Fiat Marea da ili ne

Fiat Marea da ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Drug mi ima fiat bravo 1,6 16v i nije dosad imao nekih većih problema samo što se žali na potrošnju 9lminimum...Drugi drug mi ima mareu karavan 2,4 td i stalno se kvari sad mu je zvizno turbo,što se tiče svega nije loš auto oprema udobnost samo se dosta kvari ali ipak je to drugačiji motor a i ova je mislim 97...
 
Član
moj stari je imao fiat bravo 1.6 16v vjeruj mi promijeno je dosta auta od tad al taj fiat ga je najbolje sluzio bio je presao oko 150.000 vozao ga je oko godinu i jedino sto se desilo je da je pukla sajla od kvacila i neki problem oko klime ostalo sve :cool::cool: moj stari se nije pokajao vjerujem da nece ni tvoj jer ovi benzinci na fiatu puno bolje su se pokazali od dizela.
 
Član
stariji TD i nekako, ali JTD....ne znam bas.....2.4 navodno nije neka sreca, petak.....1.9JTD kod mene ima cca 350 hiljada....i ne cujem ga da se zali :)
 
Član
1.6 16v je nesto nabolje sto su u fiata ubacili. motor je izdrzljiv i jeftin za odrzavanje.
ja ne bi bjezao od toga sekunde, ali ipak kod dobrog majstora odvuces da je kompletnu pregleda. pojavi se izrod pa bude kvarljiv pa ga zbog toga sva raja pljuje i nece da prizna da se iskustvo svodi na jedno auto. kod mene je jaran imao doduse brava-u 1.6 16v i kaze da je nikad nece prezaliti sto je prodao.
 
Ako je u dobrom stanju i odrzavana, ne treba bjezati. Nije to uopste lose auto, u Italiji ih su koristili i jos koriste kao TAXI vozila. Trenutno ih ima na prodaju takvih i nijedan nije ispod 300000km presao. I mehanicki svi su u prilicno dobrom stanju, jer su odrzavani redovno. To je najbitnije.
 
Član
1.6 je dobra masinka, samo mi je malo mala za toliki auto, obrtni moment je problem pa nije nesto razigrna pri niskim obrtajima, ali sam imao jednu na plin i vjeruj mi nikad nista stedljivije nisam vozio 9L plina potrosnja je bila.
A na auto putu sam je uspio navuci 200, sto sa JTD-om nisam uspio ni blizu.
Opet sta ti je naj bitnije da gledas, da je sto manje presla i da je dobro odrzavana... nista posebno.
Ako imas jos koju marku, ipak uzmi JTD, neces se pokajati.

U ostalom pogledaj samo sta mozes kupiti za te pare drugo i sve ce ti biti jasno....

U ostalom pogledaj samo sta mozes kupiti za te pare drugo i sve ce ti biti jasno....
 
Početnik
1,6 16v,smatra se jednim od najboljih motora pored 1,9 JTD,i slobodno mogu rec da se auta u tom rangu ne mogu poredit s njim,vrlo rijetko se kvare i pouzdani su,s tim da je auto odrzavano...

a sto se tice cijena dijelo,pusti price pojedinaca,koji nemaju veze s vezom,tetke im pricale da su dijelovi skupi i neisplativi za odrzavat,ja ti necu pametovat odes u neke auto dijelove i sam provjeri cijene,iznenadi ces se pozitivno,povoljniji je odrzavat od Vw,

ovo ti pisem iz svog iskustva...a ne iz cuo kazao...i ako budes slusao komenare pojedinaca nikad neces znat sta je auto,kupi ces nekok Vw i "jeftino odrzavat":icon_rolleyes:
 
Sto se tice dijelova, Fiat je vrlo jeftin za odrzavanje, tako ko god kaze suprotno najvjerovatnije laze i najvjerovatnije nije nikad imao Fiata. Kupite Volva ili BMW-a, pa ce te vidjeti sta su skupi dijelovi.:D
 
