Fiat Marea da ili ne

Fiat Marea da ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma fiat je to,,,,znas kako kazu ,nebi fiata dzaba':lol::lol:zezam se ...auto je lijepo i moze se fino srediti s malo para,,,a nemam dobra iskustva s alfama i fiatima nebi ti preporucio,,,al mozda sam samo naletio na lose primjerke,,pozzzz
 
Član
To ti je jos bolja varijanta, kupuj odmah, znas da sam ti rekao da pogledas malo jos i da ono i nije toliko povoljna cijena za onog 1.6 jer su cijene pale katastrofalno.
Da si citao ono sto sam ti napisao nebi postavljao nonsens pitanja kao sto je ono bilo valjal taj JTD ista????
Razlika ti je kao i kod golfa, da li bi trojku benzin 1.6 ili bi ipak 1.9 TDI.....
Jos 2001.godina i te zadnje verzije gdje su se djecije bolesti vec davno otklonile.
Toplo od srca ti preporucujem taj auto samo opet pripazi, islim da je ipak prije 245 000 na satu nego li 145....Gledaj druge dijelove jer na sat se nemozes pouzdati....
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
badboy je napisao(la):
pa covjek kaze da ju je kupio 2004 godine sa 100 000 na satu .. mozda jace malo

i da je snjom isao na more i tako to ..kaze da mu je sluzila kao familijarni autic,

Gdje si nju nasao? Neki oglas ili? Ima li na netu?

ma ima ...

ovaj sto stari pravi auto kod njega reko mu tako ima u bl ...valjda procito u nekim novinama

i poslo mi slike na mail

2djoni86

pa valjda ima ta servisna knjiga koja sve govori

a oticemo do kakvog servisa pa da utvrdimo dijagnostiku
 
Član
Ah da se nadovezem kolegu ispred, veliki problem Italijanskih vozila je mentalitet tog naroda koji voli papucicu u podu. to su juznjaci, vrela je to krv, slicno kao i mi, volimo ga malo pritisnuti, isto kao i Spanci, hajd kupi seat koji je vozen u Spaniji citav vijek... e zato italijanska vozila kod nas dolaze vec poprilicno izje..ana pa se desavaju takve stvari, a jos alfa....uh, jos ako je nesto napucavano tamo, sve ti je jasno koje vozio.
Kupio sam jednog brava iz Svice, 96god, autu je sve bilo ispravno 100%, nisam mogao vjerovati....ali tamo postoji zakon koji stiti potrosaca tj. kupca polovnog automobila.
 
Član
Ne znam drug,eto sacekaj malo da ti se javi jos neko ko je imao ili ima JTD,pa ces da vidis sta ce da ti kazu! Ja do sada nisam pricao ni sa kim da se zalio na taj motor! Uglavnom u svakom slucaju bolja varijanta od 1.6 sigurno!
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ah da se nadovezem kolegu ispred, veliki problem Italijanskih vozila je mentalitet tog naroda koji voli papucicu u podu. to su juznjaci, vrela je to krv, slicno kao i mi, volimo ga malo pritisnuti, isto kao i Spanci, hajd kupi seat koji je vozen u Spaniji citav vijek... e zato italijanska vozila kod nas dolaze vec poprilicno izje..ana pa se desavaju takve stvari, a jos alfa....uh, jos ako je nesto napucavano tamo, sve ti je jasno koje vozio.
Kupio sam jednog brava iz Svice, 96god, autu je sve bilo ispravno 100%, nisam mogao vjerovati....ali tamo postoji zakon koji stiti potrosaca tj. kupca polovnog automobila.

je moguce i to drug ...jos je ovaj fiat i alfa bio 99 godina..a ti napisa da su neke 'djecije bolesti' otklonjene 2001 pa mozda je i do toga....a mentalitet italijana je jasan ako pogledas proizvodace sve su vrhunski sportisti uglavno...ferrari,lamorginhi,alfa romeo....masserati,,itdddd,,a svica i gore sjever gore se vozila cuvaju ko mala djeca i odrzavaju jos imaju i puteve za razliku od nas
 
Član
kao sto sam vec napisao....moj JTD 1.9 je na 350 kkm i svih 7 dana guli relaciju od 80tak km...posao i nazad....
 
djogi86 je napisao(la):
Ah da se nadovezem kolegu ispred, veliki problem Italijanskih vozila je mentalitet tog naroda koji voli papucicu u podu. to su juznjaci, vrela je to krv, slicno kao i mi, volimo ga malo pritisnuti, isto kao i Spanci, hajd kupi seat koji je vozen u Spaniji citav vijek... e zato italijanska vozila kod nas dolaze vec poprilicno izje..ana pa se desavaju takve stvari, a jos alfa....uh, jos ako je nesto napucavano tamo, sve ti je jasno koje vozio.

Ma sve zavisi, to je vecinom mentalitet juznjaka od Rome pa prema jugu dole. Ja sam par auta uvezo sa sjevera, iz Milana, Venecije, Bergamo, Torino, Udine itd. Sjevernjaci dosta pedantni ljudi, pogotovo ovi malo dobrostojeci i ulazu u auta, dok ''srednja'' klasa je sarena. Eh sad problem je sto ovi dobrostojeci (advokati, doktori, biznismeni itd.), vise naginju prema autima tipa Mercedes, BMW, Volvo i Jaguar. Ali u biti prica da Italijani samo razvaljuju aute je za malu djecu, sve zavisi, od pojedinca do pojedinca.
 
Početnik
kao sto neko napisa jos je bolja varijanta 1,9 JTD,ali obrati paznju da je JTD,ostali dizeli koji su ubacivani u modele Bravo,Brava i Marea i nisu pofaljeni,samo JTD...;)
 
Član
Jarane, JTD...

sta da ti kazem osim da svi sad rade motore po fiatovom receptu, cak su i narodna kola presla na common rail.
 
Član
jhehhehe ..bice slike


nego mogu li se probne table dobiti odma .. j*es ga treba doci kuci sutra hahah


kazu nemozes , pa pitanje je isti dan hoces li dobiti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top