Fiat Marea da ili ne

Fiat Marea da ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
adi187 je napisao(la):
viktorpetr je napisao(la):
Druze, Fiat je Fiat.........Ja nemam neko posebno misljenje ali imam prijatelja koji ima Bravo 1,6 16v 1999 god...Auto ima klimu, abs, e.p.s., centr.daljinsko......Motor odlicno ide, netreba ga ulijeniti ali njemu je pukao zupcasti remen, i popravka ga kostala oko 300 eura....I kad je popravio, taj originalni spaner koji je postavio preskoci i opet mu sj*e sve....Firma gdje je kupio dio mu je platila ostale djelove ali majstora je morao platiti sam....Sad ima nekih problema skripi mu remen, kablovi nisu nesto dobri.......Neznam sta bih ti rekao, osim da su Fiat dobra auta dok se ne pocnu kvariti, cim popravis prvi ozbiljniji kvar prodaj to...Ali i tu se javlja problem....Golf 2 dizel je 4500, audi 80 je 5000...To su sve stara auta a drze cjenu koju ima taj Fiat sada....Ko god ima Fiata ovamo kod nas, vrlo lako ga kupi ali jako tesko proda........Pozdrav!!

P.S. Bolje uzmi Citroen Xsaru 1,6 ili 1,8.......

A sto je puko zupcasti :icon_question: Zato sto se ne odrzaje :icon_rolleyes: ima brate servisni interval na kolko se mijenja zupcasti i drugi neki dijelovi bez obzira na njegovo stanje,redovan servis,tj.na vrijeme radjen veliki servis i izmjena ulja i filtera i nema problema ...

Kod nas kupe auto i voze dok sta ne rikne,nisu dzaba ljudi propisali sta se mijenja na velikom servisu dzaba sto auto urodeno radi i sa trenutnom dijelovima..zao dat 500 KM za veliki servis i onda kad pukne zupcasti il sta,kazu ne valja auto :icon_rolleyes::lol:

Citroen nije los al su za njega skuplji dijelovi nego za fiat i jos teza ga je prodat ....


ma njegov post nista ne govori,ne znam sta je htjeo rec s njim..:icon_rolleyes:,mozda da na drugim markama auta mozes vozat koliko hoces i ne moze puknut remen:icon_rolleyes:,


moj ti je savjet prijatelju ako kupis auto,samo nedaj da ti svako zabada nos u Fiata,ovi nasi majstori znaju oko Golfa 2,vecina ih nema pojma oko Fiata,osjetljiv je na elektronici ako se svakakav "majstor igra" oko njeg,nadjes pouzdanog i njemu vozis,najskuplji su oni koji misle da su majstori...;)
 
Član
potpis na ovo sto je adi rekao....ne puca remen sam od sebe, a ni taj spaner ne moze preskociti sam od sebe, nego je vjerovatno nepravilno postavljen, ili nije dotegnut do kraja....ako clan dulox vidi ovu temu dobit ces info iz prve ruke....doduse njegova je 1.8 16ka, ali sta je to auto pretrpilo, kakve voznje, u zadnje 2 god, ja GARANTUJEM da 99% auta sa ovog foruma nije.....i da, nek on ispravi ako grijesim, al' jedini kvar mimo redovonog odrzavanje je bila jedna crknuta bobina prije mjesec dana....samo ne treba biti proklet sa redovnim servisiranjem, ustediti 20 km na ulju i sl.....
 
Član
badboy je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
evo imao sam iskustvo sa mareom 98god 1,6 16v auto ide fino moze se porediti sa diselom 1,9 potrosnja onak na otvorenom lagane voznje oko 7 a po gradu zna ici i preko 9,,a motor je izdrzljiv moja je imala 230 000 i isla je ok nije bilo nikakvih problema..pozz

ee hvala brate ...

znaci nebi trebo imat problema ... jesi imao kakvih kvarova

ej ako mi vjerujes ja nisam nikakvih samo redovno odrzavanje jesam samo zamjenio stabilizator to je nekih max 50 maraka nesjecam se ali ostalo sve exttra je sluzilo,,,zelim ti puno srece ako kupis
 
