...treba ovog benzinca staviti u pogon ;)

kupljeno je mnogo dijelova...sredjeni dovodi goriva, vakum crijeva, ac pumpa, prelivni filter, letva volana, spone i krajnice, mandzetne, krst volana, zatim je kupljen i salt-tebl, sto bi svabe kazale :D

naravno, filteri, ulje i ostale potrepstine za mog BEMZINCA :D

IMG_0981.jpg

IMG_0982.jpg

IMG_0979.jpg

IMG_0980.jpg

IMG_0983.jpg

IMG_0984.jpg


posto su ovi dijelovi bili polovni i imali 10 kila blata i masti na sebi....ciscenje i podmazivanje je bilo neizbjezno;)

IMG_0985.jpg

IMG_0988.jpg


postavljeno

IMG_0989.jpg


bice jos mnogo slika sutra ;)

a najbitnije da zaboravim....glavni distrubuter dijelova je bio Darko GT iz Brckog :cool::cool::cool:
 
Član
spakovao sa skoro citav motorni prostor, fali mi jos vakum boca i da zamijenim jedan nosac motora.....jedino me brine cudan zvuk, ne mogu da odredim da li je lezaj altenatora ili spaner zupcastog remena:icon_question:

IMG_0993.jpg

IMG_0994.jpg

IMG_0995.jpg

IMG_0996.jpg

IMG_0998.jpg

IMG_0999.jpg
 
skini klinasti remen pa upali i vidjeces je li na spaneru,a alternaror mozes rukom okrenuti i cuti,kao i vodenu pumpu
 
jao vidi motorica, uvijek su mi ove 8ventilske glave bile simpaticne, male :D

hehe, sta bi ono sto je stekalo, nije htjelo preko 3t rpm, svjecice, kablovi?
 
Član
mirsadgolf je napisao(la):
skini klinasti remen pa upali i vidjeces je li na spaneru,a alternaror mozes rukom okrenuti i cuti,kao i vodenu pumpu

tako sam i ja nesto kontao, ali opet je bolje cuti nekog iskusnijeg, hvala mirsade ;)

erol_brcak je napisao(la):
jao vidi motorica, uvijek su mi ove 8ventilske glave bile simpaticne, male :D

hehe, sta bi ono sto je stekalo, nije htjelo preko 3t rpm, svjecice, kablovi?

hehe, brate, mala glava kao da je 1,1 :lol:

i dalje steka, vjerovatno je svjecica, sutra bi Darko trebao donijeti kablove, razvodnu kapu, razvodnu ruku i svjecice....pa bi sve trebalo lijepo da radi....drugo, nasao sam semu za vakume :D
mnogo bolji rad, a paljenje...uhh :cool:
 
Zvat ce i mene garant, al necu moc, em bolestan, em imam neki prijemni (suti, ne pitaj :D) da odradim u ponedjeljak, pa mi valja strebat ova tri dana. Aj sretno, da napravite to ;)
 
Član
planirao sam ga ofarbati na proljece u mat bijelu i ako uspijem da ga odradim, koliko toliko u berg cup fazonu, doduse bez prednjeg spojlera...moje mattig 13x7 i 13x8 sa malo visim profilom guma.....ovako nesto....

51613256446850c6e254b1.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top