fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

BHT Ovisnik
fin,al to je vec previse za budzet,prvo je planirala nesto do 3000km max,al ovaj joj se svidio jer nije skup vele pa bi posudila novce
 
Član
Brate tesko da ces nac za tri milje ista, pogotovo dobro i ocuvano. Kad bi se mogla snac bar jedan mjesec za auto pa da od place doda jos malo.
 
BHT Ovisnik
nije ni mislila nista posebno,pocetnik je,tek polozila,a treba joj auto zbog posla,ona mislila kadetta pa jedva sam je odgovorio,jos bi dala za njega i preko 2500km,pa nasli vectru i slucajno ugledaju ovog da je jeftin,sad je sve na njoj
 
Član
vladica85 je napisao(la):
Punto zakon ko ovaj gore sa 1.2 60ks,smijesna mu je potrosnja

ovaj gore je 1.9 jtd bio , s cipom 115ks, prekrasan, moja cura bi ga uzela da se nije prodao odmah prvi dan :icon_biggrin:....
onda bi mi trampili felge :D

ali jako dobra opcija je punto 1.2 , za pocetnika jos, potrosnja minimala, da sam na njenom mjestu ladno bi uzeo takvog punta;)
 
Član
Col3 starci mi voze ovakvog fiata i mozda bi ga i prodali ako te bas ovo auto zanima u finom je stanju, tamnije plavi, a ne ko ovaj pise plavi odo bijelo :D

Nego trebas pogledat kad je na leru dal trza, kad ides lagano pa malo ubrzas dal zatrza pa krene ili ide fino, dali pali ujutru od prve, i dal se lako ubacuje u drugu brzinu, i onda ono standardno sve ostalo.

Moji su imali problema sa ovim trzanjem, bile su dizne u pitanju i nisu bas jeftine, a sa paljenjem ujutru je imao drug bio senzor dal na radilici ili na cemu vec i ima ih dosta kojima to ne valja, sto neko rece 160 000 nije tacna kilometraza sto posto osim ako je stajao zadnjih 7 godina :D

Potrosnja zna bit veca zimi, ali u principu nije strasna na otvorenom, u gradu trosi vise nego sto bi trebao 1.6.

To je moje vidjenje ali eto opet ti vidi, ja ti ne bi preporucio ovo auto za grada.
 
Član
Best buy što se tiče ovog auta i motorizacije. Da ne čitam 6 strana džaba, auto je dobar što se tiče motorizacije. Limarija je teško sranje, kao da je od papira i tako je kod svakog. Plin i mirna.
 
Član
@Andel, motor o kojem sam govorio je benzinac... :) istina, novija generacija (3 godine star) i vjeruj da ga otvorene spusti i na 13 litara... a koliko vidim vecina pise da bravo uzima 10 otvorene... pa sad malo uporedis nek ovaj 3,6 trosi 15 litara otvorene (al takodjer uracunas i da je tezak 2,5 tona) i onda uzmes ovaj mali motoric 1,6 (koji je tezak mozda oko 1300 kg) trosi 5 litara manje...

kako god okrenes puno je... nemoj misliti da ovo pisem zato sto je fiat ili slicno jer je bravo pravo fino auto a za ove pare moze naci golfa dvicu ( govno koje vrijedi previse) ... . vidim Marko napisa da je cura tek polozila, vjerovatno je i student i ne mislim da je bas lagano sipati u brava... ali kako god mislim da za 4 milje ne moze bolje ni naci... ;) plin i dobila je ugodno s korisnim... :)
 
Član
et vidis reko ja, nov motor :D;)
a ko kaze da bravo trosi 10 otvorene :icon_eek:
ja reko otorene moze da trosi 6.5 lagano :cool:
10ka mu je neki maximum ako je motor ok ;)
ne pisem ni ja ovo zato sto je fiat, nego znam :D
 
Član
Sta ste se uhvatili potrosnje svi, svaki benzin trosi(guta) gradske voznje benzin nemilosrdno, koje god kubikaze i snage bio, ko hoce da ide ispod 10l nek kupi dizela:D Bravo ko Bravo veoma zahvalno auto, odlican omjer ulozeno dobiveno 1.6 16v veoma dobar motor, odrzavanje nije skupo(nista specijalno) sve u svemu pohvale za auto :cool:
 
BHT Ovisnik
ja imam i benzinca, karavan je,1.8 16v,idem ispod 10l,cca 8l gradske,a ide:D :cool:

student je i ona,radi,auto i kupuje radi posla,najvise je tu gradska voznja,to jedino sto odvlaci od ovog auta,ona jos nije vozala pa misli kad joj kazem da to nije velika potrosnja,vidjeti cemo
@menjic
ajd posalji mi na pm par podataka o autu,oprema,godiste,cijena i to pa da mogu predloziti ako se pak odluci:cool:
i hvala puno na savjetima:cool:
 
Član
drug ja mislim da bi njoj najbolje odgovarala neka korsa dizel ili opel drug mi kaze one trose oko 4l a bas se navozas ili ako bas hoce fiata potraziti multijeta 1.3 to malo trosi a zna se zasto se benzin uzima radi cejifa i negleda se puno potrosnja;)
 
Član
sve u svemu, ovo auto ti je dobro, motor je dobar ali nije za grada, tj. njenih potreba. nema se vise sta diskutovati. Kad je vec takva situacija, studira i radi, njoj se nikako nece isplatiti voziti ovo u gradu, dok obidje radnje svako malo ugasi-upali, stani-kreni, sve ce joj na gorivo otici... vjeruj mi, znam kako to ide, radio sam isti posao sa benzincem ;)
 
BHT Ovisnik
evo da javim,sad bio s njom na kavi kad zove je stari,kaze uzeo ovog fiata,pa cemo vidjeti kakav je,mislim da nista od ovog navedenog nije provjereno,vec je kupljen pa provjerim sve sta je kako je,mada kako god da bilo sada je kupljen
hvala vam svima na objasnjenju,a i ova je cijena bila van budzeta
 
Top