Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
evo crijeva koje je puklo na utrci.. nevjerovatno. novo, debelo protkano crijevo, predvidjeno i za temperature, je puklo kao da je unutra 50 bar a ne oko 2.3 bar :D

sutra idem po cijevi, i uradit cu manje vise sve komplet metalno, variti i savijati, tako da nece imati sta pucati.

takodjer ugradjujem i sat za tlak nitra, tako da znam kad i koliko zgrijati bocu, da ne bude kao u kvalifikaciji da imam premal tlak nitra pa da umjesto da se ubrzam ja se usporim 2 sekunde..


vidimo se u Sarajevu nadam se..




 
Član
koje si cijevi mislio stavljat crne cijevi, bakarne il od prokroma, ja mislim da bi ti najlakse bilo od bakarni cijevi i zavarit autogenim aparatom i to je to dok su ovo drugo teze i skuplje varijante
 
Početnik
sinisa je napisao(la):
koje si cijevi mislio stavljat crne cijevi, bakarne il od prokroma, ja mislim da bi ti najlakse bilo od bakarni cijevi i zavarit autogenim aparatom i to je to dok su ovo drugo teze i skuplje varijante



najobicniju cijev od auspuha. promjer 60mm dobijem za 10km - 1 metar

to su tako male duzine da tezina ne znaci nista. samo nek nije guma, i sve ce biti ok.
 
Legend
a hebem ti.. iskreno kad si se ispalio prvu trku,ocekivao sam bar 12 sec, nekako onaj blow off je bas divlje zvucao, jos kad potegnu na startu, reko ode drzavni rekord, al hbga neda ti se nikako

nekako mi golf puca od snage, al ga nesto gusi pa ne mozes da preneses na cestu, snagu koju motor ima..
realno gledajuci i nidal je imao slicno vrijeme po tvom, a koliko si ti jos stvari uradio na autu, mora ovo ici daleko ispod 13 sec ;)

sretno
 
Početnik
.nOKe je napisao(la):
a hebem ti.. iskreno kad si se ispalio prvu trku,ocekivao sam bar 12 sec, nekako onaj blow off je bas divlje zvucao, jos kad potegnu na startu, reko ode drzavni rekord, al hbga neda ti se nikako

nekako mi golf puca od snage, al ga nesto gusi pa ne mozes da preneses na cestu, snagu koju motor ima..
realno gledajuci i nidal je imao slicno vrijeme po tvom, a koliko si ti jos stvari uradio na autu, mora ovo ici daleko ispod 13 sec ;)

sretno



golf je i ovog momenta reklo bi se i duplo jaci nego je bio kod Nidala. A Nidalov je bio spreman na kraju za niskih 12, pa razmisli.
tu prvu utrku koju spominjes, to sam vec opisao u postu oko utrke, treca brzina mi je bila zagusena benzinom, jer je tlak nitra bio jako mal. prvu i drugu je isao super, ali trecu i cetvrtu ocajno, zato i losije vrijeme.

kasnije kad sam to sredio isao je strasno i trecom (protiv Honde) i vjerujem da bi imao strasno vrijeme, ali je ono puklo..

sto se tice prenosa snage na cestu tu nema nikakvih problema, proklizavanje u prvoj ako ga i ima je neprimjetno. ostale sve brzine sva snaga ide na tlo..
 
Početnik
Metalne cijevi su zavrsene, gumeno ce jedino ostati izlaz sa turbine (nemoze drugacije jer bi onda klapala cijev od haubu) i spojevi medju cijevima, kojih je takodjer sada manje. Tako da sada nebi trebalo biti valjda problema sa pucanjem.

Evo nesto slika











 
Početnik
Onda sam zavrsio i adapter (recimo nesto kao T komad) da se moze spojiti cukica za tlak nitra. Tako da se ne ponovi prica kao 07.09. na kvalifikacijama kad je boca bila dosta potrosena i tlak nitra premali, pa sam imao uzasno bogatu smjesu benzinom i jako slabu vucu auta. Sada mogu znati stalno tlak nitra u boci, i mogu znati koliko trebam grijati bocu, ako trebam











 
Član
Joj koliko je tu potrebno posla,zivaca,vremena i para...To ne zna niko osim onoga ko se upusti u ovako nesto,a opet onaj ko se upusti on je pravi zaljubljenik u aute..Nek je sa srecom i nadam se da ces sve fino uklopiti i da ces konacno ostvariti zeljene rezultate jer si zaista zasluzio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top