Golf 4 TDI velika potrosnja?

Golf 4 TDI velika potrosnja?

Član
A u temi poskupilo gorivo pola clanova foruma :D

Jedno je tretnuna potrosnja ,a drugo prosjecna.
Smart za 600kubika ne ide ispod 6l GRADSKE.
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
ajde da "lazu" potrosnju u 0.5l nego 2l :icon_eek: pa jbt ni oni sto su projektovali te motore nisu mogli potrosnju toliko da spuste :lol: puno faktora utice na potrosnju: tezina auta, velicina felgi i guma, "tezina" noge na gasu, brzina kretanja u zavisnosti od broja obrtaja i stepena prenosa itd. tako da svaka prica je zasebna... prosjecna potrosnja tdi motora bi trebala biti 7l nekome manje - nekome vise ;)

Tacno to je neka recimo normalna potrosnja, dok se na otvorenoj moze gubati bez klime laganim tempom do 80km/h i onda potrosnja ide na minimum, zbog ubitacnih komentara necu da cifre navodim, ko je probao zna hehehh
 
Član
ja ne znam sto je problem ako se kaze koja je cifra i sto svima bodu oci TDI motori... ja sipam i nema potrebe da lazem ni sebe ni vas... znaci nasuo pun otisao do BL, tamo vozio gradske 100km i vratio se, sveukupno 700 km, kuci nasuo pun cim sam dosao, prosjecna bila 5,55litara ukljucena klima u povratku i tamo po gradu... golf 5 1.9 77kw
 
Član
Svak navodi svoja iskutva inace u raznim forumskim raspravama i niko nikome ne vjeruje pa tako i u ovoj ali ja cjenim linkove na neke sajtove sa podacima i mjerenjima koja bi valjda trebala biti barem priblizno tocna i moram priznati da me iznenadjuje podatak na Carfoliu za "otprilike " to auto.

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=135509

Fuel consumption 6.8/4.4/5.2 l/100km urban/extra-urban/combined

Podatak je na strani ekipe "ultra male potrosnje" sto je je,priznajem

Medjutim s obzirom na neka moja iskustva i iskustva poznanika koje smatram iskrenijim ljudima nemogu vjerovati u tako malu potrosnju, to je pipkanje gasa,cak i tako nemogu vjerovati a razlika izmedju kombinirane i otvorene nije ni litar sto mi takodjer nije logicno.

Jedino sto meni ide u prilog na onoj drugoj raspravi o potrosnji je tvrdnja da benzinac iste snage(ovaj je nesto jaci) i recimo priblizno evo i istih godista necemo cjepidlaciti uzima do 2 litra vise od dizela
TSI 139 KS
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=150051

What fuel economy?
9.2/5.7/7.0 l/100km urban/extra-urban/combined

Benzinac, iako suvremeni turbak od 140 ks uzima samo 7 litara kombinirane,nekako mi nategnuto sve ovo sto se tice kolicine ali u razliku dizel benz sam uvjeren.
 
Član
GTI FAN: 1.9TDI Audi 85kW tank 70L ( OMW primium), ukupna pređena kilometraža 1320km, 70% otvorena vožnja, 30% grad Zagreb, pa računaj slobodno.

I vjeruj nije nikako pipkanje gasa.
 
Član
Sve zavisi od nacina voznje, kvaliteta goriva, velicine tockova, pritiska u gumama i sl. ali ovaj motor prave gradske voznje znaci guzva mic po mic 5,6 semafora moze uzeti 7l...otvorene moze pasti na malo preko 4l...ovdje dolazi do zabune kada se iskustva onih koji su iskusiili pravu gradsku voznju suoce sa onima koji gradsku voznju gledaju kao prolaz kroz 2 semafora bez guzve...moze trositi 5l kombinovane sa vrlo malo gradske i dosta otvorene a moze i 6, 7 l pa i vise ako je samo gradska voznja ;)
 
Sta uradiste covjeku sa teme :D On je samo pitao da li mu je normalna potrosnja, ali ne i da se fali sa istom :D

Lock temu dok se nisu potukli :lol:
 
darko13 je napisao(la):
Sve zavisi od nacina voznje, kvaliteta goriva, velicine tockova, pritiska u gumama i sl. ali ovaj motor prave gradske voznje znaci guzva mic po mic 5,6 semafora moze uzeti 7l...otvorene moze pasti na malo preko 4l...ovdje dolazi do zabune kada se iskustva onih koji su iskusiili pravu gradsku voznju suoce sa onima koji gradsku voznju gledaju kao prolaz kroz 2 semafora bez guzve...moze trositi 5l kombinovane sa vrlo malo gradske i dosta otvorene a moze i 6, 7 l pa i vise ako je samo gradska voznja ;)

Slazem se ;)
 
Top