Druze, Fiat je Fiat.........Ja nemam neko posebno misljenje ali imam prijatelja koji ima Bravo 1,6 16v 1999 god...Auto ima klimu, abs, e.p.s., centr.daljinsko......Motor odlicno ide, netreba ga ulijeniti ali njemu je pukao zupcasti remen, i popravka ga kostala oko 300 eura....I kad je popravio, taj originalni spaner koji je postavio preskoci i opet mu sj*e sve....Firma gdje je kupio dio mu je platila ostale djelove ali majstora je morao platiti sam....Sad ima nekih problema skripi mu remen, kablovi nisu nesto dobri.......Neznam sta bih ti rekao, osim da su Fiat dobra auta dok se ne pocnu kvariti, cim popravis prvi ozbiljniji kvar prodaj to...Ali i tu se javlja problem....Golf 2 dizel je 4500, audi 80 je 5000...To su sve stara auta a drze cjenu koju ima taj Fiat sada....Ko god ima Fiata ovamo kod nas, vrlo lako ga kupi ali jako tesko proda........Pozdrav!!

P.S. Bolje uzmi Citroen Xsaru 1,6 ili 1,8.......
 
Član
Nikad nebi bjezo od tog auta a jaran mi je vozo jednu od prvih koja je u tuzlu dosla
on je sa tim autom isao svake sedmice za sloveniju sad je to auto u istoj firmi i voze je 4 osobe
presla je kamaru a samo odrzavanje i nema problema djelovi su kombinacija bravo brava tipo oko trapa i nesto oko motora pase a kosto neko rece za te pare ces samo uzet starije i preslo bog zna kolko
 
Član
pa to jeste ...ova nam je ispala jeftino nema sta ...

nemam sta lagati cijena je 5600 km , spustili smo je jer je bez registracije i tako to

a za te pare mogu uzeti nesto samo starije ili fiata punto

ipak je punto manji autic i nebi stari htio nesto maleno , za razilku od fiata marea koja je za punta avion ...


vidjet cemo jos ... hvala na komentarima ...ako jos ko ima , volim od ovih sto voze fiata ,adi ,bravof hvala na kom
 
Član
Kao sto su ti svi vec rekli taj 1.6 16V motor je jedan od najboljih benzinaca. Veoma je pouzdan i izdrzljiv
Za neke vece probleme nisam cuo, uostalom pogledaj i druge (Fiat) forume pa ces vidjeti da se ljudi ne zale i da su zadovoljni.
Naravno, prije kupovine OBAVEZNO je otjeraj u servis neka sve pregledaju. Dogovori se sa prodavcem da ako je sve uredu da ti platis pregled (oko 50km je kompletan pregled sa dijagnostikom) a ako ima nekih kvarova a prodavac je lagao za njih onda da on plati
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Druze, Fiat je Fiat.........Ja nemam neko posebno misljenje ali imam prijatelja koji ima Bravo 1,6 16v 1999 god...Auto ima klimu, abs, e.p.s., centr.daljinsko......Motor odlicno ide, netreba ga ulijeniti ali njemu je pukao zupcasti remen, i popravka ga kostala oko 300 eura....I kad je popravio, taj originalni spaner koji je postavio preskoci i opet mu sj*e sve....Firma gdje je kupio dio mu je platila ostale djelove ali majstora je morao platiti sam....Sad ima nekih problema skripi mu remen, kablovi nisu nesto dobri.......Neznam sta bih ti rekao, osim da su Fiat dobra auta dok se ne pocnu kvariti, cim popravis prvi ozbiljniji kvar prodaj to...Ali i tu se javlja problem....Golf 2 dizel je 4500, audi 80 je 5000...To su sve stara auta a drze cjenu koju ima taj Fiat sada....Ko god ima Fiata ovamo kod nas, vrlo lako ga kupi ali jako tesko proda........Pozdrav!!

P.S. Bolje uzmi Citroen Xsaru 1,6 ili 1,8.......

A sto je puko zupcasti :icon_question: Zato sto se ne odrzaje :icon_rolleyes: ima brate servisni interval na kolko se mijenja zupcasti i drugi neki dijelovi bez obzira na njegovo stanje,redovan servis,tj.na vrijeme radjen veliki servis i izmjena ulja i filtera i nema problema ...

Kod nas kupe auto i voze dok sta ne rikne,nisu dzaba ljudi propisali sta se mijenja na velikom servisu dzaba sto auto urodeno radi i sa trenutnom dijelovima..zao dat 500 KM za veliki servis i onda kad pukne zupcasti il sta,kazu ne valja auto :icon_rolleyes::lol:

Citroen nije los al su za njega skuplji dijelovi nego za fiat i jos teza ga je prodat ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top