Član
Pa i Bobina spada u redovan servis kao i kablovi i svjecice.
Striko je kupio novu fabiju pa je bobina riknula na 36 000KM, na te stvari su benzinci jako osjetljivi.
Sto se tice velikog srvisa, ne vjerujem da he i+on ni blizu 500KM, set zupcasti spaneri i kajis oko 180K, vodena 50Km, ruke 50KM....
Samo ulje dobro i vozi, castrol niposto!!
To sto cujes ovo ono, to su te prve verzije koje su dosta bile osjetljive na elektronici, hitachi, magneti mareli, poslije je sve vishe Bosch, i sa tim su kvarovi rijeseni.
Mane, hidraulicni cilindar kvacila, cetkice na alternaroru alnaseru brisacima, lafete i spone ako kupujes fuseraj, kablovi i bobine, steke na vratima mada marea ima one plasticne u boji karoserije pa nebi trebala imati problema, zadnji brisac, vozacevo sjediste se iskrivi.
Takodje provjeri da li vozacevo sijediste ima lufta i da li pojasevi rade kako treba (Dobro zatezu dok sijedis) sto ti je glavni pokazatelj da li je udaran pored vizuelnog utiska....
U ostalom ta cijena je realna danas, a to da je dvojka 4,5 i audi 80, 5000KM, je prica za laku noc... nisu budale ti sto prodaju takva auta sa 300 400 hiljada na satu, stari po 25godina i hoce za isto para da predju na 15 godina novije auto sa svom opremo i jos dizel ako je, uhhhh super, mnogo je takvih i bice ih sve dok je onih nesretnika koji ce im to finansirati.
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Druze, Fiat je Fiat.........Ja nemam neko posebno misljenje ali imam prijatelja koji ima Bravo 1,6 16v 1999 god...Auto ima klimu, abs, e.p.s., centr.daljinsko......Motor odlicno ide, netreba ga ulijeniti ali njemu je pukao zupcasti remen, i popravka ga kostala oko 300 eura....I kad je popravio, taj originalni spaner koji je postavio preskoci i opet mu sj*e sve....Firma gdje je kupio dio mu je platila ostale djelove ali majstora je morao platiti sam....Sad ima nekih problema skripi mu remen, kablovi nisu nesto dobri.......Neznam sta bih ti rekao, osim da su Fiat dobra auta dok se ne pocnu kvariti, cim popravis prvi ozbiljniji kvar prodaj to...Ali i tu se javlja problem....Golf 2 dizel je 4500, audi 80 je 5000...To su sve stara auta a drze cjenu koju ima taj Fiat sada....Ko god ima Fiata ovamo kod nas, vrlo lako ga kupi ali jako tesko proda........Pozdrav!!

P.S. Bolje uzmi Citroen Xsaru 1,6 ili 1,8.......
Svako ko da ove pare za jedno od ova dva auta je za mene LUD COVJEK!!!!!!!! I kao sto su vec napisali ostali,ne puca zupcasti bez razloga,a ne preskace ni spaner,pa ni kod Fiata KRSA!
 
Član
trizex je napisao(la):
ma ja ne bi nikad to uzeo , fiat je , kvari se, trosi i tako dalje....

ima jos toga, da ja nastavim?

TruHne, kvari se, dizeli ne valjaju, trose, ne drze cijenu...

Eh sad sto 1.6 16V ce poderati svakog 1.6 iz narodnih kola, to e vec druga prica :icon_smile:

Kolega, ako je ta Marea ok, ako nije presla milijardu kilometara i ako je majstor pregleda i kaze da je u redu, s tim motorom neces imati problema.

Pusti ti lovacke price...
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Druze, Fiat je Fiat.........Ja nemam neko posebno misljenje ali imam prijatelja koji ima Bravo 1,6 16v 1999 god...Auto ima klimu, abs, e.p.s., centr.daljinsko......Motor odlicno ide, netreba ga ulijeniti ali njemu je pukao zupcasti remen, i popravka ga kostala oko 300 eura....I kad je popravio, taj originalni spaner koji je postavio preskoci i opet mu sj*e sve....Firma gdje je kupio dio mu je platila ostale djelove ali majstora je morao platiti sam....Sad ima nekih problema skripi mu remen, kablovi nisu nesto dobri.......Neznam sta bih ti rekao, osim da su Fiat dobra auta dok se ne pocnu kvariti, cim popravis prvi ozbiljniji kvar prodaj to...Ali i tu se javlja problem....Golf 2 dizel je 4500, audi 80 je 5000...To su sve stara auta a drze cjenu koju ima taj Fiat sada....Ko god ima Fiata ovamo kod nas, vrlo lako ga kupi ali jako tesko proda........Pozdrav!!

