fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

Član
silvia_turbo je napisao(la):
trizex ok onda sam ja znaci glup i bez ociju, bas moram pogledati dali imam slike jer sam slikao, ja mu vario auspuh, natjeram na kanal kad imam sta da vidim, rupe na podu, na pragovima sa unutrasnje strane rupe takodje, znaci ja sam glupi limar koji ne zna sta je rupa na limariji, ja negovorim na sa vana, i opeli fino izgledaju sa vana a zadnji most otpada svakom drugom. a sto se tice elektronike mislim na el paket opreme, jednostavno danas popravis jedno sutra se pokvari drugo, a o potrosnji sam vec rekao, trosi vise nego ocekivano za auto sa 1.6 motorom. to su moja iskustva i imam prvo da ih kazem, sutra da ja pocnem hvaliti svog japanca 90% ljudi se nebi se slozilo samnom i rekli bi svoja losa iskustva sa japancima.

Da nije slucajno slucajno ljubicasta Brava u pitanju :) Vjerujem ja tebi da si ti to vidio, ali to je jedan primjer, vjeruj da nije situacija ni priblizno takva na autima koja su IOLE pazena, znaci bar da je zastita na podu citava / pokriva, je dovoljno...

Struja takodjer, stari mi voza Tipo-a 90'ta, elektricni paket /centralno, el. siber, el. prozori/ jedino sto je crklo i to ove godine su 2 brave od centralnog nakon 20+ god svakodnevne upotrebe....

Vidio sam ja i takve o kojima ti govoris, da sad ne sipam bajke, i truhle i problematicne, al' to su auta unistena, u raspadnom stanju (za mene je raspadno stanje cim vidim dijelove pricvrscene paljenom zicom/plasticnim vezicama), odrzavana samo kad se nesto raspadne, ono, "dok vozi, dobar je...."
 
ja sam jednostavno rekao svoje iskustvo, kad vec kupuje auto doboro je da zna i prednosti tog auta a i mane, ja sam rekao mane, ti si rekao prednosti tako da mislim da nema tu nista lose sto sam ja rekao. ali slazem sa tim sto si rekao, ako je auto pazeno i redovno odrzavano nema problema nije bitno koja je marka auta u pitanju, odrzavanje i jeste presudni faktor u dugotrajnosti auta.
 
Član
A nista onda, jedna ljubicasta Brava je otisla na tu stranu, prema Doboju / Maglaju, jedina koju sam vidio da joj trunu pragovi :) posljedica prevrtanja i dugog boravka na kisi (cca godinu dana).
 
Član
Armin01 je napisao(la):
Ja cu ti drug reci samo da sam ja sa rodjakom prodavao Fiat Bravo nekih 5 mjeseci bio je 1.9TD,a cijenili smo ga 4800 i svi ga obilazili ko djavola..:icon_question:

mislim tvoje su pare, odnosno od djevojke nek ona kupi sta voli al ja samo kazem svoje iskustvo;)

Gdje ce to kupit, pa bolje da je uzeo ladu normalo da ga je tesko prodat taj JTD je nista gori motor nije napravljen nego Cole radije uzmi golfa 2 za iste pare malo je manje opreme i malo ruzni al nije puno al jebga VW :D
 
BHT Ovisnik
nisam ja vw-ovac,ja sam cekao da se rijesim jette i rekao sam to nece u mene vise,a djevojka kupuje sebi,ja je samo savjetujem:icon_biggrin:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Gdje ce to kupit, pa bolje da je uzeo ladu normalo da ga je tesko prodat taj JTD je nista gori motor nije napravljen nego Cole radije uzmi golfa 2 za iste pare malo je manje opreme i malo ruzni al nije puno al jebga VW :D


TO JE TO!!!!
Nema dalje!!!

Golf 2 Bog!!! Rikneš jedno 4 milje maraka za "očuvanog", "zimi nije vožen", "malo prešao, vozila učiteljica u Baden-Badenu" dizela iz 86-te. Što bi rekli "malo troši, dobro ide, ne kvari se". I ne hrđa!;)
 
Član
AnDel je napisao(la):
motor je dokazano odlican, ulje skoro da ne trosi, minimum bas, radi mirno, skoro necujno u leru..za tu snagu i ne trosi nesto vau,....nema problema ako se odrzava redovno...

