Fiat Punto 1.9 JTD

Fiat Punto 1.9 JTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kocacno felnice, to mu je trebalo;) Ove su ti za zimu taman, a za leto neke 15-ice eventualno 16" :cool:
 
Član
AnDel je napisao(la):
Zoranic MNE je napisao(la):
hehehe to jes,radi ko traktor :) ali neki malo tisi :D:D

ali bi ti Bravu 1.6 "napucao guzove" :lol:

keep dreaming :D

odlicno ga dotjerujes , vec si ga dobro preuredio i izgleda lijepo...samo zaganjaj neke 15ke ili 16ke za ljeta , to je mjera za njega :cool:

:lol: mislis da ne bi otreso bi te ko nista , dzabe bi se bruko sa benzincem tim :D

Ovaj motor u puntu ne da ide dobro neg nosi :123::D
 
ma jasta nego ide,nije sto je moj nego bas ide bruka tacno je opasan s ovolikim motorom ovako mali autic :) otresao sam Golfa 5 1.6 FSI, Golfa 3 1.8i,i jos mnoge za koje sam mislio da im prasinu necu vidjet :) dok se benzinac zavrti i probudi,JTD vec preteknu 2 kolone ko nista :D:D:D
 
Član
pa ne izgleda lose mogu ti reci.mislim na felgama od stila.;) mozda ces malo na performancama izgubiti jesi ga cipovao?
 
nisam ga cipovao,nema potrebe ide dosta dobro i ovako :D


nego,makao sam ove 16ke,dosta su mi moje 14' samo mozda ih ofarbam u crnu mat ili bijelu :) i nisu bas tako male kao sto se cini na sliku,kad ga spustim bice mjera :)


16ice kace amortizer naprijed i prevelike su mu,mogu ja sa preradama 17ice stavit,ali nije to za Punta,za njega je 15 max i to sa manjim profilom gume :cool:
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
nisam ga cipovao,nema potrebe ide dosta dobro i ovako :D


nego,makao sam ove 16ke,dosta su mi moje 14' samo mozda ih ofarbam u crnu mat ili bijelu :) i nisu bas tako male kao sto se cini na sliku,kad ga spustim bice mjera :)


16ice kace amortizer naprijed i prevelike su mu,mogu ja sa preradama 17ice stavit,ali nije to za Punta,za njega je 15 max i to sa manjim profilom gume :cool:

16 7,5j felgice sa gumama 195/45 i nema nista bolje stabilan do bola jos kad se spusti garantujem ti 100-120 u krivini naprosto zaljepljen ;)
 
Član
Mogu ove 16-ice lagano, samo ne mogu sa ovim profilom gume, ovo je verovatno 205/55, a to je preveliko za punta. Kao sto ti eky rece 195/45 na 7-7,5 jota je zakon, tako je i kod mene na bravu i dosta je stabilan, ali dosta gubis na udobnosti. 14-ice su ti definitivno malo i kad spustis auto, za zimu super ali na prolece gledaj da ih zamenis za 15-ice, stavis gume sa profilom 50 i to ce biti taman za sve, to je neka zlatna sredina;)
 
pa i jeste zlatna sredina 15" :D na HGT dodje fabricki 15ica,nije to slucajno :icon_biggrin:


A razmisljam da ga spustim,neki kazu da samo ove fabricke opruge skratim za 2kruga i da ce bit taman i nece gubit na sigurnosti :icon_question:


sta mislite,ako srezem opruge,ocu li napravit slomivrat? :icon_twisted:
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
pa i jeste zlatna sredina 15" :D na HGT dodje fabricki 15ica,nije to slucajno :icon_biggrin:


A razmisljam da ga spustim,neki kazu da samo ove fabricke opruge skratim za 2kruga i da ce bit taman i nece gubit na sigurnosti :icon_question:


sta mislite,ako srezem opruge,ocu li napravit slomivrat? :icon_twisted:


nemozes kratiti iz razloga sto su na fiatu opruge na krajevima suzene odnosno manji krugovi nego na sredini tako da nevjerujem da je to pravo rijesenje nebih znao kako ce se ponasati ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top