P.S. Bolje uzmi Citroen Xsaru 1,6 ili 1,8.......


a da nije majstor kriv koji mu je ugradjivao te dijelove. ne treba uvijek sumnjati na dijelove nekad (oko 80% slucajeva) je i do majstora koji auto popravlja.
 
Član
da se ja prikljucim, znam 4 momka koja vozaju fiate benzince, u trojice su 1.6 16V a u jednog 1.8 16V, od ove trojice s 1.6 jedan ima non stop problema, auto mu je non stop kod majstora,te mu otislo ovo te ono dok u ove dvojice sve radi perfektno.. e sad ovaj sto ima 1.8 on ga vozi 3godine i nikad nijednog kvara,samo redovan srvis i to je to.. vozim i ja JTD u sucur allahu sad za sad,auto preslo 220000 a s redovnim servisom i mjenjanjem potrosnih materijala nemoze da nevelja..
 
Početnik
efendija ja bi uzo,nije to puno para,samo je odvezi pravom majstoru da je pregleda i bices zadovoljan..;)
 
Član
Za te pare je jeftin! Ako je u dobrom stanju, uzimaj odma'!
Imao sam prilike voziti Fiat Brava-u, bas 1.6, 16v, a i Bravo-a sa istim motorom! Solidno idu, a uz redovno odrzavanje nisu ni skupi!
 
Član
j*o ti to ..


zvali mi danas shero auto , kao jedan od fiata nema klimu drugi ima ,mrsko covjeku slikat motor i unutrasnjost vozila

iskreno ... od 2 fiata napravili su jedan i taj smo mi htjeli kupiti ..stari sad naljutio se i nece, ipak gdje je kresevo tamo vamo , kaze idem na slijepo to nece ..




eeeeeee sad je jos veci belaj ... marea nadjemo drugu za iste pare al 1.9 jtd 145 000 presla , servisna knjiga full operma 2001 god.

istoo bijela boja ..

sad je ono dizel ... valjal taj .. j*o majku znam da neki hvale taj jtd al neki i govore sranje tamo vamo
 
Član
badboy je napisao(la):
j*o ti to ..


zvali mi danas shero auto , kao jedan od fiata nema klimu drugi ima ,mrsko covjeku slikat motor i unutrasnjost vozila

iskreno ... od 2 fiata napravili su jedan i taj smo mi htjeli kupiti ..stari sad naljutio se i nece, ipak gdje je kresevo tamo vamo , kaze idem na slijepo to nece ..




eeeeeee sad je jos veci belaj ... marea nadjemo drugu za iste pare al 1.9 jtd 145 000 presla , servisna knjiga full operma 2001 god.

istoo bijela boja ..

sad je ono dizel ... valjal taj .. j*o majku znam da neki hvale taj jtd al neki i govore sranje tamo vamo
E ja cu ti reci samo ovo,za ovih par mjeseci kolko vozim Stila JTD,znam da nikad vise necu da uzmem benzinca u zivotu! A ja nikad nisam cuo da se neko zali na JTD! A pogotovo ako je ta kilometraza,sto je ipak malo vjerovatno!
 
Član
pa covjek kaze da ju je kupio 2004 godine sa 100 000 na satu .. mozda jace malo

i da je snjom isao na more i tako to ..kaze da mu je sluzila kao familijarni autic,
 
Član
badboy je napisao(la):
pa covjek kaze da ju je kupio 2004 godine sa 100 000 na satu .. mozda jace malo

i da je snjom isao na more i tako to ..kaze da mu je sluzila kao familijarni autic,

Gdje si nju nasao? Neki oglas ili? Ima li na netu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top