:lol::lol::lol::lol::lol: stvarno ne kontam... kod rodjaka 3,6, terenac i 280 KS trosi 18 litara gradske a ovaj trosi 12 a 1,6 motoric...

@col3, po meni je pravo fin za te pare...dobar auto, samo , po meni i previse trosi.. . ako misli ugraditi plin neka ga uzme, ako ne onda nek uzme nesto ekkonomicnije ;)
 
BHT Ovisnik
najvise me kopka potrosnja,cuo sam i od drugih da oce malo vise potrositi,ovo bi se i nekako moglo trpit kao sto andel kaze,ali opet bez plina neznam kako misli,vidjeti cu s njm sta ona kaze,za manje novca bolje s ene moze uzeti,ukljucujuci plin:icon_smile:
 
Član
GOLF TZ je upravu za ovu potrosnju...ja vozim 3.5 V6 pa trosi normalne voznje 15-16 litara a taj je 1.6 ;)
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
motor je dokazano odlican, ulje skoro da ne trosi, minimum bas, radi mirno, skoro necujno u leru..za tu snagu i ne trosi nesto vau,....nema problema ako se odrzava redovno...

:lol::lol::lol::lol::lol: stvarno ne kontam... kod rodjaka 3,6, terenac i 280 KS trosi 18 litara gradske a ovaj trosi 12 a 1,6 motoric...

@col3, po meni je pravo fin za te pare...dobar auto, samo , po meni i previse trosi.. . ako misli ugraditi plin neka ga uzme, ako ne onda nek uzme nesto ekkonomicnije ;)

pa napisao sam koliko trosi od 6.5 - cca 11, motor je rastrosan ocito...normalne voznje u nasim gradovima moze da trosi oko 8l kako napisah (sta je tu previse , hocete da benzinac od 100 konja trosi 5 l ?... tada bi bio dizel), a taj terenac eto trosi 18l :icon_eek:, znaci duplo , s tim da je vjerovatno motor novije serije tako da je poredjenje bezveze, i da ga ne mozes drzati ispod 13-14l vjerovatno i jos vjerovatno je i dizel, a bravo mozes na 6.5l drzati na otvorenom...i uzeo sam u obzir da se taj motor ugradjuje od 96 u bravo pa rekao da ne trosi puno naspram snage, nemoze porediti motore novije generacije s tim..;)

btw. evo ti podataka koji su dosta realni prema mojim iskustvima, i o kojim ja pricam ;)
http://www.index.hr/auto/baza/prikaz.aspx?model=95
p.s. to su moja iskustva, a sve zavisi do ocuvanosti motor, odzavanja , nacina voznje itd., tako da svaki 1.6 nece trositi isto...
 
Član
sub3r je napisao(la):
sad sam bas pricao sa prijateljem koji vozi ovakvog brava, kaze potrosnja ~10L, koliko ga god peglao, a sto se tice brava, ja nigdje nisam vidio ocuvanijeg nego njegovog, motor je kao apoteka, pa ti vidi.
Sve zavisi od auta mozda ga je on cuvao ali onaj prije njega i nije bas andel je gorer napisao potrosnju a dva identicno ista auta nikada nece isto trositi ja i drug mi imamo iste aute tako reci i njegov trosi 1,5-2litra vise znaci isti do boje samo on ima drugacije neke sitnice unutra.
druga stvar sta ocekivati od auta koje je preslo 250-300tkm minimalno da trosi onoliko koliko je fabrika propisala tesko prijatelju mi je takav bravo isto 1.6 trosio 12-13l sve mjenjao mu i ista potrosnja i slucajno u uzme sa drugog brava razbijenog dizne sve 4 i kaze da mu je se potrosna smanjila mila majka a osjeti se i na gasu da bolje ide.
i ono najbitnije vozac ne vozimo svi isto i nemamo iste navike;)
 
Član
Ma ima tih vozilica moze se naci , dobro ocuvano a da nije puno para ;)

A sto ne uzme punta, moze i novije godiste od ovog bravo kupit i sa slabim nekim motorom radi potrosnje ?

Bivsi clan foruma Dzenan(Dzeni) juce prodo ovog, isto cura kupila ;) Placeno sve do registracije 5600
Nove dunlop gume na njemu :icon_smile:

 
Top