Golf 4 TDI velika potrosnja?

Golf 4 TDI velika potrosnja?

Član
A prijatelju moj i ja sam ga fino pazio da vidim koliko trosi jbg nisam prelazio nikako 80 km/h i nisam mu stiskao papucicu ono do kraja laganini ubrzavanja i saltanja brzina a opet ode 8 litara kombinovane bez klime. :icon_smile:
 
Član
Druze ja imam golfa vec odavno i mogu ti reci da si recimo na gornjoj granici normalne potrosnje, za taj motor po gradu bi trebaala cifra biti blize 7l ako vec vozis lagano(moze on otvorene trositi od 4 pa do 10l sve je do tebe), sad svacije ''normalno'' i ''lagano'' se razlikuju, razlikuju se guzve i kolicina prave gradske voznje, moguce da i ti PD malo vise uzimaju od starih motora sa bosch pumpom....
 
Nije to uredna potrosnja, pusti ti one sto ne vjeruju da golf moze trositi 5l kombinovane a nisu sami ni testirali. Ja svoju tricu testirao (tdi 90ks) za 20km 157km kombinovane voznje i naravno stedljivim nacinom voznje. Tvoj Golf malo vise trosi ali ipak ne bi smio prijeci 6l kombinovane..
 
Član
rs6 je napisao(la):
saltaj ga na 2000 rpm, pa vidi potrosnju .....

Čovjek ti je je rekao, to što ti vozis 80kmh nema veze, šaltaj u veći stepen prenosa do 2000 rpm, bez naglih ubrzanja i kočenja pa onda provjeri.

Board comp laže, bar je u mene lagao, pokazivao 5,5 l prosjek a kad sračunam koliko sam nasuo i prešao oko 6,5-7,0 litara kombinovane voznje (Seat Toledo 1.9 tdi 110 ks)

Audi 1.9 tdi 130 ks mi sada troši 7-7,5 litara kombinovane,

navedeni podatci više puta provjereni,
 
Član
A mozda te zafrkaju na pumpi pa ti naspu manje nafte :icon_smile: ubuduce dobro gledaj kad ti sipaju .
 
Član
Nije tebi nesto uredu sa autom.ili gorivo koje sipas je totalno loše.Otidji na dijagnostiku.Kod mene je isto motrr samo 2003god,i nr pelazi 6.2 ciste gradske voznje.Ali sipam kvalitetno gorivo.
 
Član
Brane984 je napisao(la):
Nije tebi nesto uredu sa autom.ili gorivo koje sipas je totalno loše.Otidji na dijagnostiku.Kod mene je isto motrr samo 2003god,i nr pelazi 6.2 ciste gradske voznje.Ali sipam kvalitetno gorivo.

jarane u kakvim vi to gradovima vozite pa vam gradska potrosnja 6 litara,mislim daj ba sta lazete vise sami sebe
ajde sto lazete nas druge, ali ste vec sami sebe uvjerili u te nebuloze.ako vam po gradu trosi 6 onda na otvorenom treba 3 jbt, ili vam na otvorenom ne trosi nista, dzaba se vozite. mislim halloooo
 
Član
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
Nije tebi nesto uredu sa autom.ili gorivo koje sipas je totalno loše.Otidji na dijagnostiku.Kod mene je isto motrr samo 2003god,i nr pelazi 6.2 ciste gradske voznje.Ali sipam kvalitetno gorivo.

jarane u kakvim vi to gradovima vozite pa vam gradska potrosnja 6 litara,mislim daj ba sta lazete vise sami sebe
ajde sto lazete nas druge, ali ste vec sami sebe uvjerili u te nebuloze.ako vam po gradu trosi 6 onda na otvorenom treba 3 jbt, ili vam na otvorenom ne trosi nista, dzaba se vozite. mislim halloooo
Druze kad budes presao kilometara kao ja godisnje onda mozes reci da neko laže.Ja znam koliko moje auto potrosi,ko nevjeruje neka dodje pa se uvjeri.Ozbiljna sam osoba i na bavim se dijecijim pricama,nego sam ovde da ako mogu nekome pomognem ili dam savjet.A na otvorenom zavisi gde vozim.Za Sarajevo uzme oko 5.3,dok npr autoputa i moje voznje uzme izmedju 6.5 i 7l.Da lazem ne bi rekao da uzima 7 na autoputu.I nisam zaljubljenik kao neki ovde u jednu marku pa da druge pljujem,meni je auto prevozno sredstvo,nebitno koje marke,i da je najgora marka a pokaze se dobro ja cu je pohvaliti.:cool:
 
Član
nije gradska voznja ako u blizini ceste mozete vidjeti pokoju zgradu ;)

nemojte misliti da nekoga vrijedjam, boze sacuvaj, ali zna se sta se podrazumjeva pod gradskom voznjom. ne moze se smatrati gradskom voznjom voznja u mjestu gdje ni jednom ne stanete, osim eventualno na nekom skretanju, gdje nema semafora na vidiku. neke price su fkt pocele biti smijesne, kao sto armin rece po tome ispade da ta auta koja gradske trose po 5 litara, na otvorenom trebaju trositi 2. ko tu sad nije normalan :D :lol:
 
Član
Škoda Fabija 1.9 tdi kupljena nova već 11 godina se vrti oko istog prosjeka. Vanjske ispada oko 5,5 litara, grad oko 7,5. To je prava gradska vožnja sa zaustavljanjem u gužvama svako 200 metara (u Mostaru je nepoznat pojam zelenog vala, svaki semafor je zaseban svijet) :lol:

Tako da....;)
 
Član
stani-kreni+hladni startovi...to je sasvim normalna potrošnja. A i prilika da saznaš kako vlasnici golfova i passata tdi lažu do besvijesti...;)
 
ajde da "lazu" potrosnju u 0.5l nego 2l :icon_eek: pa jbt ni oni sto su projektovali te motore nisu mogli potrosnju toliko da spuste :lol: puno faktora utice na potrosnju: tezina auta, velicina felgi i guma, "tezina" noge na gasu, brzina kretanja u zavisnosti od broja obrtaja i stepena prenosa itd. tako da svaka prica je zasebna... prosjecna potrosnja tdi motora bi trebala biti 7l nekome manje - nekome vise ;)
 
Top