Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... 183, nove fotke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

edoze je napisao(la):
e sad treba ic' fotkat! :cool:

treba treba :icon_smile:

a danas se nesto radilo zavrsavalo...

narucene jos prosle sedmice barum bravuris 2 ljetne gume 205/45/16 za nazad... 150km...
http://www.barum-online.com/generator/www/de/en/barum/automobile/themes/pc_tyres/summer/bravuris_2/bravuris2_en.html

jedino su one od tih hajmo reci prihvatljivijih dobavljive, nankang bi me izasao tu isto otprilike, dostava do ze, montaza, a i eventualni rizik da guma bude tvornicki felericna, jer nema nigdje blizu nijhovo zastupnistvo i sl...

ovo ostalo, michelin pilot 340km, obisao tamo one oko viteza, s tim da sofa m i jos jedna kod viteza, vece radnje, djeluju ozbiljno, ubjeduju da ne postoji ta dimenzija... a ja mrsko mi se sa vama prepirat, ali hajde da vidite sta je na autu, ta vasa "nepostojeca" dimenzija...

moze se narucit jos dunlop, bridgestone, al i oni su 270-tak km... naravno komad. al realno, nit imam konjazu za te neke razvikanije "high performance" gume, nit mogu iznad 160-tak :lol: tako da sam uzeo najpovoljnije, barum, Ceska guma za cesko auto :icon_biggrin:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

naravno ofarbani dobosi u mat crnu, da bude kulturno, ne hrdjavo;


Uploaded with ImageShack.us

i na kraju oprano, guza :lol:


Uploaded with ImageShack.us

usput su sve gume napunjene azotom, da ih ne kontrolisem cesto.... konacno sada imam sve nove ljetne gume, pa da vidim kako je i to na fabiji :D dojmovi kakve su gume, jos je rano, al kako god mislim da su bolje od starih koje su daleko starije i sa neka 2mm sare....
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

Limpi je napisao(la):
usput su sve gume napunjene azotom, da ih ne kontrolisem cesto.... konacno sada imam sve nove ljetne gume, pa da vidim kako je i to na fabiji :D dojmovi kakve su gume, jos je rano, al kako god mislim da su bolje od starih koje su daleko starije i sa neka 2mm sare....

sta je prednost ovoga ? zasto azot ? :icon_question:
i kod mene su ove gume, skoro nove su... presle koji kilometar do sad :)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

azot, pa kazu najvaznije sto teze gube pritisak, pa se ne mora dopunjavat, za sezonu izgubi oko 0.1 bara, dok obicnim vazduhom toliko moze izgubit ili vise, za manje od mjesec... znatno manji porast pritiska sa vecom temperaturom i to...
tu je jos ono standardno reklamno: Ova osobina azota omogućuje duže održavanje propisnog pritiska u gumama.
Optimalna kontaktna površina gume s putem
Manji otpor kotrljanja
Manje i ravnomernije trošenje gazećeg sloja. Loše napumpane gume se brže troše po obodu, a prepumpane po centralnom delu gazećeg sloja.
Bolja upravljivost, posebno pri skretanju na mokrim i zaleđenim putevima
Ekonomična potrošnja goriva
1. Produžen vek trajanja gazećeg sloja. Koliko će gume trajati zavisi i od temperature koja se postiže u vožnji. Ako se vozi brzinama koje su blizu ili su veće od brzinskih indeksa naznačenih na gumi ili je opterećenje vozila veće nego što to dozvoljavaju indeksi opterećenja.
2. Smanjen rizik od pucanja gume pri velikim brzinama
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

i koliko se placa to punjenje ? :)
 
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

limpi jesil to slikove skinuo :D e super gume ;)

ma fabija ti je vrh, bez lajsni :cool:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

funky je napisao(la):
i koliko se placa to punjenje ? :)

4km po gumi, ovdje u union comercu, dakle 16km sve 4 gume ;)

@amire hvala, a morao sam slikove skinut, ono je samo za nekog rejsera :D
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

ajde neka si vala skinuo one truhlocsine od guma, napravi oglas da prodajes slikove:lol::lol:
eto sad imas nove gume,pa pamet u glavu:D:cool::cool:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

oprana...valja bacit koju sliku :D
al u sitne sate kad budemo vani,dolje na smeaforu kod union commerca,mogla bi ispat dobra fotka:D
 

MTR

Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

141,415 pregleda , oj hljebe dragi :D

dje parkiras , trebaju mi gume :lol::lol::lol:
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

limpi oke moje lijepe :D
fabijna je prelijepa, uklopio se sad i ovaj izduv lijepo;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

mtr ma ne valja brojac posjeta u garazi, gdje ce bit toliko :icon_eek: :lol:
ne dam gume, koliko sam vrilice i pure morao jesti, te kiselih popit :D
al eto zivo me zanima kako ce slusat gume, ono zvucno ime baruuuuuuuuu UUUU mmmm, hah

a edo, zamisli to, u sitne sate slikamo, a dodju predstavnici zakona, nista im ne bi bilo jasno :lol:

andele okano hvala ;)
 
Član
RE: Fabia F1 /Mk1 - Str 1. Info/slike... negdje na kraju, branik radovi...

fabia je mjera fakat, baci haber kakve su te gume :D

a za azot mislim da je prodavanje magle, znaci sam vazduh kakav jeste u svom sastavu sadrzi cak 78,08% azota, znaci proda ti dodatnih 22% 4 KM :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top